Совети околу мотоцикли

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Го изгубив клучот од моторот,резервата никаде го нема.Совет нешто..колку кошта нова брава..btw моторот е aprilia sr 50:tapp:
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Ух... Потруди се да го пронајдиш клучот, нова брава којзнае колку е, но и којзнае колку ке ти земат за демонтажа/монтажа ако е возможна бидејки сите брави се правени без клуч да не се демонтираат.
Ако најдеш некој да ти се нафати да ја изваде можеш само клуч да изработиш кај некој асолен клучар.
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Ух... Потруди се да го пронајдиш клучот, нова брава којзнае колку е, но и којзнае колку ке ти земат за демонтажа/монтажа ако е возможна бидејки сите брави се правени без клуч да не се демонтираат.
Ако најдеш некој да ти се нафати да ја изваде можеш само клуч да изработиш кај некој асолен клучар.
Абе го барав го нема никаде,утре пак ке го барам ако не го најдам јбг.А да го однесам во Скопје во Aprilia,сигурно ќе се нафатат?
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Добро де, ако знае некој ке ти каже... Немора на сите теми за мотори да го пишуваш истото. А да си прашаш во Априлија, но за тоа спреми си еврони... и тоа троа повеќе.
 
Г

Гоццццце

Гостин
Дали е точно дека четиритактен скутер не може да искачи горниште со двајца?
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Дали е точно дека четиритактен скутер не може да искачи горниште со двајца?
Дали е точно дека човек неможе да се искачи на водно со вреќа компири на грб?

Дај повеќе образложи кој мотор, колку кубици.... Инаку има скутер 600 кубици, тој може автомобил да влече по угорнина!
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Lu5
Г

Гоццццце

Гостин
50 кубика , еве да го зееме кимкото на аксилион, би искачил ?
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Би требало, освен ако нема некои екстремни услови (како кај мене :) улицата угорнина + е коцка не се вози веспа брзо + има дупки)... Инаку одприлика дво-тактните и 4 тактните 50 кубици мислам дека се тука некаде со моќноста по 1.5-2 KW.
 
Член од
20 ноември 2005
Мислења
614
Поени од реакции
64
Vo vlae ukradeni se 4 motora za 2 dena ....luge vrzuvajte so lanci ortomi opasna e rabotava ...
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Охо... Нешто криминалов со мотори се покачува. Имаш инфо како ги крадат? Од дворови ги земаат?
 
Член од
29 јули 2005
Мислења
2.973
Поени од реакции
178
Мореееееее што е работава бе луѓе. Мене ауспух ми крадат, на некој мотор, абе да не може човек на раат да спие у пичку матер више. Ебате полицијата, треба да превземе нешто.
И како ги украле моторите во влае??
 

Cep

Член од
28 март 2008
Мислења
16
Поени од реакции
0
Јас имам мотор кинески Arora 150cc ако му стаам нов алспух ке иде ли повеќе?
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Чеп, тоа твоето 4 тактно е така? Што сакаш ставајму ако е 4 тактно толку е одењето. Ако е 2 тактно, тогаш ауспухот игра улога во брзината.
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
Ми треба совет за веспа 150ccm КИНЕЗ:) на ново....што како да зимам, предлози од каде:) ќе може ли?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom