Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Извинете, знам дека 1000 пати е прашано, но ме интересира колку би биле давачките за колава да се донесе и регистрира на македонски таблици?
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11428658529877823&slink=ab1thx
Разгледувам по нашите огласи, добри модели се некои 4500 евра, но нема некоја што ми има баш паднато на око, па си реков ако повеќе се исплаќа, да си донесам сам.
Како и да е најмногу се исплаќа бидејќи горе колите се многу посочувани отколку кај нас
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Извинете, знам дека 1000 пати е прашано, но ме интересира колку би биле давачките за колава да се донесе и регистрира на македонски таблици?
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11428658529877823&slink=ab1thx
Разгледувам по нашите огласи, добри модели се некои 4500 евра, но нема некоја што ми има баш паднато на око, па си реков ако повеќе се исплаќа, да си донесам сам.
На слика за 3000 евра убаво изгледа ама кога ќе ги додадеш двачките,патот,трошоците многу поскапо од тука ќе ти излезе.
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.307
Поени од реакции
7.288
Ниедно француско возило немам сретнато останато на пат заради зглоб ни па имам слушнато полн лев или десен да крцка

Некаде во Италија, рено со стопена турска пластика од жешкото сонце. :pos:
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241

Некаде во Италија, рено со стопена турска пластика од жешкото сонце. :pos:
Добро овие Рено меганиве што се се произведуваат во Турција?
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
Добро овие Рено меганиве што се се произведуваат во Турција?
Рено Меган,Скеник,Клио,Сафран,Самад,имаш и Фиати што се произведуваат во Турска,Фиат Албеа,Добло,една серија на Типо се правеше во Турска..Моделот на Тофас..Како што гледам на Турскиве филмови,таксистите таму само Фиат Албеа возат..Разни Кии,Хјундаи,па мислам и Ситроени ц3 и ц4..
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Рено Меган,Скеник,Клио,Сафран,Самад,имаш и Фиати што се произведуваат во Турска,Фиат Албеа,Добло,една серија на Типо се правеше во Турска..Моделот на Тофас..Како што гледам на Турскиве филмови,таксистите таму само Фиат Албеа возат..Разни Кии,Хјундаи,па мислам и Ситроени ц3 и ц4..
а добро има ли разлика во квалитетот на автомобилите на пример тие од Франција што се произведени и овие од Турска? Зошто на пример многу се жалат за Рено овие што ги возат низ Скопје таксистиве...
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
а добро има ли разлика во квалитетот на автомобилите на пример тие од Франција што се произведени и овие од Турска? Зошто на пример многу се жалат за Рено овие што ги возат низ Скопје таксистиве...
Не си свесен колку разлика има..Пример,оригиналниот Синалко од Германија,и овој тука што се произведува има ОГРОМНА разлика,сум пиел Германски оригинал,и овој од Кавадарци..Ги прават по лиценца од Рено,ама не ги бива Турците..Барај стриктно од Франција..Крцкаат врати,паѓаат шофершајбни,моторот како ќе ти се погоди така.
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Сите реновци произведени во турција се со слаб квалитет.
Рено меган 1.9 дци да ти е страв да го исфорсираш.Моторот е од толку слаба легура направен што во секој момент може клип низ хауба да ти излета.
Единствено погодено турско рено се деветките
Не знам дали им ја земаа лиценцата или воведоа построга контрола ама да ти е страв рено да купиш
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
На пример има ли по нешто што се познаваат од турските до француските? Бидејќи по огласиве многу ги има...
 

Keljav

baram zena - test kujna
Член од
8 март 2009
Мислења
1.372
Поени од реакции
309
На пример има ли по нешто што се познаваат од турските до француските? Бидејќи по огласиве многу ги има...
Божја работа е тоа чедо.
Кола од турција слободно помочај и се. И од Чешка исто.
Тоа не се коли
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
Дечки видов низ град автомобили со мат боја. Премногу ми оставија впечаток па да ве прашам колку пари чини да се стават мат фолии (не мора боја зошто сигурно е мн поскупо од мојот автомобил кој е поло од 2008) и каде има таков автолакер?
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
Дечки видов низ град автомобили со мат боја. Премногу ми оставија впечаток па да ве прашам колку пари чини да се стават мат фолии (не мора боја зошто сигурно е мн поскупо од мојот автомобил кој е поло од 2008) и каде има таков автолакер?
Drugarce prasuvase za Audi a4,da go farba 400 evra za boja mu pobaraa, ama cela kola. A istiot limar go prasav za lepenje folii i vikase deka po izvesen period se odlepuvalo,i kako se odlepuva postepeno taka i bojata se ostetuva.Cenata za folii e okolu 1500-2000 denara za kvadrat, imas vo site boi mislam,prosetaj na bitpazar ima.
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Дечки видов низ град автомобили со мат боја. Премногу ми оставија впечаток па да ве прашам колку пари чини да се стават мат фолии (не мора боја зошто сигурно е мн поскупо од мојот автомобил кој е поло од 2008) и каде има таков автолакер?
Такситиве што ги лепат колите им земаат за цела кола 200.
 
Член од
12 јули 2011
Мислења
854
Поени од реакции
405
Дечки видов низ град автомобили со мат боја. Премногу ми оставија впечаток па да ве прашам колку пари чини да се стават мат фолии (не мора боја зошто сигурно е мн поскупо од мојот автомобил кој е поло од 2008) и каде има таков автолакер?

Има дечко во Кисела Вода работи, баш со тоа се занимава со лепење фолии, правење налепници и слично... Башка работи со квалитетни фолии и изработката му е квалитетна... Ако сакаш пиши ми ПП ке ти дадам бројче од него...[DOUBLEPOST=1439382652][/DOUBLEPOST]
Drugarce prasuvase za Audi a4,da go farba 400 evra za boja mu pobaraa, ama cela kola. A istiot limar go prasav za lepenje folii i vikase deka po izvesen period se odlepuvalo,i kako se odlepuva postepeno taka i bojata se ostetuva.Cenata za folii e okolu 1500-2000 denara za kvadrat, imas vo site boi mislam,prosetaj na bitpazar ima.


Малку му побарале... Мат финишот е поскап пошто лакот ( зборам за квалитетен лак ) е поскап... Имам другарче кое се занимава со тие работи, фарбање, претежно мотори работи и до сега има направено неколку мат црни и он вика дека лакот што го користи е најскап од сите други работи што идат во процесот и го зимал само во Max Meyer... Инаку фолиите ако се квалитетни, не се од кинескиве и турскиве за 150-200 денари метар, тогаш стојат, а после кога сакаш и се одлепуваат лесно и не остава ништо на колата...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom