Сместување во Германија

Член од
26 ноември 2014
Мислења
6
Поени од реакции
0
Дали некој може да ми помогне на на некаков начин да најдам смештај во Минхен.( да предложите некаква страна за огласи со евтин смештај и да споделите некакво искуство)
 
Член од
23 септември 2010
Мислења
10
Поени од реакции
1
druze za smestuvanje bilo kade vo germanija ti treba najmalku tri plati ti zboram preku agencii ili preku oglasi vo vesnici mislam na privatni lica so izdavat treba malu i sreka da imas da naletas na pravio covek a minhen mislam deka e nogu skap grad za kirii pozdrav
 
Член од
25 март 2014
Мислења
717
Поени од реакции
733
I mene me interesira istovo, aj nekoj sto znae da kaze kade se dvizat cenite na kiriite poeftino, vo koj grad od Germanija e taka poeftino, rekovte Minhen poskapo bilo.

Pozdrav do site Makedonci vo De i neka pomagaat so info mnalce povekje
 
Член од
5 февруари 2013
Мислења
442
Поени од реакции
96

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.115
Поени од реакции
3.974
AirBNB.com или couchsurfing
Мислам дека во случајов прашањето е за место за живеење, а не само за преноќување (јес да не објасни асално членот каков точно вид сместување бара).

А во врска со прашањето погоре кои градови се поефтини - па генерално помалите градови и тие во источна Германија се најефтини.
 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
45
Поени од реакции
5
Ако барате работа или смештај во Германија или ве интересира нешто друго. Сега се на едно местo

www.mk-in.de
 

Kajgana Shop

На врв Bottom