Совети околу мотоцикли

Член од
6 април 2017
Мислења
298
Поени од реакции
412
Дали можам од Бугарија да земам мотор и да го пренесам овде за да го возам, Инаку имам бг пасош.
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.431
Поени од реакции
9.670
Здраво, кое ѓубре од кинезите Voge 300r, cf moto 300nk и hamachi alien monster 300 е најарно ? :D
Не сум љубител на купвање возила на старо :)
 
Член од
1 ноември 2019
Мислења
312
Поени од реакции
293
Здраво ми треба мислење околу крос, дали да земам Hamachi Extreme 300cc или да земам нешто на старо за тие пари? Искрено повеќе сум загреан за Хамачиво но да слушнам мислење од некој по искусен.
 
Член од
25 февруари 2019
Мислења
271
Поени од реакции
159
Да си земиш на старо, само паметно одбирај да не му го чистиш на некој ѓубрето од гаража.
 
Член од
25 февруари 2019
Мислења
271
Поени од реакции
159
Скоро се јапонско е ок хонда црф, јамаха wr, исто и ктм е со одличен квалитет (јасно зависи од која состојба го земаш) 450цц ми е мој избор, ако те храни звук на 2 тактен хонда 250ки, 125ки солиден квалитет. Не се засновај на надворшни оштетувања на пластики, гледај на ладен мотор како ќе пали, чад дали ќе извади (за 2 тактен не важи црниот чад), амортизација дали тропа дали пропаѓа многу кога ќе седниш, ѕвезди, ланец... Земи си другар шо има крос некое време ќе знај кај да провери.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom