Совети околу мотоцикли

Член од
12 јуни 2010
Мислења
200
Поени од реакции
61
Некој сопствен на хамачи 250, супермото да каже како е задоволен од моторот дали вреди за тие пари
 
Член од
11 мај 2010
Мислења
2.952
Поени од реакции
714
Некој сопствен на хамачи 250, супермото да каже како е задоволен од моторот дали вреди за тие пари
за кои пари? нов-половен.. пиши си за кои пари збориш... може ти го нудат за 200 евра можда за 2.000 евра...
 
Член од
30 мај 2016
Мислења
1
Поени од реакции
0
Сакам да прашам дали има некој на форумов шо работел во Полициско Одделение за СЕО при МВР?
 
Член од
26 април 2013
Мислења
558
Поени од реакции
114
Планирам да го продавам мојот Regal Raptor - DD50, има поминато 850км што се вели што туку е развозан. Го земав 1150 евра, колку би била реална цена да му барам? 800-900?

Причина: Сакам да земам нешто поголемо.

da ne go imas coperceto uste? :D:D:D:D:D:D[DOUBLEPOST=1465549515][/DOUBLEPOST]
Планирам да го продавам мојот Regal Raptor - DD50, има поминато 850км што се вели што туку е развозан. Го земав 1150 евра, колку би била реална цена да му барам? 800-900?

Причина: Сакам да земам нешто поголемо.

da ne go imas coperceto uste? :D:D:D:D:D:D
 

AAbrat

*******
Член од
28 октомври 2015
Мислења
703
Поени од реакции
1.584
1350794.jpg 1350794.jpg
Имам исти ваков мотор позади куќа, не е возен можда 10-12 години, тато го возел некогаш на времето и од тогаш е запоставен. Иначе моторов бил 125 кубици и е многу возен низ скоро цела Италија и така.... Се прашувам дали вреди да го средам, мислам дека нема некој голем дефект , само нов акомулатор итн.... Некој нешто повеќе за моторов ??? Вреди да се среди , или пак е тотално Аут поради староста ?! :D
 

Sikimco

Подобро ужасен крај, одколку ужаш без крај
Член од
25 јули 2011
Мислења
458
Поени од реакции
99
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.295
Поени од реакции
5.860
Прегледај го приврзокот 149915 Прегледај го приврзокот 149915
Имам исти ваков мотор позади куќа, не е возен можда 10-12 години, тато го возел некогаш на времето и од тогаш е запоставен. Иначе моторов бил 125 кубици и е многу возен низ скоро цела Италија и така.... Се прашувам дали вреди да го средам, мислам дека нема некој голем дефект , само нов акомулатор итн.... Некој нешто повеќе за моторов ??? Вреди да се среди , или пак е тотално Аут поради староста ?! :D
Моторот е прекрасен и ја би го возел ваков каков што е, оригинален. Ако сакаш по фраерски фазон со минимални евтини измени ке изгледа многу по модерен и по кул. (Помали ретровизори и жмигавци, подобро задно светло, вадење на држачот за совозачот, помал заден калник, ауспух пократок...)
 
Член од
4 февруари 2016
Мислења
22
Поени од реакции
3
Drugari nemoj da mi se smeete za ova posto ne sum kupuval motori. Sakam da zemam 50cc skuter nov od hamachi i sega so treba da pram posle?? za registracija, za soobrakajna, i dali baraat vozacka dozvola za soobrakajna i registracija, tablici?? .. Fala odnapred
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Drugari nemoj da mi se smeete za ova posto ne sum kupuval motori. Sakam da zemam 50cc skuter nov od hamachi i sega so treba da pram posle?? za registracija, za soobrakajna, i dali baraat vozacka dozvola za soobrakajna i registracija, tablici?? .. Fala odnapred
50cc прв пат таблици и сообраќајна, лепенка таа како за регистрирано дека е и осигурање
после секоја година само лепенка и осигурање
лично со документи за издавање таблици зависи на чиво име ќе биде, види по мвр мк сигурно има нешто на нивните сајтови што треба да понесеш
после за возење се вози 50цц со Б категорија (за автомобил) не треба А за мотор
 
Член од
19 февруари 2014
Мислења
130
Поени од реакции
18
Здраво вака сега имам мака дека ми треба моторот за на работа па ако може побрзо да ми одговорете ако ви се има истото десено имам ХАМАЧИ ФАЈТЕР 50ЦЦ 4ТАКТ го купив пред 1 година има поминато 3200км и денеска прв пат ми излезе проблем акумулаторот работи светла има жмигавци се ама вергла и не пали а работа акумулаторот а ко ќе го возам побавно и да му дам гас ми пригушува насекое вместо да му дам гас исто ми пригушува шо требит да напрам ?
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
Здраво вака сега имам мака дека ми треба моторот за на работа па ако може побрзо да ми одговорете ако ви се има истото десено имам ХАМАЧИ ФАЈТЕР 50ЦЦ 4ТАКТ го купив пред 1 година има поминато 3200км и денеска прв пат ми излезе проблем акумулаторот работи светла има жмигавци се ама вергла и не пали а работа акумулаторот а ко ќе го возам побавно и да му дам гас ми пригушува насекое вместо да му дам гас исто ми пригушува шо требит да напрам ?
Филтерче да бензин,за воздух да смениш како за почеток?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom