Собири и протести за петкратното убиство кај Смиљковско езеро

Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.365
Поени од реакции
68.030
А билбордите искршени и нив деца 13-14 годишни ги кршеле ?

Толпата накај чаршија и Чаир деца 13-14 годишни ја поведоа ?

Да не се лажеме,сосема погрешен правец доби протестов.

А и мојот ник се борел ЗА МАКЕДОНИЈА не ЈА УНИШТУВАЛ Македонија.
И која ти е поентата на муабетиве?
Сакаш да кажеш дека некој со умисла бил инфилтриран и ја предводел толпата?
Пошто според тебе сите во државава сме пиуни?:facepalm:
 
Член од
22 јули 2009
Мислења
107
Поени од реакции
32
Ama mozebi ne ti ali mnozinstvoto Makedonci glasale za nego vo toa vreme.Znaci vie podrzuvavte Bugarin za premier.
Ќиро Глигоров беше просрбин, Бранко Црвенковски такоѓе, овој твојот фан Љубчо е пробугарин. Која ти е поентата на муабетот, објасни ми пред да ти кажам некои работи за тебе?!
 

Misery

30% off
Член од
3 април 2011
Мислења
1.598
Поени од реакции
2.394
e pa zasto togas albancite gi obvinuvate za ubistvoto?
Обвинуваат*
Мал дел на македонци отишле на протестите, а голем дел го мислат истото.
Јас лично а и некои поединци на форумов незнаеме кој го направил и затоа не кривиме никого.
И мене, исто како тебе, ме интересира од каде претпоставката дека е албанец кога нема ниту еден доказ за тоа .
 

Стефус-Рефус

Jesus Loves Macedonia
Член од
30 август 2009
Мислења
3.452
Поени од реакции
1.209
glupavo mislat cim taka
Сигурно има некоја причина ко-дискутантите ти пишаа некој причини прочитај ги. Јас некогаш не викам такви пароди под ниво на култура ми е. Но сепак има причина за сето тоа.
 

YuZe

Fortune favors the Brave
Член од
22 септември 2005
Мислења
901
Поени од реакции
462
Треба воведување на смртна казна во Македонија. Без разлика на етникум, ако направиш ваква работа, бесилка на сред плоштад, и тајфата да фрла на тебе со гнило овошје и да ти плука во фаца.

А сите што дркаат на темава и серат, отворете си страна со порничи и удрете се на работа. Не го загадувајте форумов.
 

Zan zivotnoto

Jean l`animal
Член од
30 јуни 2010
Мислења
29
Поени од реакции
24
Никот балист21 е класичен провокатор на форумов и со оглед на тоа што од другата страна има многу ситноумна потреба за одговарање на провокациите целата тема потполно разводнета и нема никаква сврха освен непродуктивно разгорување на безумието. Предлагам модераторот таквите никови, сигурно ги има повеќе, привремено да ги банира или да ја затвори темата, привремено или за постојано.http://forum.kajgana.com/members/ballisti_21.49265/
 
Член од
16 април 2012
Мислења
61
Поени од реакции
15
Ајде бе доста глумите ебате тоа, и баба ми знае кој е профилот на убијците. Направено е од Муслимани, дали од локални Албанци или платеници од Косово исти курац.
Колата најдена во Љуботен, убиство на автопат кон Косово, самите родители тврдат дека постојано си имале проблеми со Албанското население од селата, ама не сигурно убијците не се Албанци.
Замбијци се мислам јас, или можно е од Вануату да биле дојдени :facepalm:
И да ги најдат дека се Албанци пак исто ќе зборите.
И да се докаже дека се убиени само ради тоа што се неверници според нив, пак исти муабрти ќе се вртат, НЕ СЕ СИТЕ ИСТИ, ЈАС ИМАВ ДРУГАР БЛА БЛА.
И јас имам другари АЛбанци па ме заболе стапот, сакам слобода на движење на мојот народ, САКАМ ПОЛИЦИЈАТА ДА РЕАГИРА НА СИТЕ АПЕЛИ ДЕКА СЕ ВРШИ АЛБАНСКА АГРЕСИЈА ВО НЕКОИ НАСЕЛБИ, а и самите они знаат дека сум во право и нема што да се бунат кога си знаат какви фаци има во нивните редови.
ti znaes sto zboris? kolata bila najdena vo Ljuboten ubistvo na avtopat kon Kosovo?? roditelite tvrdele deka postojano si imale problemi so Albanskoto naselenie od selata? tolkavi problemi sto doslo do pettkratno ubistvo , cetvorica od niv maturanti, kolkav bi trebalo da bide toj problem za da dojde do ubistvo na cetiri mladi momcinja? ok prodolzi so tvoeto ubeduvanje deka albanci sigurno toa go napravile.
 
Член од
22 јули 2009
Мислења
107
Поени од реакции
32
Ama mozebi ne ti ali mnozinstvoto Makedonci glasale za nego vo toa vreme.Znaci vie podrzuvavte Bugarin za premier.
Младичу, кога во МОЈАТА ДРЖАВА ситуацијата ќе згусне, јас станувам и РЕАГИРАМ (можеше тоа да го видиш на дело денес), за разлика од вас, кои како играчки на далечинско чекаат наредби од типови како Пол Волерс, Волебек, Ахмети, Тачи, БЦ ... вие сте луѓе без свој интегритет, вие имате испран мозок, неможете да функционирате самостојно, немате НИКАКВО образование, живеете во примитивен свет, за разлика од нас, каде што сами си ја градиме државата, имаме ОДЛИЧНО образование, цивилизација, славиме празници и си имаме сопствено мислење и став.

Ајде сега повели и продолжи од тука натаму ....
 
P

PewDiePie

Гостин
И која ти е поентата на муабетиве?
Сакаш да кажеш дека некој со умисла бил инфилтриран и ја предводел толпата?
Пошто според тебе сите во државава сме пиуни?:facepalm:
Не ни од далеку,за џабе ме обвинуваш од прееска(ти посебно,што не очекував)
поентата ми е дека има луѓе што кршеле,ФАКТ има луѓе што ја понесле толпата во обид да направат пиздарија што најмалку ни треба,на сите во Македонија,ФАКТ
не велам дека Комити планирале нешто,нити пак дека се криви,ама дека протестов доби сосема друг карактер,и дека вакви наслини протести можат само лошо да ни донесат е исто ФАКТ.
Значи никој од полиција нема прв да се стрча кон демнстрантите,никој.
Фрлање со камења и тргнување преку мост се знае кон што би водело,секој што бил во таа толпа а не се тргнал откако видел како се развиваат настаните заслужува да ги сноси последиците.

Безцелно е насилството.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.422
Поени од реакции
20.125
И што предлагаш да направиме?
Па сигурно нема да протестираме за соживот за некој што го неќе од дното на душата . Зар ние прв пат идеме молиме за мир кој они не го посакауваат ? .... ако сите се исплашени од војна а не се исплашени дека во секое време некој може од косово да улета да ги киднапира и убие е тогаш што да кажеме ... освен господ да ни е на помош !!!
 
Член од
30 декември 2008
Мислења
98
Поени од реакции
142
А билбордите искршени и нив деца 13-14 годишни ги кршеле ?

Толпата накај чаршија и Чаир деца 13-14 годишни ја поведоа ?

Да не се лажеме,сосема погрешен правец доби протестов.

А и мојот ник се борел ЗА МАКЕДОНИЈА не ЈА УНИШТУВАЛ Македонија.
Цела толпа истрча натаму затоа што имаше ипштари а тоа не го кажаа на вести.После пред влада коа бевме јавија по станици дека друга група доагја кај холидеј ин и мора да се спречи да не се судрат.Медиумуите не кажаа дека и друга група имаше од друга националност!!!
Билбордите ( ми се чини 1 дека беше само) беа искршени откако полицијата почна да тепа.Сите беа гневни.Стоев на жардињера и мислев не сум крив за ништо и дека нема потреба да бегам ама момците со пендраци тепаа све што ке фатат на 5 метра од мене замавна со пендрак во мене и ми рече сега ке видиш застани тогаш сватив зошто секогаш има гнев против нив!
Во гостивар дуќани беа искршени никој не праша кој зошто како и никој не беше волку обвинет.
И уште еднаш ти кажувам не беше на протестот затоа неможеш да збориш и да напаѓаш.

А твојот ник се борел за Македноија но ти не го правиш тоа!Далеку си од тоа!
 

Стефус-Рефус

Jesus Loves Macedonia
Член од
30 август 2009
Мислења
3.452
Поени од реакции
1.209
ti znaes sto zboris? kolata bila najdena vo Ljuboten ubistvo na avtopat kon Kosovo?? roditelite tvrdele deka postojano si imale problemi so Albanskoto naselenie od selata? tolkavi problemi sto doslo do pettkratno ubistvo , cetvorica od niv maturanti, kolkav bi trebalo da bide toj problem za da dojde do ubistvo na cetiri mladi momcinja? ok prodolzi so tvoeto ubeduvanje deka albanci sigurno toa go napravile.
Искрено се надевам дека не се тие. Ако се лошо ќе биде. Инаку АНА ако сака една војна може веднаш да ја добие треба само едно соопштение во кое ја преземаат одговорноста за настанот. Јас лично не обвинувам никој дури и да се не би излегол на протест. Нека ги казнат според закон.
Ти кажувам што мисли мнозинствот јас мислам дека не сум во мнозинството.
 
Член од
6 март 2009
Мислења
979
Поени од реакции
853
Не беше убаво организиран протестов ...
Ама еј 5кратно убиство и не симнаа ни знаме на пола копје .. СРАМОТА
 

Kajgana Shop

На врв Bottom