Совети околу мотоцикли

Дискусија во форумот 'Автомобилизам и мотоциклизам' започната од A__, 16 август 2007.

 1. Torte Mobile

  Torte Mobile Модератор

  Член од:
  29 ноември 2007
  Мислења:
  6.681
  Допаѓања:
  1.641
  Вака е пофаца :) незнам како идат тие работи ниту кој ги прави
  земи си некој вака дотеран, дали 125 или 150 не ти менува ништо, секако мора регистрација и мора возачка
   
 2. itcag

  itcag

  Член од:
  7 јуни 2015
  Мислења:
  27
  Допаѓања:
  2
  Decki kaj da baram filter za ulje za Cagiva mi treba Canyon 600 ili w16[​IMG]


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 3. Кико Д.

  Кико Д. ULTRAS - way of life

  Член од:
  26 јануари 2010
  Мислења:
  10.835
  Допаѓања:
  8.454
  Мотопартс велес
   
  На Mandrak му/ѝ се допаѓа ова.
 4. itcag

  itcag

  Член од:
  7 јуни 2015
  Мислења:
  27
  Допаѓања:
  2
  Nema


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 5. Mandrak

  Mandrak

  Член од:
  24 ноември 2005
  Мислења:
  3.230
  Допаѓања:
  389
  Колку што знам, тој модел нема филтер за масло. За тоа е потребно (а и кај сите Лифани до 250 ццм) масло да се смени на 1000 км. Можеш да истркалаш и до 15000 км но под услов да ставиш висококвалитетно синтетичко масло. И најпосле, не е голем издаток. 1,5 литар масло колку и да е скапо е сепак само 1,5 литар :)
   
 6. Let 3

  Let 3 The Nipple Erector

  Член од:
  13 јули 2008
  Мислења:
  30.917
  Допаѓања:
  31.134
  Дали некој во МК прави задни звезди за мотори по одредени спецификации (димензија, отвори и број на запци)
   
 7. Mandrak

  Mandrak

  Член од:
  24 ноември 2005
  Мислења:
  3.230
  Допаѓања:
  389
  Не.
  Обиди се во Србија или Бугарија, тоа е најблиску.
   
 8. Сладоледџија

  Сладоледџија Ванила & Чоколадо

  Член од:
  8 декември 2009
  Мислења:
  9.920
  Допаѓања:
  5.001
  Момци абе визиров на кацигава некако ми е зашмрљан, нормално не се брише со влажно марамче.. Дајте совет како бе да го избришам да имам убав преглед..
   
 9. itcag

  itcag

  Член од:
  7 јуни 2015
  Мислења:
  27
  Допаѓања:
  2
  Ima specijalno sredstvo vo motoparts


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На Сладоледџија му/ѝ се допаѓа ова.
 10. itcag

  itcag

  Член од:
  7 јуни 2015
  Мислења:
  27
  Допаѓања:
  2
  Decki imam mal problem
  Baram da najdam senzor ili starter (pick up coil) so sedi do namotki za palejne
  E sega mora vakov dae kako na slikata pasiraat od poveke modeli (cagiva canyon cagiva w16 cagiva river husqvarna te 510 i ktm exc )pa koj ima ili koj znae da ima neka pise
  [​IMG][​IMG][​IMG]


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 11. Сладоледџија

  Сладоледџија Ванила & Чоколадо

  Член од:
  8 декември 2009
  Мислења:
  9.920
  Допаѓања:
  5.001
  Прати линк нешто, или дај поточно кажи кај се наоѓа тоа
   
 12. ddemian

  ddemian

  Член од:
  2 февруари 2012
  Мислења:
  14
  Допаѓања:
  2
  Piaggio beverly 300ka ili 350? So e razlikata vo potroshuvackata na gorivo, registracija, servis i slicno ako ima neso drugo :)
   
 13. Црноризец Храбар

  Црноризец Храбар

  Член од:
  24 мај 2014
  Мислења:
  3.775
  Допаѓања:
  3.790
  За новите Kymco Agility 50 и 125 мислење и цени другари ?
   
 14. KaKtus

  KaKtus

  Член од:
  20 ноември 2005
  Мислења:
  613
  Допаѓања:
  64
  350cc e ponoviot model koj go drzat so toj kapacitet na motor do posledniot model aktuelen den denes. Moe mislenje za Beverly preskap skuter sto ne vredi za taa para na kraj e pak skuter. Potrosuvackata na gorivo ne e relevantna ako trosi 500 grama pomalce ili povekje nisto ne ti menuva.
   
 15. itcag

  itcag

  Член од:
  7 јуни 2015
  Мислења:
  27
  Допаѓања:
  2
  Decki kade moze da se najde pribusuvac za Arrow Paris dakar model kako na slikata[​IMG][​IMG]


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 16. GenericXor

  GenericXor

  Член од:
  17 јули 2013
  Мислења:
  41
  Допаѓања:
  13
  Nekoj da prodava jakna za motor brojce M/L so protektori se razbira po nekoja prifatliva cena?

  Sent from my NEM-L21 using Tapatalk
   

Сподели преку: