Совети за почетници (и појаснување поими)

Член од
21 април 2010
Мислења
100
Поени од реакции
33
Како да почнам да играм ?? Ја инсталирав Warcraft The Frozen Throne и сеа што да праам за да почнам дота да играм ? :)
 

TheShadow

Yeah Buddy.... Light Weight!!
Член од
1 октомври 2011
Мислења
143
Поени од реакции
21
Има ли некој начин да наместам спеловите да ги користам од копчињата QWER а спојките да ги користам од 1234 ?? Така сум научен од League of Legends и сеа на дота неможам да се снајдам...
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Има ли некој начин да наместам спеловите да ги користам од копчињата QWER а спојките да ги користам од 1234 ?? Така сум научен од League of Legends и сеа на дота неможам да се снајдам...
Не. :D Мислам моеш со third party software да мапираш qwer да ти куцаат xxxx (кои копчиња ти треба) али не се надевај дека ќе чатуваш после ingame. Башка ќе мораш за секој херој, на почетокот од секоја партија да го праиш ова.
 

TheShadow

Yeah Buddy.... Light Weight!!
Член од
1 октомври 2011
Мислења
143
Поени од реакции
21
Јас веке направив како што сакав.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Не. :D Мислам моеш со third party software да мапираш qwer да ти куцаат xxxx (кои копчиња ти треба) али не се надевај дека ќе чатуваш после ingame. Башка ќе мораш за секој херој, на почетокот од секоја партија да го праиш ова.
Златно LWT, секоја втора партија куцам со бројки или ВаКа ЗашО иНАче никад нема да ме разберат. :)

Играш ти ова понекогаш бе, сакаш да те викам во гејмови на б.нет?
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Златно LWT, секоја втора партија куцам со бројки или ВаКа ЗашО иНАче никад нема да ме разберат. :)

Играш ти ова понекогаш бе, сакаш да те викам во гејмови на б.нет?
Слабо (превод: не xD)
Си ја поштувам дотата пошо ми беше основа на моба игрите уше од 4то oдделение, али ја закопав заедно со 6.XX (каде XX<=5) верзијата ради тоа шо си најдов поинтересен source за забава - LoL :)
Дота 2 мада ако стане бесплатна ќе ја пробам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom