Слушалки

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Амски е човекот за senn во Мкд.
518киве ги земав 120еура.
598 тогаш беа 11500 ми се чини.Мај месец 2017та.
Сеа како се движат цените незнам,не сум прашал зш прво сакам појачало да пазарам.
Појачало ти е основата. После и добра звучка, некои студиски монитори ќе си земеш....мада, слушалица има некој свој шмек - ако е добра продукција има да чуеш некои layer-и од музиката што не си ни знаел дека ги има
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Перформанси и сигурност или удобност и компатибилност. Зависи каде ќе ги користит, ама добро е да се имаат и двете.
Поскапите безжични сега имаат се подобар звук и е блиску до оној на жичните.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.860
Поени од реакции
7.548
Jaс имам вакви слушалки


Ги добив подарок, и ајде како некој кој нема врска што е квалитет на аудио звук па супер ми беа на почетокот но не се споредува со слушалките кој ги добив од мобилниот телефон Samsung J5 2016. После некој месец се осетуваше дека е слаб звукот како да е намалено, нема бас, и морав на мобилниот да средувам звукот. Исто деновиве приметив дека почнува да се кине кожата ако воопшто е некаква кожа тоа

Да си пишам пак јас не сум јас ако не ми се расипе тоа жицата во кабелот и да почне да губи контакт. Ужас сум за жичани слушалки па сега морам да ги однесам на поправка. Најверојатно за мене не се такви слушалки со кабел, жичани.
 
Член од
28 септември 2019
Мислења
37
Поени од реакции
16
jbl wireless ili со жица ? До кај 50е што се.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.501
Поени од реакции
33.643
Predlozete over ear za 3 4 5 iljadi
Ima li nesto ok vo ovoj range
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Predlozete over ear za 3 4 5 iljadi
Ima li nesto ok vo ovoj range
http://zec.mk/ Ѕирни овде, ама разгледај си на лице место и провери по спецификација за што се наменети. Во Капиштец е продавницава.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
3 март 2013
Мислења
348
Поени од реакции
368
Вредат? Со купон за 3.5k
 

devilko

♆ wicked one ♆
Член од
28 август 2014
Мислења
1.825
Поени од реакции
5.934
Одлични се за цената Басеус. Имав купено жичани порано и беа сосема солидни. На Алиекспрес се за пола цена

 

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.752
Поени од реакции
10.435
QCY марката се предобри, ефтини слушалки.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.860
Поени од реакции
7.548
Одлични се за цената Басеус. Имав купено жичани порано и беа сосема солидни. На Алиекспрес се за пола цена

Дали имаат добар звук или се тивки без премногу бас и друго?
 

devilko

♆ wicked one ♆
Член од
28 август 2014
Мислења
1.825
Поени од реакции
5.934
Дали имаат добар звук или се тивки без премногу бас и друго?
Добри се за парите. Мислам, во таа класа и тешко да најдеш подобри.
Е сега, колку пари, толку музика. Ако сакаш поголем квалитет треба поголем буџет да издвоиш, бар над 100 евра.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.860
Поени од реакции
7.548
Добри се за парите. Мислам, во таа класа и тешко да најдеш подобри.
Е сега, колку пари, толку музика. Ако сакаш поголем квалитет треба поголем буџет да издвоиш, бар над 100 евра.
Мене ми е за секојдневно користење, за Youtube и Spotify и битно ми е барем колку толку да се осети бас, почист стерео звук да не биде после неколку месеци ослабната јачината на звукот.
Имам Sony жичани евтини слушалки од оние што се големите, на почеток беа добри ама после пола година осетив како да е послаба јачината на звукот, и ми цркна левата слушалка. Друго што низ години заприметив дека јас сум еден од тие кој жичаните слушалки брзо ги расипува, ми се кинат жиците.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom