Снаа Vs Свекрва

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.027
Поени од реакции
7.068
И шо ќе правиш со одземените жени?:cautious:
Ќе му се дадат на некој селски поглавица, кој ќе знае да се грижи за нив....кој ќе им најде фина работа у поле или сл.
Idle hands devil's workshop.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
21.559
Поени од реакции
34.734
Ќе му се дадат на некој селски поглавица, кој ќе знае да се грижи за нив....кој ќе им најде фина работа у поле или сл.
Idle hands devil's workshop.
да погодам боди, ти ќе бидеш тој поглавицата?:coffee:
 
Член од
8 мај 2022
Мислења
1
Поени од реакции
5
Здраво.Нова сам во форумо .Имам проблем во брако неколку години и нз како да го решам. Мажми мн е поврзан со неговата мајка и брат и кога они не се во право секогаш сам јас виновна дека сакам да ги оделам еден од друг.Мојот маж за се исповедува на мајка му и ја прашува што да прави ако она дозволе ке направе како она што сака. За се траже совет од неа. Кога се венчавме таа потражи укосницата да стои каде она сака и тоа му го кажува на мажми а потоа тој со мене се расправа и ми кажува мама сака да ја оставеш. Нз од каде да почнам мислам најдобро развод оти мојот си ги запоставува неговите работи не сака да оди по испитувања зошто немаме деца туку му ги исполнува желбите на брат му.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
16.932
Поени од реакции
8.855
Здраво.Нова сам во форумо .Имам проблем во брако неколку години и нз како да го решам. Мажми мн е поврзан со неговата мајка и брат и кога они не се во право секогаш сам јас виновна дека сакам да ги оделам еден од друг.Мојот маж за се исповедува на мајка му и ја прашува што да прави ако она дозволе ке направе како она што сака. За се траже совет од неа. Кога се венчавме таа потражи укосницата да стои каде она сака и тоа му го кажува на мажми а потоа тој со мене се расправа и ми кажува мама сака да ја оставеш. Нз од каде да почнам мислам најдобро развод оти мојот си ги запоставува неговите работи не сака да оди по испитувања зошто немаме деца туку му ги исполнува желбите на брат му.
Каков развод, батали тоа.
Најпаметно ти е и ти да се поврзеш, зближиш со свекрвата, барај совети од неа, засакај ја, гледај ја како пријател а не обратно....и се ке тече ко подмачкано:)
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.499
Поени од реакции
4.821
Здраво.Нова сам во форумо .Имам проблем во брако неколку години и нз како да го решам. Мажми мн е поврзан со неговата мајка и брат и кога они не се во право секогаш сам јас виновна дека сакам да ги оделам еден од друг.Мојот маж за се исповедува на мајка му и ја прашува што да прави ако она дозволе ке направе како она што сака. За се траже совет од неа. Кога се венчавме таа потражи укосницата да стои каде она сака и тоа му го кажува на мажми а потоа тој со мене се расправа и ми кажува мама сака да ја оставеш. Нз од каде да почнам мислам најдобро развод оти мојот си ги запоставува неговите работи не сака да оди по испитувања зошто немаме деца туку му ги исполнува желбите на брат му.
Имам впечаток дека ти сакаш да си му шеф на мажот. Ако неќе нема. Ако кажала и ја слуша мајка му и брат му исто е кон он да кажал и сам сака. Е сега што многу жени не се палат на мажи што слушаат фамилија тоа и мене ми е мистерија зошто и ми нема логика. Не знам од кај им се тие работи. Кој ги учи девојчињата тоа не знам. Ај пари може да добие од неговите и ти да ги трошиш глеј позитивно.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.911
Здраво.Нова сам во форумо .Имам проблем во брако неколку години и нз како да го решам. Мажми мн е поврзан со неговата мајка и брат и кога они не се во право секогаш сам јас виновна дека сакам да ги оделам еден од друг.Мојот маж за се исповедува на мајка му и ја прашува што да прави ако она дозволе ке направе како она што сака. За се траже совет од неа. Кога се венчавме таа потражи укосницата да стои каде она сака и тоа му го кажува на мажми а потоа тој со мене се расправа и ми кажува мама сака да ја оставеш. Нз од каде да почнам мислам најдобро развод оти мојот си ги запоставува неговите работи не сака да оди по испитувања зошто немаме деца туку му ги исполнува желбите на брат му.
De bre pa i ti svalerot neka ti napravi deca ako tolku sakas deca.. drug ke ti sklepa dete pa mazot ti so nabieni rogovi neka go cuva cel zivot i misli neka e negovo..
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.191
Поени од реакции
49.904
Каков развод, батали тоа.
Најпаметно ти е и ти да се поврзеш, зближиш со свекрвата, барај совети од неа, засакај ја, гледај ја како пријател а не обратно....и се ке тече ко подмачкано:)
Од овакви совети страда младината и македонецот е заостанат 170 години уназад со времето.

Секако дека млада девојка треба да се понизува на некоја забегана средовечна старица што сеуште нема ментален капацитет да сфати дека треба да го ослободи своето дете да оди по свој пат и да одлучува сам за себе.
Исти кур важи и за глупаците од мажи што и како возрасни не можат да се оделат од мамичка.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.079
Поени од реакции
15.714
Во мое „село“ укосница е шнола за во коса, поголема украсна :icon_mrgr:
Јас првпат слушам/читам, па си викам ај да научам бар нешто и јас од "проблемов". :D

Толку тролови, ништо покреативно или поинтересно.
Па бар и уверливо да е.
Кај на жена ќе и тргнеш шнола на венчавка од таму кајшто ја ставила, ќе помисли човек со жена во живот нема муабет правено и не знаете какви сме.
 
Член од
29 ноември 2014
Мислења
942
Поени од реакции
3.549
Од овакви совети страда младината и македонецот е заостанат 170 години уназад со времето.

Секако дека млада девојка треба да се понизува на некоја забегана средовечна старица што сеуште нема ментален капацитет да сфати дека треба да го ослободи своето дете да оди по свој пат и да одлучува сам за себе.
Исти кур важи и за глупаците од мажи што и како возрасни не можат да се оделат од мамичка.
Уште сега го жалам невестулето на кое један топли поздрав ќе му биде сфекрва...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom