Собни велосипеди (инфо, линк)

Дискусија во форумот 'Фитнес, бодибилдинг и рекреација' започната од arizanov, 12 септември 2016.

 1. arizanov

  arizanov

  Член од:
  16 ноември 2010
  Мислења:
  62
  Допаѓања:
  9
  Здраво. Дали некој има познавање околу собните велосипеди, кои се солидни на издржливост и со цена? Дали знаете од кои продавници можат да се купат и дали имате линк?
  Буџет до 18.000 ден.
  Поздрав и благодарам однапред!
   
 2. M-1

  M-1 Добро утро Махачкала!

  Член од:
  6 септември 2010
  Мислења:
  3.897
  Допаѓања:
  6.561
  Воглавно сите орбитреци и собни велосипеди станвет скапо платени закачалки.
  Со тие пари и некој денар плус, поќе ти се исплаќат да ги инвестираш во половен велосипед за асфалт и би тренирал многу поефикасно.
   
  На Phoenixx му/ѝ се допаѓа ова.
 3. arizanov

  arizanov

  Член од:
  16 ноември 2010
  Мислења:
  62
  Допаѓања:
  9
  Собниот велосипед не е за мене. За татко ми е. Тој возеше велосипед по надвор но неможе во зима и по врнежливо време. Тој има проблеми со кичмата и нозете и плус со работата нема многу време да вози велосипед по надвор. Затоа планирам да му земам еден за по дома за раздвижување.
   
 4. FilipMKD007

  FilipMKD007

  Член од:
  8 јануари 2013
  Мислења:
  2.928
  Допаѓања:
  6.692
  Дали бараш ваков или со седиште таков бараш? Еве овој ти е 11к ти се поклопува во буџетот, ако сакаш можам за 6к да ти дадам сличен ваков, 2009 го имам земено од овие ама 2,3 месеци се слабееше на него и после само прашина собира и служи како закачалка како што кажа членов погоре.
   
 5. Sungerot Bob

  Sungerot Bob Живеј го животот

  Член од:
  7 август 2012
  Мислења:
  31.900
  Допаѓања:
  36.431
  Еве тука и тука можеш да видиш какви точаци за вежбање има:)
   
 6. arizanov

  arizanov

  Член од:
  16 ноември 2010
  Мислења:
  62
  Допаѓања:
  9
  Фала другар но барам со седиште.
  Фала. Ги контактирав Фитнес Мк. Па чекам одговор за локација/онлине нарачка. Иначе цените им се 9-15к ден. Мастерспорт се прескапи 30-60к ден.
   
  На Sungerot Bob му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: