Совети за почетници (и појаснување поими)

А

Ајсшутер

Гостин
абе зашто ГГ то не ми работи нешто...ми вика IP lookup failed...плех??.. оваа хелп??
Може си банирам ако си ливнал некогаш и те пријавиле тука ,исто така сега има некои правила како да пријавиш ливер и слично тука
Ако си бан можеш да побараш да те унбан погоре,ако не напрај нов јусер.
Ама најдобро првен пробај вака.
Ке уклучиш Г-Арена ке одиш опшнс и кај УДП доле ке пишеш 7456 и после пиши јусер,пас би требало да биде ок.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Може си банирам ако си ливнал некогаш и те пријавиле тука ,исто така сега има некои правила како да пријавиш ливер и слично тука
Ако си бан можеш да побараш да те унбан погоре,ако не напрај нов јусер.
Ама најдобро првен пробај вака.
Ке уклучиш Г-Арена ке одиш опшнс и кај УДП доле ке пишеш 7456 и после пиши јусер,пас би требало да биде ок.
LOL..јас првпат уклучувам ГГ..незнам како да го користам, а ти ми викаш дека ме банирале :)
 
А

Ајсшутер

Гостин
Не те разбрав добро :smir:
Откако ке го инсталираш ке направиш јусерот после тоа кога ке го уклучиш ке кликнеш Options и кај тоа UDP ке пишеш 7456,после пиши јусер пас и толку би требало да можеш да се логираш на гг-то.
 
Член од
25 ноември 2007
Мислења
464
Поени од реакции
19
мене гг-то ми го фаќа само со 0 на UDP
 
А

Ајсшутер

Гостин
Кајѓанџии играте преку ГГ-то или на Батл Нет ?
 

devil!

weirdo
Член од
19 јули 2008
Мислења
1.047
Поени од реакции
462
Еј браво за ова нема шо нај-топ !!! само сеа да ве замолам нешто зашо сум беггинер ДОТА да ми каЖете како да влезам на Garena сервер зш поима неам и дали мозе да влезам со верзија-та 1.21 не ми замеравајте ако трескам глупости !!!:toe::toe::toe: (мора малце дота додека не се смени схе-то на кајгана :jaj:)
 

devil!

weirdo
Член од
19 јули 2008
Мислења
1.047
Поени од реакции
462
Ко ке уклучам тоа Garena сум ко изгубен пензионер коа ке чуе на вести дека пензијата се намалила 30% :(:(:( :vozbud::toe::vozbud:
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Прво повеќето играат на пач 1.22 па логично ти треба 1.22 пач. Треба одкако ке влезеш во Гарена да наместиш од каде да ја стартува играта. После одиш во некој "room" и стискаш "Start Game" и идеш "Local Area Network" и таму се игрите. :)
 
Z

ZeroStyle

Гостин
OMG e ова е заебано. Иде рексар крши дрва тепаат фонтана и иди роди се после :pos:
 
А

Ајсшутер

Гостин
После баш ке ја пробам оваа финта со Рексаров дали ке ми успее :)
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
Не е практично. Ако целиот тим има т4 итејми тогаш која е поентата пола саат да се мачиш да стигнеш до фонтаната.
 
А

Ајсшутер

Гостин
Не е практично. Ако целиот тим има т4 итејми тогаш која е поентата пола саат да се мачиш да стигнеш до фонтаната.
Зш бе не е практично играш 5vs5 едно 2 саати и ги тепате и додека излезат им треба на пример 2 минути,за тие две минути ке отепате фонтана :)
И после ги шлапате во база.
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
Нема да коментирам зашто не сваќаш.
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Абе Шорти нив финтата им било да ги мачат не да им бутнат глеаш ги нашле нубци како не им се изгасиле незнам :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom