Совети околу мотоцикли

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Случајно да не знаеш колку би коштало да се среди custom како овој на огласов и каде би можеле да го средат ова? Ко што гледам само тоа задниот дел е одсечен и светлата се монтирани пак.
http://www.reklama5.mk/AdDetails?ad=2223250
Вака е пофаца :) незнам како идат тие работи ниту кој ги прави
земи си некој вака дотеран, дали 125 или 150 не ти менува ништо, секако мора регистрација и мора возачка
 
Член од
7 јуни 2015
Мислења
27
Поени од реакции
2
Decki kaj da baram filter za ulje za Cagiva mi treba Canyon 600 ili w16



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
Здраво, денес земав Hamachi Lifan LF250B, 250 кубика, има поминато 2400км и сакав да прашам дали може некој точно да ми каже кога се менува масло и филтри и сервисите кои му се зошто секаде различно ми пишува, Едно пишува у прирачникот шо го симнав од интернет, друго пишува у сервисната книшка. У главном пишуе дека на 1000км треба да се мења ама ми изгледа премногу тоа :)
Колку што знам, тој модел нема филтер за масло. За тоа е потребно (а и кај сите Лифани до 250 ццм) масло да се смени на 1000 км. Можеш да истркалаш и до 15000 км но под услов да ставиш висококвалитетно синтетичко масло. И најпосле, не е голем издаток. 1,5 литар масло колку и да е скапо е сепак само 1,5 литар :)
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
Дали некој во МК прави задни звезди за мотори по одредени спецификации (димензија, отвори и број на запци)
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
Дали некој во МК прави задни звезди за мотори по одредени спецификации (димензија, отвори и број на запци)
Не.
Обиди се во Србија или Бугарија, тоа е најблиску.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.914
Момци абе визиров на кацигава некако ми е зашмрљан, нормално не се брише со влажно марамче.. Дајте совет како бе да го избришам да имам убав преглед..
 
Член од
7 јуни 2015
Мислења
27
Поени од реакции
2
Момци абе визиров на кацигава некако ми е зашмрљан, нормално не се брише со влажно марамче.. Дајте совет како бе да го избришам да имам убав преглед..
Ima specijalno sredstvo vo motoparts


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
7 јуни 2015
Мислења
27
Поени од реакции
2
Decki imam mal problem
Baram da najdam senzor ili starter (pick up coil) so sedi do namotki za palejne
E sega mora vakov dae kako na slikata pasiraat od poveke modeli (cagiva canyon cagiva w16 cagiva river husqvarna te 510 i ktm exc )pa koj ima ili koj znae da ima neka pise



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
2 февруари 2012
Мислења
14
Поени од реакции
2
Piaggio beverly 300ka ili 350? So e razlikata vo potroshuvackata na gorivo, registracija, servis i slicno ako ima neso drugo :)
 
Член од
20 ноември 2005
Мислења
614
Поени од реакции
64
Piaggio beverly 300ka ili 350? So e razlikata vo potroshuvackata na gorivo, registracija, servis i slicno ako ima neso drugo :)
350cc e ponoviot model koj go drzat so toj kapacitet na motor do posledniot model aktuelen den denes. Moe mislenje za Beverly preskap skuter sto ne vredi za taa para na kraj e pak skuter. Potrosuvackata na gorivo ne e relevantna ako trosi 500 grama pomalce ili povekje nisto ne ti menuva.
 
Член од
7 јуни 2015
Мислења
27
Поени од реакции
2
Decki kade moze da se najde pribusuvac za Arrow Paris dakar model kako na slikata



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
17 јули 2013
Мислења
41
Поени од реакции
13
Nekoj da prodava jakna za motor brojce M/L so protektori se razbira po nekoja prifatliva cena?

Sent from my NEM-L21 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom