Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Член од
21 септември 2012
Мислења
132
Поени од реакции
50
Samo Italian Job. Kromata e avion, karavan da ne e?
Да да караван е, авион е нема збор.. се живо има од опрема, ама пусти кеф за Алфа :/ А видов од Велес една Брера, само многу фризирана ми изгледа, а и 2.4 е, ваљда ја имаш видено..
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Да да караван е, авион е нема збор.. се живо има од опрема, ама пусти кеф за Алфа :/ А видов од Велес една Брера, само многу фризирана ми изгледа, а и 2.4 е, ваљда ја имаш видено..
Дај линл да ја видиме
 
Член од
21 септември 2012
Мислења
132
Поени од реакции
50
Е тоа го поштувам човек кој е љубител на алфа

П.С нема да баш топ штом ќе земете Алфа 159ка инаку овие 147 како се погодени? И ако не е тајна што пари ќе ја давате?
Еднаш купуваш и како вирус те фаќа.. нема бегање.
Еве линк од Кромата моја, со оглед на тоа што пред 2 дена и истече регистрацијата, а и гумите и се за менување, 3800 ја давам.
http://reklama5.mk/AdDetails?ad=1696678
А еве ја подолу и Брерата:
http://reklama5.mk/AdDetails?ad=1726086[DOUBLEPOST=1441207118][/DOUBLEPOST]
Е тоа го поштувам човек кој е љубител на алфа

П.С нема да баш топ штом ќе земете Алфа 159ка инаку овие 147 како се погодени? И ако не е тајна што пари ќе ја давате?
За 147ките досега сме презадоволни, не ми е објавена сеуште на оглас, се мислиме сеуште.. а инаку никаков проблем сме немале посериозен, уствари ни понесериозен, само редовен сервис, нафта (бензинец немам возено досега) и желба за возење да имаш.
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
Да да караван е, авион е нема збор.. се живо има од опрема, ама пусти кеф за Алфа :/ А видов од Велес една Брера, само многу фризирана ми изгледа, а и 2.4 е, ваљда ја имаш видено..
Ја знам,ја возат низ град..Едно младо дете ја возика,пред да биде на Велешки табли беше мислам на Германски,од тие пробните..Доста често ја гледам низ град..Само две се овакви Алфи низ Велес..
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Еднаш купуваш и како вирус те фаќа.. нема бегање.
Еве линк од Кромата моја, со оглед на тоа што пред 2 дена и истече регистрацијата, а и гумите и се за менување, 3800 ја давам.
http://reklama5.mk/AdDetails?ad=1696678
А еве ја подолу и Брерата:
http://reklama5.mk/AdDetails?ad=1726086[DOUBLEPOST=1441207118][/DOUBLEPOST]
За 147ките досега сме презадоволни, не ми е објавена сеуште на оглас, се мислиме сеуште.. а инаку никаков проблем сме немале посериозен, уствари ни понесериозен, само редовен сервис, нафта (бензинец немам возено досега) и желба за возење да имаш.
Јас сум возел доста коли ама искрено и на секој сум кажал Алфа си е Алфа значи еднаш седнуваш и готово чивијата тие влезена едноставно се заљубуваш во неа. Најмногу мерак ми прават 156 2.4 и 159ка посебно на изглед 159ката е феноменална а за 156 каква вожна лудило пошто таа што ја возев беше фабричко спуштена плус спортски спирали и беше 163 коња со кожни алфа седишта возиш големи брзини нема гајле лепи ненормално. Затоа јас планирам да си земам од Германија или од тука 159ка само би земал дизел пошто бензинците малку повеќе трошат. :D инаку фиатот го гледав баш пред некој ден многу ми се допаѓа тоа што како за фамилијарна кола е одлична.[DOUBLEPOST=1441207754][/DOUBLEPOST]
Ја знам,ја возат низ град..Едно младо дете ја возика,пред да биде на Велешки табли беше мислам на Германски,од тие пробните..Доста често ја гледам низ град..Само две се овакви Алфи низ Велес..
Колата е на изглед лудница :D само незнам како се покажано во однос на одржувањето...немам баш читано дали се вака добри.
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
Јас сум возел доста коли ама искрено и на секој сум кажал Алфа си е Алфа значи еднаш седнуваш и готово чивијата тие влезена едноставно се заљубуваш во неа. Најмногу мерак ми прават 156 2.4 и 159ка посебно на изглед 159ката е феноменална а за 156 каква вожна лудило пошто таа што ја возев беше фабричко спуштена плус спортски спирали и беше 163 коња со кожни алфа седишта возиш големи брзини нема гајле лепи ненормално. Затоа јас планирам да си земам од Германија или од тука 159ка само би земал дизел пошто бензинците малку повеќе трошат. :D инаку фиатот го гледав баш пред некој ден многу ми се допаѓа тоа што како за фамилијарна кола е одлична.[DOUBLEPOST=1441207754][/DOUBLEPOST]
Колата е на изглед лудница :D само незнам како се покажано во однос на одржувањето...немам баш читано дали се вака добри.
Колата е релативно нова,и релативно ретка..Во Велес само две се овакви..Оваа што ја продаваат,и на еден кафич газдата..Исто млад човек,си ја вози и ич кур не го боли.
 
Член од
2 септември 2015
Мислења
13
Поени од реакции
1
Дечки едно прашање до вас :) Имам поло класик 1.9 сди и имам проблем со бош пумпата , па да предложите некој добар бошист да ја среди :)
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Дечки едно прашање до вас :) Имам поло класик 1.9 сди и имам проблем со бош пумпата , па да предложите некој добар бошист да ја среди :)
Влатко од Кавадарци мислам дека ќе ти среди 070-218-085.
Тоа е реалноста на дизел моторите се е ефтино се додека не цркне пумпата..
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
Влатко од Кавадарци мислам дека ќе ти среди 070-218-085.
Тоа е реалноста на дизел моторите се е ефтино се додека не цркне пумпата..
Mene Riste vo Kavadarci mi pobara 3500 denara za pumpata da ja izvadi prediktova i pak da ja namesti. Ne e skapo, za 80 evra imam polovna najdeno Germanska Bosch original. Taka da ne e tolku skapo,kako so vikas ti.
 

Keljav

baram zena - test kujna
Член од
8 март 2009
Мислења
1.372
Поени од реакции
309
Дечки едно прашање до вас :) Имам поло класик 1.9 сди и имам проблем со бош пумпата , па да предложите некој добар бошист да ја среди :)
Таа пумпа само може да протече. Друг проблем што може да е ?
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
Дечки едно прашање до вас :) Имам поло класик 1.9 сди и имам проблем со бош пумпата , па да предложите некој добар бошист да ја среди :)
Protece li? Nafta od kaj stavas?[DOUBLEPOST=1441214469][/DOUBLEPOST]
Таа пумпа само може да протече. Друг проблем што може да е ?
Gumici ke mu smenat i za 5-6 saata ke bide kako nova.[DOUBLEPOST=1441214574][/DOUBLEPOST]
Дечки едно прашање до вас :) Имам поло класик 1.9 сди и имам проблем со бош пумпата , па да предложите некој добар бошист да ја среди :)
Probaj so Riste, i toj e vo Kavadarci 070-597-083
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Mene Riste vo Kavadarci mi pobara 3500 denara za pumpata da ja izvadi prediktova i pak da ja namesti. Ne e skapo, za 80 evra imam polovna najdeno Germanska Bosch original. Taka da ne e tolku skapo,kako so vikas ti.
Шлеп до Кавадарци колку би коштало? Нервози и губење време...

Затоа јас се баталив од возење дизел мотори.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.947
Поени од реакции
6.144
може ли да се најде нешто у стил на ФМ трансмитер но наместо усб да мозам да го поврзам телефонот преку тоа и да слушам песни во колата од телефонот.[DOUBLEPOST=1441223744][/DOUBLEPOST]
Околу 90-95..Да не ти загрева?И да загрее не е проблем,си има вентилатор,ќе се уклучи,и ќе ја излади..
Isuzu е страшно осетлив на прегревање. Ако дигне 98-100 веќе не е добро. После 110 степени тој дизел мотор фрли го. Цабе е зашто никој повеќе нема да го поправи.
па според стрелката пошто ја живеам на највисокото во градот се движи околу 85-90 и досега само еднаш имам забележено дека се има оклучено перката. само така ме интересираше за температурата доколку се најдам у таква ситуација да знам како да реагирам или некој совет во врска со тоа :)
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
може ли да се најде нешто у стил на ФМ трансмитер но наместо усб да мозам да го поврзам телефонот преку тоа и да слушам песни во колата од телефонот.[DOUBLEPOST=1441223744][/DOUBLEPOST]

па според стрелката пошто ја живеам на највисокото во градот се движи околу 85-90 и досега само еднаш имам забележено дека се има оклучено перката. само така ме интересираше за температурата доколку се најдам у таква ситуација да знам како да реагирам или некој совет во врска со тоа :)
Moze ima fm transmiitter so aux 3.5mm vlez pa so stereo kabelce da go povrzes so telefonot kaj dzekot za slusalki

inaku kaj opelite na povisoka temp se pusta perkata ... Neka ne te plasi
s
Sto imas 1.7D ?
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
Шлеп до Кавадарци колку би коштало? Нервози и губење време...

Затоа јас се баталив од возење дизел мотори.
Во случај ако е протечена,што 90% од пумпите е тоа,е сеа зависи колку тече..Може и да ја извози.Најубаво механичарот да ја извади,и по такси да ја испрати до бошистот,тој ќе ја направи,ќе ја спакува и ќе му ја врати по истото такси..Или нека ја извади мајсторот,со другар со негова кола ќе се отиде до кај бошистот и за 2-3 саата бошпумпата е цакум-пакум..Ебани се дизелите,тоа е точно.[DOUBLEPOST=1441231791][/DOUBLEPOST]
Moze ima fm transmiitter so aux 3.5mm vlez pa so stereo kabelce da go povrzes so telefonot kaj dzekot za slusalki

inaku kaj opelite na povisoka temp se pusta perkata ... Neka ne te plasi
s
Sto imas 1.7D ?
Зависи термостатот кога отвора..Ако отвора на пример на 75 степени,првата брзина на вентилаторот уклучува на 83-84,а втората брзина уклучува некаде над 90 степени..Ако имаш обична дестилирана вода за ладење треба многу да се внимава во лето,кога е жешко..Ако имаш антифриз,шибај.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom