Совети за дебелеење

Член од
13 јули 2010
Мислења
1.082
Поени од реакции
447
почни да јадеш повеќе и пообилни оброци, калорична храна јаткасти плодови , путер од кикиритки, банани, млечни производи, и имај 6 оброци во денот. Гејнер нема да ти помогне сам од себе, и да го купиш пак до средена исхрана мораш да се придржуваш. Не е шала твојата килажа, мајка ми оперирана од желудник извадени и се две третини од истиот ја има таа килажа малце помалце од тебе.
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.257
Поени од реакции
3.608
каков гејнер какво бакрачи на 44 кила на 21 година не и треба тоа ѓубре, ќе и се и излезат вени на нозете, ќе пукаат капилари плус проблеми со коски и зглобови ако рипни 10 кила брзо и на неприроден пат. За проблеми со срце, брз умор и тешко дишење и при 100 метра одење да не правиме ни збор.

Подобро по едно кило вистинска маса и организам по месец во наредни година дена одколку 10 кила за месец дена и после да изгуби 11 месеци по болници... Не ја лажете девојката да не ја носите на душа...
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.082
Поени од реакции
447
каков гејнер какво бакрачи на 44 кила на 21 година не и треба тоа ѓубре, ќе и се и излезат вени на нозете, ќе пукаат капилари плус проблеми со коски и зглобови ако рипни 10 кила брзо и на неприроден пат. За проблеми со срце, брз умор и тешко дишење и при 100 метра одење да не правиме ни збор.

Подобро по едно кило вистинска маса и организам по месец во наредни година дена одколку 10 кила за месец дена и после да изгуби 11 месеци по болници... Не ја лажете девојката да не ја носите на душа...
па не е гејнер копче па оп 10 кила, тој служи само да ги надополни дневните калории, ако неможе преку храна да внесе толку многу ке испие една доза и тоа е тоа. Ама пак мора да јаде солидно
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.257
Поени од реакции
3.608
па не е гејнер копче па оп 10 кила, тој служи само да ги надополни дневните калории, ако неможе преку храна да внесе толку многу ке испие една доза и тоа е тоа. Ама пак мора да јаде солидно
Тоа да но со овие карактеристики годин 21, висока 165 и само 44 кила тоа ни десет гејнери не го поправаат. Изкрено жал ми е но можам само да претпоставам како личи оброк на девојкава, тоа е или парче леб со две лажици „нешто“ на ден, или јаде колку што треба па трк два прста во грло... друг логичен факт за таа состојба освен користење на некои не здрави начини на живот (дрога, пиење, премногу цигари...) јас не гледам...
Можеби метаболизам или ген имаат улога но што е премалку премалку е (100)65 -21 висина-тежина на 21 година за девојка.
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.082
Поени од реакции
447
Тоа да но со овие карактеристики годин 21, висока 165 и само 44 кила тоа ни десет гејнери не го поправаат. Изкрено жал ми е но можам само да претпоставам како личи оброк на девојкава, тоа е или парче леб со две лажици „нешто“ на ден, или јаде колку што треба па трк два прста во грло... друг логичен факт за таа состојба освен користење на некои не здрави начини на живот (дрога, пиење, премногу цигари...) јас не гледам...
Можеби метаболизам или ген имаат улога но што е премалку премалку е (100)65 -21 висина-тежина на 21 година за девојка.
епа баш за тоа, неможам да ја советувам јади пола кило месо на ден и 2 леба зашто знам дека една десетина од тоа нема да изеде, пологична опција е да има помош колку толку од гејнер и друго што може да стави во уста
 
Член од
14 април 2014
Мислења
16
Поени од реакции
3
znaci jas si jadam normalno po 3 pati na den..jadam se..a blago jadam mn retko poveke sum na salati i ovosje...sakam da zemam gejner zatoa so znam deka na drug nacin nema da mozam da ja zgolemam tezinata...ako mozete da mi predlozite nekoj posto jas ne se razbiram od ovie raboti i neznam kakov da zemam
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.257
Поени од реакции
3.608
znaci jas si jadam normalno po 3 pati na den..jadam se..a blago jadam mn retko poveke sum na salati i ovosje...sakam da zemam gejner zatoa so znam deka na drug nacin nema da mozam da ja zgolemam tezinata...ako mozete da mi predlozite nekoj posto jas ne se razbiram od ovie raboti i neznam kakov da zemam
треба да уфрлиш уште два оброци со помали порции за старт како ужина помеѓу нормалните доручек/ручек/вечера. Нема да успееш пак да зголемиш ако не смениш ништо во начинот на живот со само додавање гејнер или што и да е во исхраната. Мора да има причина што си така малечка и „лесна“. Треба да ја тргнеш причината а потоа само ќе дојде постепено додавањето на маса во тело.
 
G

garthok

Гостин
Исфрли цигари и алкохол, кај ектоморфите овие работи го затвораат апетитот и предизвикуваат стрес на организмот (почесто идење во вц).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom