Сместување во Германија

Дискусија во форумот 'Македонска дијаспора' започната од backspace, 7 март 2017.

 1. backspace

  backspace

  Член од:
  26 ноември 2014
  Мислења:
  6
  Допаѓања:
  0
  Дали некој може да ми помогне на на некаков начин да најдам смештај во Минхен.( да предложите некаква страна за огласи со евтин смештај и да споделите некакво искуство)
   
 2. maximow

  maximow

  Член од:
  23 септември 2010
  Мислења:
  10
  Допаѓања:
  1
  druze za smestuvanje bilo kade vo germanija ti treba najmalku tri plati ti zboram preku agencii ili preku oglasi vo vesnici mislam na privatni lica so izdavat treba malu i sreka da imas da naletas na pravio covek a minhen mislam deka e nogu skap grad za kirii pozdrav
   
 3. Barbarai

  Barbarai

  Член од:
  25 март 2014
  Мислења:
  717
  Допаѓања:
  733
  I mene me interesira istovo, aj nekoj sto znae da kaze kade se dvizat cenite na kiriite poeftino, vo koj grad od Germanija e taka poeftino, rekovte Minhen poskapo bilo.

  Pozdrav do site Makedonci vo De i neka pomagaat so info mnalce povekje
   
  На Tutor му/ѝ се допаѓа ова.
 4. iphone help

  iphone help

  Член од:
  5 февруари 2013
  Мислења:
  371
  Допаѓања:
  89
  http://www.wg-gesucht.de/wg-zimmer-in-Muenchen.90.0.1.0.html


  Sent from my iPad Pro 9.7 using Tapatalk
   
 5. Nikolaben2 @ YT

  Nikolaben2 @ YT Carspotter

  Член од:
  11 јули 2009
  Мислења:
  1.412
  Допаѓања:
  955
  AirBNB.com или couchsurfing
   
 6. Bibo

  Bibo

  Член од:
  9 април 2006
  Мислења:
  2.951
  Допаѓања:
  1.101
  Мислам дека во случајов прашањето е за место за живеење, а не само за преноќување (јес да не објасни асално членот каков точно вид сместување бара).

  А во врска со прашањето погоре кои градови се поефтини - па генерално помалите градови и тие во источна Германија се најефтини.
   
  На Barbarai му/ѝ се допаѓа ова.
 7. maximow

  maximow

  Член од:
  23 септември 2010
  Мислења:
  10
  Допаѓања:
  1
 8. aleks104

  aleks104

  Член од:
  21 јануари 2008
  Мислења:
  45
  Допаѓања:
  4
  Ако барате работа или смештај во Германија или ве интересира нешто друго. Сега се на едно местo

  www.mk-in.de
   

Сподели преку: