Снукер

Член од
24 април 2008
Мислења
8.617
Поени од реакции
7.654
Германски Мастерс 2021
од 27 јануари 2021 до 31 јануари 2021
во англиската Маршал Арена во Милтон Кинс

27 јануари 2021
Прв ден - 16-на финале:

Кацпер Филипијак 4:5 Динг Џунхуи;
Шон Марфи 4:5 Џејми О'Нил;
Лианг Венбо 4:5 Џек Џоунс;
Том Форд 5:0 Јуан СиЏун;
Двејн Џоунс 1:5 Џо Пери;
Доминик Дејл 5:4 Стифен Мегваер;
Фергал О'Брајан 5:1 Мајкл Вајт;
Стјуарт Карингтон-продолжува во осмина финале : Џон Хигинс-се повлекол;
Џад Трамп 5:1 Марк Дејвис;
Џордан Браун 5:2 Граем Дот;
Бери Хокинс 5:4 Рајан Деј;
Марк Џојс 4:5 Џо О'Конор;

Денес, четврток, 28 јануари 2021, треба да се одиграат останатите 4 меча од 16-на финалето на Германскиот Мастерс 2021, во кои силите ќе си ги измерат:

Панг Џунксу - Роби Вилијамс;
Стјуарт Бингам - Жоу Јуелонг;
Луис Хиткоут - Џек Лисовски;
Лука Бресел - Нопон Саенгкам;

Исто така, денес, четврток, 28 јануари 2021, во осмина финалето на Германскиот Мастерс 2021 силите ќе си ги измерат:

Џад Трамп - Џо Пери;
Динг Џунхуи - Доминик Дејл;
Бери Хокинс - Џек Џоунс;
Фергал О'Брајан - Џо О'Конор;
Џејми О'Нил - Џордан Браун;
Том Форд - Стјуарт Карингтон.
 
Член од
24 април 2008
Мислења
8.617
Поени од реакции
7.654
Германски Мастерс 2021
од 27 јануари 2021 до 31 јануари 2021
во англиската Маршал Арена во Милтон Кинс

28 јануари 2021
Втор ден - 16-на финале:

Панг Џунксу 3:5 Роби Вилијамс;
Стјуарт Бингам 5:2 Жоу Јуелонг;
Луис Хиткоут 4:5 Џек Лисовски;
Лука Бресел 5:1 Нопон Саенгкам;

28 јануари 2021
Втор ден - Осмина финале:

Џад Трамп 5:3 Џо Пери;
Динг Џунхуи 5:0 Доминик Дејл;
Бери Хокинс 5:2 Џек Џоунс;
Фергал О'Брајан 0:5 Џо О'Конор;
Том Форд 5:2 Стјуарт Карингтон;
Џек Лисовски 5:2 Лука Бресел;
Џејми О'Нил 4:5 Џордан Браун;
Роби Вилијамс 4:5 Стјуарт Бингам;

Денес, петок, 29 јануари 2021, во четвртина финалето на Германскиот Мастерс 2021 силите ќе си ги измерат:

Џад Трамп - Динг Џунхуи;
Џордан Браун - Бери Хокинс;
Џо О'Конор - Том Форд;
Стјуарт Бингам - Џек Лисовски.
 
Член од
24 април 2008
Мислења
8.617
Поени од реакции
7.654
Германски Мастерс 2021
од 27 јануари 2021 до 31 јануари 2021
во англиската Маршал Арена во Милтон Кинс

29 јануари 2021
Трет ден - Четвртина финале:

Џад Трамп 5:3 Динг Џунхуи;
Џордан Браун 1:5 Бери Хокинс;
Џо О'Конор 1:5 Том Форд;
Стјуарт Бингам 3:5 Џек Лисовски;

Денес, сабота, 30 јануари 2021, во полуфиналето на Германскиот Мастерс 2021 силите ќе си ги измерат:

Џад Трамп - Бери Хокинс;
Том Форд - Џек Лисовски.
 
Член од
24 април 2008
Мислења
8.617
Поени од реакции
7.654
Германски Мастерс 2021
од 27 јануари 2021 до 31 јануари 2021
во англиската Маршал Арена во Милтон Кинс

30 јануари 2021
Четврт ден - Полуфинале:

Џад Трамп 6:5 Бери Хокинс;
Том Форд 2:6 Џек Лисовски;

Утре, недела, 31 јануари 2021, во финалето на Германскиот Мастерс 2021 силите ќе си ги измерат:

Џад Трамп - Џек Лисовски.
 
Член од
24 април 2008
Мислења
8.617
Поени од реакции
7.654
Германски Мастерс 2021
од 27 јануари 2021 до 31 јануари 2021
во англиската Маршал Арена во Милтон Кинс

31 јануари 2021
Петти ден - Финале:

Џад Трамп 9:2 Џек Лисовски;

На 31 годишна возраст, Англичанецот Џад Трамп ја освои 21-та рангирачка титула во својата професионална снукер кариера, откако успешно ја одбрани титулата Германски Мастерс Шампион, освојувајќи го турнирот втора година по ред, откако во финалето на Германскиот Мастерс 2021 извојува победа над својот 29 годишен сонародник Џек Лисовски со резултат 9:2 .

Нареден професионален турнир во снукер од сезоната 2020/2021 е Снукер Престрелката 2021, рангирачки турнир во снукер, кој ќе се одржи од 4 февруари 2021 до 7 февруари 2021 во англиската Маршал Арена во Милтон Кинс.
 
Член од
24 април 2008
Мислења
8.617
Поени од реакции
7.654
Снукер Престрелка 2021
на 7 февруари 2021
во англиската Маршал Арена во Милтон Кинс

7 февруари 2021
16-на финале:

Метју Стивенс 0:1 Роберт Милкинс;
Нопон Саенгкам 1:0 Кен Дохерти;
Мајкл Вајт 0:1 Луис Хиткоут;
Хејдон Пини 0:1 Лиу Хаотиан;
Хамим Хусеин 0:1 Тепчаја Ан-Нух;
Џо Пери 0:1 Џерард Грин;
Ијан Мартин 1:0 Акани Сонгсермсавад;
Рајан Деј 1:0 Бен Ханкорн;
Ксиао Гуодонг 0:1 Марк Вилијамс;
Деклан Лавери 1:0 Елиот Слесор;
Мартин О'Донел 1:0 Александер Урсенбахер;
Жоу Јуелонг 1:0 Мартин Гоулд;
Лианг Венбо 0:1 Дејвид Гилберт;
Алан Тејлор 0:1 Креиг Стедман;
Лиам Хајфилд 0:1 Марк Селби;
Дејвид Грејс 0:1 Марк Ален;

7 февруари 2021
Осмина финале:

Марк Вилијамс 1:0 Тепчаја Ан-Нух;
Марк Селби 1:0 Деклан Лавери;
Мартин О'Донел 1:0 Ијан Мартин;
Нопон Саенгкам 0:1 Креиг Стедман;
Роберт Милкинс 1:0 Лиу Хаотиан;
Џерард Грин 0:1 Луис Хиткоут;
Жоу Јуелонг 0:1 Рајан Деј;
Марк Ален 0:1 Дејвид Гилберт;

7 февруари 2021
Четвртина финале:

Рајан Деј 1:0 Дејвид Гилберт;
Роберт Милкинс 0:1 Марк Селби;
Луис Хиткоут 0:1 Креиг Стедман;
Мартин О'Донел 0:1 Марк Вилијамс;

7 февруари 2021
Полуфинале:

Марк Вилијамс 0:1 Рајан Деј;
Марк Селби 1:0 Креиг Стедман;

7 февруари 2021
Финале:

Рајан Деј 1:0 Марк Селби;

На 40 годишна возраст, Велшанецот Рајан Деј ја освои 3-та рангирачка титула во својата професионална снукер кариера, откако во финалето на Снукер Престрелката 2021 извојува победа над 37 годишниот Англичанец Марк Селби со резултат 1:0 .

Нареден професионален турнир во снукер од сезоната 2020/2021 е Велшкото Отворено Првенство во Снукер 2021, рангирачки турнир во снукер, кој ќе се одржи од 15 февруари 2021 до 21 февруари 2021 во велшкото одморалиште Селтик во Њупорт.
 
Член од
24 април 2008
Мислења
8.617
Поени од реакции
7.654
Велшко Отворено Првенство во Снукер 2021
од 18 февруари 2021 до 21 февруари 2021
во велшкото одморалиште Селтик во Њупорт

18 февруари 2021
Прв ден - 16-на финале:

Антони МекГил 3:4 Бери Хокинс;
Мартин О'Донел 2:4 Панг Џунксу;
Метју Селт 2:4 Стифен Мегваер;
Марк Селби 4:3 Џо О'Конор;
Јан Бингтао 4:1 Ксиао Гуодонг;
Џордан Браун 4:3 Александер Урсенбахер;
Џек Џоунс 2:4 Марк Кинг;
Марк Вилијамс 4:2 Џо Пери;
Шон Марфи 4:1 Рајан Деј;
Џад Трамп 2:4 Хосеин Вафеи;
Рики Волден 2:4 Џек Лисовски;
Том Форд 4:3 Кајрен Вилсон;
Марк Ален 4:3 Скот Доналдсон;
Жоу Јуелонг 4:2 Дејвид Гилберт;
Џон Хигинс 3:4 Али Картер;
Мартин Гоулд 0:4 Рони О'Саливен;

18 февруари 2021
Прв ден - Осмина финале:

Шон Марфи 4:3 Бери Хокинс;
Панг Џунксу 2:4 Стифен Мегваер;
Марк Селби 4:2 Јан Бингтао;
Џордан Браун 4:3 Марк Кинг;
Хосеин Вафеи 2:4 Марк Вилијамс;
Џек Лисовски 3:4 Том Форд;
Али Картер 4:2 Марк Ален;
Жоу Јуелонг 1:4 Рони О'Саливен;

Денес, петок, 19 февруари 2021, во четвртина финалето на Велшкото Отворено Првенство во Снукер 2021 силите ќе си ги измерат:

Шон Марфи - Стифен Мегваер;
Марк Селби - Џордан Браун;
Али Картер - Рони О'Саливен;
Марк Вилијамс - Том Форд.
 
Член од
24 април 2008
Мислења
8.617
Поени од реакции
7.654
Велшко Отворено Првенство во Снукер 2021
од 18 февруари 2021 до 21 февруари 2021
во велшкото одморалиште Селтик во Њупорт

19 февруари 2021
Втор ден - Четвртина финале:

Шон Марфи 4:5 Стифен Мегваер;
Марк Селби 4:5 Џордан Браун;
Али Картер-се повлекол : Рони О'Саливен-продолжува во полуфинале;
Марк Вилијамс 5:4 Том Форд;

Утре, сабота, 20 февруари 2021, во полуфиналето на Велшкото Отворено Првенство во Снукер 2021 силите ќе си ги измерат:

Стифен Мегваер - Џордан Браун;
Марк Вилијамс - Рони О'Саливен.
 
Член од
24 април 2008
Мислења
8.617
Поени од реакции
7.654
Велшко Отворено Првенство во Снукер 2021
од 18 февруари 2021 до 21 февруари 2021
во велшкото одморалиште Селтик во Њупорт

20 февруари 2021
Трет ден - Полуфинале:

Стифен Мегваер 1:6 Џордан Браун;
Марк Вилијамс 1:6 Рони О'Саливен;

Утре, недела, 21 февруари 2021, во финалето на Велшкото Отворено Првенство во Снукер 2021 силите ќе си ги измерат:

Џордан Браун - Рони О'Саливен.
 
Член од
24 април 2008
Мислења
8.617
Поени од реакции
7.654
Велшко Отворено Првенство во Снукер 2021
од 18 февруари 2021 до 21 февруари 2021
во велшкото одморалиште Селтик во Њупорт

21 февруари 2021
Четврт ден - Финале:

Џордан Браун 9:8 Рони О'Саливен;

На 33 годишна возраст, во своето прво финале од рангирачки турнир во снукер, Северноирецот Џордан Браун ја освои првата рангирачка титула во својата професионална снукер кариера, откако во финалето на Велшкото Отворено Првенство во Снукер 2021 извојува победа во последниот одлучувачки 17-ти фрејм против 45 годишниот Англичанец Рони О'Саливен со резултат 9:8 .

Нареден професионален турнир во снукер од сезоната 2020/2021 е Турнирот на професионални снукер играчи 2021, рангирачки турнир во снукер, кој ќе се одржи од 22 февруари 2021 до 28 февруари 2021 во англиската Маршал Арена во Милтон Кинс.
 
Член од
24 април 2008
Мислења
8.617
Поени од реакции
7.654
Турнир на професионални снукер играчи 2021
од 22 февруари 2021 до 28 февруари 2021
во англиската Маршал Арена во Милтон Кинс

22 февруари 2021
Прв ден - Осмина финале:

Кајрен Вилсон 6:1 Рајан Деј;
Џад Трамп 5:6 Стјуарт Бингам;

Денес, вторник, 23 февруари 2021, треба да се одиграат уште 4 меча од осмина финалето на Турнирот на професионални снукер играчи 2021, во кои силите ќе си ги измерат:

Џек Лисовски - Мартин Гоулд;
Нил Робертсон - Лу Нинг;
Жоу Јуелонг - Бери Хокинс;
Рони О'Саливен - Динг Џунхуи.
 
Член од
24 април 2008
Мислења
8.617
Поени од реакции
7.654
Турнир на професионални снукер играчи 2021
од 22 февруари 2021 до 28 февруари 2021
во англиската Маршал Арена во Милтон Кинс

23 февруари 2021
Втор ден - Осмина финале:

Џек Лисовски 6:3 Мартин Гоулд;
Нил Робертсон 6:1 Лу Нинг;
Рони О'Саливен 6:5 Динг Џунхуи;
Жоу Јуелонг 5:6 Бери Хокинс;

Денес, среда, 24 февруари 2021, треба да се одиграат последните 2 меча од осмина финалето на Турнирот на професионални снукер играчи 2021, во кои силите ќе си ги измерат:

Џордан Браун - Џон Хигинс;
Марк Селби - Марк Вилијамс;

Исто така денес, среда, 24 февруари 2021, треба да се одигра и првиот меч од четвртина финалето на Турнирот на професионални снукер играчи 2021, каде што силите ќе си ги измерат:

Стјуарт Бингам - Бери Хокинс.
 
Член од
24 април 2008
Мислења
8.617
Поени од реакции
7.654
Турнир на професионални снукер играчи 2021
од 22 февруари 2021 до 28 февруари 2021
во англиската Маршал Арена во Милтон Кинс

24 февруари 2021
Трет ден - Осмина финале:

Џордан Браун 0:6 Џон Хигинс;
Марк Селби 6:4 Марк Вилијамс;

24 февруари 2021
Трет ден - Четвртина финале:

Стјуарт Бингам 2:6 Бери Хокинс;

Утре, четврток, 25 февруари 2021, треба да се одиграат вториот и третиот меч од четвртина финалето на Турнирот на професионални снукер играчи 2021, во кои силите ќе си ги измерат:

Нил Робертсон - Кајрен Вилсон;
Џек Лисовски - Рони О'Саливен.
 
Член од
24 април 2008
Мислења
8.617
Поени од реакции
7.654
Турнир на професионални снукер играчи 2021
од 22 февруари 2021 до 28 февруари 2021
во англиската Маршал Арена во Милтон Кинс

25 февруари 2021
Четврт ден - Четвртина финале:

Нил Робертсон 2:6 Кајрен Вилсон;
Џек Лисовски 1:6 Рони О'Саливен;

Утре, петок, 26 февруари 2021, треба да се одигра последниот меч од четвртина финалето на Турнирот на професионални снукер играчи 2021, каде што силите ќе си ги измерат:

Џон Хигинс - Марк Селби;

Исто така утре, петок, 26 февруари 2021, треба да се одигра и првиот меч од полуфиналето на Турнирот на професионални снукер играчи 2021, каде што силите ќе си ги измерат:

Бери Хокинс - Рони О'Саливен.
Автоматски споено мислење:

Турнир на професионални снукер играчи 2021
од 22 февруари 2021 до 28 февруари 2021
во англиската Маршал Арена во Милтон Кинс

25 февруари 2021
Четврт ден - Четвртина финале:

Нил Робертсон 2:6 Кајрен Вилсон;
Џек Лисовски 1:6 Рони О'Саливен;

Утре, петок, 26 февруари 2021, треба да се одигра последниот меч од четвртина финалето на Турнирот на професионални снукер играчи 2021, каде што силите ќе си ги измерат:

Џон Хигинс - Марк Селби;

Исто така утре, петок, 26 февруари 2021, треба да се одигра и првиот меч од полуфиналето на Турнирот на професионални снукер играчи 2021, каде што силите ќе си ги измерат:

Бери Хокинс - Рони О'Саливен.
 
Член од
24 април 2008
Мислења
8.617
Поени од реакции
7.654
Турнир на професионални снукер играчи 2021
од 22 февруари 2021 до 28 февруари 2021
во англиската Маршал Арена во Милтон Кинс

26 февруари 2021
Петти ден - Четвртина финале:

Џон Хигинс 6:0 Марк Селби;

26 февруари 2021
Петти ден - Полуфинале:

Бери Хокинс 4:6 Рони О'Саливен;

Утре, сабота, 27 февруари 2021, треба да се одигра вториот меч од полуфиналето на Турнирот на професионални снукер играчи 2021, каде што силите ќе си ги измерат:

Кајрен Вилсон - Џон Хигинс.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom