Собранието се распушти, избори на 12 април

Член од
23 ноември 2011
Мислења
12.602
Поени од реакции
27.063
Иначе, овие судии се избрани уште пред два месеци, сега само после процесот на жалби и приговори постапката е завршена, не дека од синоќа на некој му текнало и ги избрал.
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
1.366
Поени од реакции
1.112
Да, и она што е најважно изборот на судииве многу ќе помогне во сузбивање на заразата и менаџирање на вонреднава.
Треба да се види дали фали некаде уште некој судија па сега додека е држ-не-дај да завршиме и со тие ситници.

П.С.
ако случајно се отвори таква анкета може дополнително да се мотивираат гласачите со дополнителни погодности, дека ако се узвои таквата одлука ќе има бесплатни лубриканти за сите без оглед пол раса и политичка ориентација и плата од 1000 евра!
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
9.532
Поени од реакции
3.120
Името на темава треба да се смени веќе... :D
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
11.708
Поени од реакции
15.611Планираниот поткуп што ќе го делеа пред избори на струмичките цигани, одеднаш се претвори во “помош“ во кризата, како истиот не би идел фира . Упешно пивотирање на фамилија Заеви, алал вера стварно :icon_lol:
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
8.715
Поени од реакции
9.496
Види ги бе будали.
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
3.792
Поени од реакции
2.016
Баграта у ек на пандемија си пренамениле пари за нивното бебе - СЈО.За доктори и за мртви нема.
Битно ЗЗ танцува со короната
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
1.366
Поени од реакции
1.112
Предлог до администрација!
да се затвори оваа тема и да се отвори нова со наслов:
Собранието се распушти, дали ќе има избори не се-гу знае, знаете ли вие?
Мојот одговор е: да ќе има кога врбата ќе роди грозје! малкуцка пред или малкуцка потоа.
Како бе ова коронава им се погоди на Северџ(г)аниве и таа да ти била против нас Македонците! :pos: ако шо би рекле тие ние Македонците имаме античка крв.
 

Scirea

Старата Дама
Член од
4 август 2010
Мислења
20.342
Поени од реакции
51.561
Нема тема за СЈО, па овде ќе го ставам линкотП.С. Ја нема Ленче :ojeaa::love::backa:
 

Scirea

Старата Дама
Член од
4 август 2010
Мислења
20.342
Поени од реакции
51.561
Кај се сега прогресивните граЏани, Распеаните Скопјани, Шарените издркотини и "независните" пленумци да одат да ја гушнат чаршијата какошто го гушкаа ГТЦ пред неколку години?

EVgotlkXYAMhtXp.jpg

EVghog3WsAUg5yR.jpg
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
80.611
Поени од реакции
178.281
Во чиј двор ќе заврши декоров? :icon_lol:

Гниди гнасни.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
12.602
Поени од реакции
27.063
Ако „реконструкцијата“ заврши исто како Охридската чаршија каде вековната калдрама заврши во непознат правец и ја замени она бекатонско ругло тогаш убаво ќе се офајди некој и тука.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
8.938
Поени од реакции
9.974
Си ги гласаа, нека трпат сега. А богами и ние. Штета, неќна требаше да биде многу убав ден за отарасување од шупаците на власт.
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
6.102
Поени од реакции
4.836
Штета, неќна требаше да биде многу убав ден за отарасување од шупаците на власт.
Otarasuvanje od ednite šupaci i doagjanje na drugite ušte pogolemi i polakomi šupaci na vlast koi bi ne strižele slednite 4 godini ... Kurto-Murto rotacija pozicija-opozicija ... Veke gledan film 3 decenii nanazad !
 
На врв Bottom