Собирање картички (Trading Cards, NBA, Baseball etc.)

Член од
30 јули 2012
Мислења
135
Поени од реакции
41
Не стикери како албум со сликички, туку сликички (картички) од играчи од кои некои може да вредат и над 1000000$ .
Нов сум со ова околу 6 месеци па ако некој друг собира или нешто да споделиме искуства, размениме сликички и сл.
Картичките се овие од моја колекција до сега што имам нешто.
ball kuzma.png

durant.jpg

ingram.jpg

jordan.png

Тоа би било тоа сега за сега па ако се развие дискусија ќе видиме како ќе оди темата.

Поздрав
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.422
Поени од реакции
20.125
овие се на upper deck ама се чиста антика како што гледаш :) имам преку 200 silver card, special edition итн. (сезона 92-95та)
IMG_20181111_153121.jpg
 
Член од
30 јули 2012
Мислења
135
Поени од реакции
41
За такви зборам и ја де , сега имам антика и од Реџи Милер 95 руки , Џордан topps 97, и Шек 92ра Upper deck. Имам и нешто бејзбол ама тие ми се пошто зашто купени[DOUBLEPOST=1541953726][/DOUBLEPOST]
овие се на upper deck ама се чиста антика како што гледаш :) имам преку 200 silver card, special edition итн. (сезона 92-95та)
Прегледај го приврзокот 199400
Слаби се со цена од 92ра до 95та, ако имаш нешто пред 87ма ќе се опариш :)
 
Последно уредено:
Член од
30 јули 2012
Мислења
135
Поени од реакции
41
овие се на upper deck ама се чиста антика како што гледаш :) имам преку 200 silver card, special edition итн. (сезона 92-95та)
Прегледај го приврзокот 199400
Пошто слаба заинтересираност за темава имаш нешто од Џордан сликички, или од некој руки од тие години? може и пазар да направиме :)
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.422
Поени од реакции
20.125
Пошто слаба заинтересираност за темава имаш нешто од Џордан сликички, или од некој руки од тие години? може и пазар да направиме :)
слабо ниту шиткам ниту трејдам ги чувам во колекција. ако си за купување имаш доста ефтини на ибеј зимај нарачувај па можда во иднина некогаш и тие ќе добијат на цена :)
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.071
Поени од реакции
22.112
od 92ra nataka tesko deka nekogas ke dobijat na cena zasto na zapad stana hit da se sobiraat basketball kartici toj period pa se stampase puta 200 od porano. imase mesecno spisanie za kartici BECKETT bas se sekavam deka samo za australia tie godini za izvoz se isprakale poveke kutii nekgo porano sto proizveduvale za cela USA. inace imam prilicno golema kolekcija u garaza nekade faka prasina
 
Член од
30 јули 2012
Мислења
135
Поени од реакции
41
od 92ra nataka tesko deka nekogas ke dobijat na cena zasto na zapad stana hit da se sobiraat basketball kartici toj period pa se stampase puta 200 od porano. imase mesecno spisanie za kartici BECKETT bas se sekavam deka samo za australia tie godini za izvoz se isprakale poveke kutii nekgo porano sto proizveduvale za cela USA. inace imam prilicno golema kolekcija u garaza nekade faka prasina
Грешка си инаку овој драфт што пројде поскапи сликички амин.
Побарај Џејсон Татум, Донован Мичел , Кајл Кузма , Лаури Марканен, Лонзо Бол и да не ги редам.
еве ти само некој пример да ги видиш цените , а замисли сега хит е Лука Дончич шо пари може да напраиш , штета што кај нас нема кај да купиш hobby box па мора со шипинзи и бреакс да се расправам ама ќе падне нешто можда :)
karticki.jpg
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.071
Поени од реакции
22.112
Грешка си инаку овој драфт што пројде поскапи сликички амин.
Побарај Џејсон Татум, Донован Мичел , Кајл Кузма , Лаури Марканен, Лонзо Бол и да не ги редам.
еве ти само некој пример да ги видиш цените , а замисли сега хит е Лука Дончич шо пари може да напраиш , штета што кај нас нема кај да купиш hobby box па мора со шипинзи и бреакс да се расправам ама ќе падне нешто можда :)
Прегледај го приврзокот 199752

odamna veke ova ne e popularno hobi... moze e pravo vreme ete da sobiras sega pak. 90tite skoro sekoj sobirase sega poima nemam.
 
Член од
30 јули 2012
Мислења
135
Поени од реакции
41
odamna veke ova ne e popularno hobi... moze e pravo vreme ete da sobiras sega pak. 90tite skoro sekoj sobirase sega poima nemam.
Тоа зборам во мк не е популарно, додуша на балкан не е пошо не ни има кај да купиш а и немаме стандард за тоа.
Инаку последниве 2 години зема голем замав па дури и компаниите за оценување како што се BGS i PSA не примаат порачки за оценки до нова година поради пребукираност.
Затоа и ја направив темава може ке се окуражи уште некој со сликичкиве :)
П.С. моментален хит е Лука Дончич ако некој има нешто од него може убава паричка да се заработи...
 

icerici

No Woman No Cry
Член од
19 април 2012
Мислења
316
Поени од реакции
467
Има ли некој што продава картички ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom