Снег (низ слики)

Член од
26 октомври 2011
Мислења
1.605
Поени од реакции
1.164

--- надополнето: 7 јануари 2013 во 13:13 ---

--- надополнето: 7 јануари 2013 во 13:13 ---

--- надополнето: 7 јануари 2013 во 13:14 ---

--- надополнето: 7 јануари 2013 во 13:14 ---
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.836
Поени од реакции
6.459
Абе кој како сака нека збори ама зима без снег не бива, тоа не е зима !!!
Замислете колку би било повесело да паднеше снег макар и не многу(десетина сантими барем) за Нова Година како и за Божиќниве празници ........... а што ова надвор пука сонце цел ден како да е Март/Април месец, а не Јануари !
Пред една недела беше Нова Година, денеска е Божиќ, празнични денови, ама времето е сончево и повеќе наликува како да е пролет(барем кај мене овде) .......... наместо да има снегче !
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.102
Поени од реакции
15.398
( 94)Овој сигурно се јавува,кај метеролоозите
време е да си ги пакува куферите,за на пат кон север
оти овде уште некој ден лошо му се пишува,
ќе го јаде одводната канализација.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.102
Поени од реакции
15.398
е сега дури не ми е јасно
како покрај оваа на виделина убавина,сила,послушност па и ако сакате памет, за некој луѓе да се нарекуват ...Коњ.
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.580
Поени од реакции
27.108

--- надополнето: 27 јануари 2013 во 21:10 ---

--- надополнето: 27 јануари 2013 во 21:12 ---

--- надополнето: 27 јануари 2013 во 21:16 ---
 

Kajgana Shop

На врв Bottom