Собранието се распушти, избори на 12 април

Паланчански

ГрЕбач
Член од
12 јануари 2008
Мислења
2.226
Поени од реакции
3.343
Веројатно нема, но има уморни партиски членови и од еднита и од другата страна на кои им е преку глава од политика и митинзи.
Ако се уморни нека се пензионираат.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
1.267
Поени од реакции
640
На Заев му се брза сега затоа што катастрофа ја чека Македонија околу септември бидејки е пред банкрот. Бидејки постојано се задолжуваат ЕУ можно е да препорача корекција на курсот на денарот пример 70 до 75 денари за едно евро со што сите плати и пензии губат на вредност а бидејки го пуштаат низ вода го местат Мицковски под услов да потпише дека во целост ќе ги спроведе преспанскиот и бугарскиот договор значи бетон за двата и ќе започне приватизација на јавните претпријатија пред се Водовод па ЈСП и останати доколку падне договор доколку сака да добива пари за плати на администрација која ќе мора да ја намали и пензии за да може да одржува социјален мир.Еве во Водовод каде имам пријатели слушам дека инкасаторите планираат да ги намалат од 140 на само 10 или 20 со тоа што овие што ќе останат ќе носат сметки цел месец за останатите 120 но никаде нема да читаат водомери туку сами странките би пријавувале состојби што ќе доведе до забрзан колапс на фирмата бидејки луќе ќе пријавуваат лажни состојби,ќе има масовни кражби на вода поради немање на контрола на корисниците а ако ги задржат партиските војници кои лепеле плакати за да добијат вработување тие би носеле само 20% сметки бидејки невозможно е да научат по 7 реони каде работеле посебно 7 луѓе претходно за некој нормален период па така многу луѓе нема да добиваат сметки и ќе бидат приморани преку интернет да се учат да плаќаат а да не збориме за пензионерите кои ги има се повеќе и повеќе. Чуварите по објекти кои имаат решенија и работат со години планираат да ги дадат на приватни агенции со што платите ќе им се намалат да речеме од 25000,26000 на само 15000 денари.
 
Член од
22 јули 2011
Мислења
391
Поени од реакции
325
И нека има кратење на вишок вработени.
И треба да има кратење.

Тие кои ќе останат за инкасатори ќе работат многу повеќе реони, што нека видат како е во приватен сектор колку се работи.

А тоа што се најавуваа водомери со кои автоматски од управна зграда на водовод ќе се читаше состојба со потрошена вода по домаќинства, години поминаа и ги нема тие водомери никаде. Тоа е вина на самото претпријатие кое досега требаше да постави такви водомери насекаде низ сите домаќинства и фирми.

И немаше да има потреба од инкасатори кои само земаат плати.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
9.558
Поени од реакции
3.150
Тоа е тоа. Измислените соседи ќе ни кажуваат кога да има избори.
 
Член од
18 јули 2018
Мислења
1.018
Поени од реакции
3.934
Зелкарска работа. ЕУ им бил сонот :pos:

 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
11.810
Поени од реакции
16.546
Член од
12 март 2009
Мислења
14.053
Поени од реакции
8.470
Ахмети: Време е за првиот премиер АлбанецТазе кофна со говна оставена негде кај Супер Тинекс, приближно на пола пат до Бихачка и Шампитата. Некој ќе мора да јаде.
Заев: Јас сум кандидат за премиер, ако ДУИ има други услови, нема да биде дел од идната Влада

има ТРЕТО решение, премиер Албанец од трета партија :icon_mrgr:
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
6.157
Поени од реакции
4.890
Власта запнала за избори на 5 јули, но како тоа ќе одат на избори сами без согласност/договор од/со опозицијата (најголемата опозициска партија) и без зелено светло од меЏународната, како и без странски набљудувачи (ОБСЕ, ОДИХР...), без согласност и потврда од ДИК... Не верувам дека ќе има избори на 5 јули, а и не верувам дека ќе има избори летово, туку дури на есен, бидејќи едно се желбите на власта, но сосема друго е фактичката состојба во државава !
Автоматски споено мислење:

Зијадин Села за премиер на РСМ !
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
30.155
Поени од реакции
40.829
Бујар Османи со предизборен фотошоп.
Кога му раскажуваше на папата за рушењето на објектот на Кале, кој личел на црква.

 

Rosemberg

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
10.803
Поени од реакции
9.006
Ок, ама зошто среда кога недела си е веќе неработен?
За да го испоштоваат побратимот @mr wednesday
И тој викаше време е ахмети да биде премиер, па али во знак на благодарност наредил избори во среда
 
На врв Bottom