Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Член од
15 мај 2016
Мислења
142
Поени од реакции
60
Луѓе фаровите ми беа пукнати па на братучедот му дадов пари и отиде да купи фарови за моево пежо партнер. Ми ги намести ама така лошо,
што ми е глупо да му кажам бидејќи и не можам да се разберам.

Еден е избацен на напред,еден на назад, а и халбата ми фаќа на едниот фар
Башка едниот фар ми свети надолу а другиот нагоре од што се добро наместени:LOL:

Каде да ја однесам колава и некој тоа добро да ми го среди? Да си ги намести фаровите како што си треба и да свети како што треба
Има ли некој што се занимава со вакви работи?
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
17.239
Поени од реакции
14.365
Луѓе фаровите ми беа пукнати па на братучедот му дадов пари и отиде да купи фарови за моево пежо партнер. Ми ги намести ама така лошо,
што ми е глупо да му кажам бидејќи и не можам да се разберам.

Еден е избацен на напред,еден на назад, а и халбата ми фаќа на едниот фар
Башка едниот фар ми свети надолу а другиот нагоре од што се добро наместени:LOL:

Каде да ја однесам колава и некој тоа добро да ми го среди? Да си ги намести фаровите како што си треба и да свети како што треба
Има ли некој што се занимава со вакви работи?
За светење мислам дека на Технички ги средват ги штеловат :).

Иако мислам дека не е можно али ај да си ја пробам среќата и овде, некој да продава или знај кај да најдам во МК вакви фарој за Мерцедес w210

 
Член од
15 мај 2016
Мислења
142
Поени од реакции
60
За светење мислам дека на Технички ги средват ги штеловат :).

Иако мислам дека не е можно али ај да си ја пробам среќата и овде, некој да продава или знај кај да најдам во МК вакви фарој за Мерцедес w210

Мене треба некој да ми ги демонтира фаровите и да ми ги намести.Не е само за штелување :([DOUBLEPOST=1477126067][/DOUBLEPOST]
За светење мислам дека на Технички ги средват ги штеловат :).

Иако мислам дека не е можно али ај да си ја пробам среќата и овде, некој да продава или знај кај да најдам во МК вакви фарој за Мерцедес w210

Мене треба некој да ми ги демонтира фаровите и да ми ги намести.Не е само за штелување :(
 
Последно уредено:

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
17.239
Поени од реакции
14.365
Мене треба некој да ми ги демонтира фаровите и да ми ги намести.Не е само за штелување :([DOUBLEPOST=1477126067][/DOUBLEPOST]

Мене треба некој да ми ги демонтира фаровите и да ми ги намести.Не е само за штелување :(
Сватив али јас само за штелувањето ти кажав демек барем малце да ти помогнам :)
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
679
Дали е можно од филтерот за воздух (пред месец правев редовен сервис) да ми работи побучно колата? Иначе HDI 1.6 Пежо 207 е во прашање... Тој манјмунот не го намести добро филтерот за воздух. После на работа ми го наместија, па сега после 10 дена пак повторно буџи колава. Ај некој ако знае...
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.779
Поени од реакции
2.873
Дали е можно од филтерот за воздух (пред месец правев редовен сервис) да ми работи побучно колата? Иначе HDI 1.6 Пежо 207 е во прашање... Тој манјмунот не го намести добро филтерот за воздух. После на работа ми го наместија, па сега после 10 дена пак повторно буџи колава. Ај некој ако знае...
Па дизел е што очекуваш колку често повеќе возење и редовни сервиси станува побучно


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
4.741
Поени од реакции
4.479
Дали е можно од филтерот за воздух (пред месец правев редовен сервис) да ми работи побучно колата? Иначе HDI 1.6 Пежо 207 е во прашање... Тој манјмунот не го намести добро филтерот за воздух. После на работа ми го наместија, па сега после 10 дена пак повторно буџи колава. Ај некој ако знае...
Смени ја бензинската, очигледно е дека не чини горивото, ако сакаш да работи боље стај му адитив во горивото и со тоа ќе се прочисти и ќе преде ко маче :icon_mrgr:
 
Член од
22 октомври 2016
Мислења
5
Поени од реакции
0
имам земено радио за кола со дисплеј го монтирам на vw поло 2005 година кога колата стои во место радиото функционира супер но кога че почне да се двичи радиото нон стоп рестартира бара задна камера а радиото нема камера е сеа дали има некоја жица што можам да ја искинам или нешто да се исклучи таа опциа да не бара задна камера
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
686
Поени од реакции
171
Каков освежувач користите во вашиот автомобил и од кој сте најзадоволни?

Јас лично имам пробано неколку но искрено од ништо не сум задоволен затоа што мирисот се губи многу брзо. Дајте некој предлог, од кој сте најзадоволни?
 
Член од
22 октомври 2016
Мислења
1
Поени од реакции
0
Opel astra g 1.4 16v benzín ja prikaciv na dijagnostika i pokaza senzorot na radilica neispraven go smeniv, i pak měkké da zapali celo vreme vergla Kako da nema gorivo, ima gorivo i sipav direkno vo karburator ne zapali samo vergla na prazno sovet molam.
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
1.096
Поени од реакции
509
Каков освежувач користите во вашиот автомобил и од кој сте најзадоволни?

Јас лично имам пробано неколку но искрено од ништо не сум задоволен затоа што мирисот се губи многу брзо. Дајте некој предлог, од кој сте најзадоволни?
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.334
Поени од реакции
1.213
Каков освежувач користите во вашиот автомобил и од кој сте најзадоволни?

Јас лично имам пробано неколку но искрено од ништо не сум задоволен затоа што мирисот се губи многу брзо. Дајте некој предлог, од кој сте најзадоволни?
Јас ги користам на Ареон и на Др-Маркус..На Ареон се некако потрајни,и поубаво мирисаат..Ги имам скоро сите пробано,на една шајка во гаража ги обесувам искористените,може имам преку 40 елки..Купувам строго елки и тие парфеми што се во стаклени шишенца,со дрвено капаче,исто на Ареон..Такви спрејови,миризливи води,и се останато што се прска на маската напред избегнувам,бидејќи може маската да почне да се лупи и да се оштети..Ова ми се топ 3 од Ареон мириси,што највеќе ми се допаѓаат,а ги имам буквално сите пробано..

1.


2.


3.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.779
Поени од реакции
2.873
Ниедна од овие освежувачи ништоне ме задоволува само некои од др-Маркус и од оној германскиот не ми текнува како се вика и толку


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.235
Поени од реакции
2.230
Јас за освежувач од овој подолу на Dr. Marcuss подобар немам пробано. Го има во Веро и е 130 денари. Црвеното е најдобро, другите ги имам пробано ама не се толку добри како црвеното. Знам дека ми мириса убаво колата не само затоа што мене ми е добро, туку кој и да влезе во неа одма ќе праша каков освежувач користам и ќе го пофали колку добро мириса. Права ствар!

 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.442
Поени од реакции
5.453
Ниедна од овие освежувачи ништоне ме задоволува само некои од др-Маркус и од оној германскиот не ми текнува како се вика и толку


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
dr. Prdez najgolem i najdobar osvezuvac vo esenskiot i zimski period :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom