Смер за Археологија?

Член од
15 октомври 2009
Мислења
249
Поени од реакции
16
Ако може некој да ми помогне каде има смер за Археологија... фала однапред... :back:
 

Dietrich

Just a fan...
Член од
12 мај 2010
Мислења
161
Поени од реакции
80
Ако може некој да ми помогне каде има смер за Археологија... фала однапред... :back:
На филозофски факултет имаш смер историја на уметност и археологија, мислам дека тоа е тоа што го бараш еве ти и линк за подетални информации... Институт за историја на уметност и археологија
 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.394
Поени од реакции
2.431
А царина во кои градови има??
 
Член од
15 октомври 2009
Мислења
249
Поени од реакции
16
На филозофски факултет имаш смер историја на уметност и археологија, мислам дека тоа е тоа што го бараш еве ти и линк за подетални информации... Институт за историја на уметност и археологија
брат за средно има така? немам лимит неможам да видам на страната...
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Мислам дека нема смер Археологија за средно...само за факултет.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Ако може некој да ми помогне каде има смер за Археологија... фала однапред... :back:
На Филозофски св. Кирлил и Методиј.

Ако си одбрал Македонски, Англиски, Историја и Филозофија за предмети по матура ќе бидеш во предност секако ако имаш и добар просек.
Примат само 50 студенти од кои 40 се редовни (20 во државна, 20 приватна квота) а останатите 10 се вонредни студенти.
Ако се запишеш таму, слободно прашај ме за било што и да ти дадам материјали зошто немаме книги (освен по Методологија на Археолошките истражувања од др.проф Драги Митревски) што е единствен но многу голем проблем.
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.613
Поени од реакции
5.122
еве најдов и ја за нешто што се мислам подолго време , имам ќејф да идам на овој што е фолозофски смер за историја или ова како иде правилно археологија и историја на уметност али последно време слушам многу коментари демек како бил тапа факултетот и после неможело работа да се нејде и да се напредува , па незнам до негде и ќе ме разубедат , вие што мислите посебно ако има некој што е на овој смер , лесен(интересен) ли е факултетов и има ли перспектива со него
 

Kajgana Shop

На врв Bottom