Слушалки (earbuds)

Член од
3 март 2013
Мислења
348
Поени од реакции
368
Дечки препорачајте некои слушалки или тако звани earbuds за телефон да си слушам музиче? Гледав во анхоч и сетек но има доста избор и неможам да одберам некок
 

Matthias

A Statute Snob
Член од
2 март 2020
Мислења
380
Поени од реакции
2.305
jas gi imam Sony WF-XB700 plavite veke polovina godina i imaat super zvuk i extra bass. Prezadovolen sum plus traat 18 casa
 

LepiDzoni

Profesionalen ulichen cigan
Член од
25 јули 2014
Мислења
1.334
Поени од реакции
3.276
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.638
Поени од реакции
38.820
Реално за слушалки не вреди да дадеш више од 600 денари пошто за кратко време ќе го скинеш кабелот или изгубиш у случајов. Дома имам цела фиока со најразни слушалки.
 

chipicaoo

unknown
Член од
11 септември 2011
Мислења
763
Поени од реакции
873
Poskapi od airpods pro so poslaba baterija? Odi peglaj voda.

Немам намера да се докажувам со тинејџери на форум ако не знаеш прогуглај малце ти како techgig оценувај батерија види дали е литуим или никел кадмиум
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.886
Поени од реакции
14.377
Реално за слушалки не вреди да дадеш више од 600 денари пошто за кратко време ќе го скинеш кабелот или изгубиш у случајов. Дома имам цела фиока со најразни слушалки.
Тоа ти се случува пошто користиш слушалки од 600 денари :icon_lol:
 
Член од
28 јуни 2018
Мислења
746
Поени од реакции
922
Член од
1 ноември 2019
Мислења
357
Поени од реакции
356
Дечки препорачајте некои слушалки или тако звани earbuds за телефон да си слушам музиче? Гледав во анхоч и сетек но има доста избор и неможам да одберам некок
Незнам колкав ти е буџетот но како што ти пиша @Ron Burgundy 600 денари за слушање музика од телефон или што и да е се доволни.

Сега веќе мислам дека ги нема но јас имав два пара Филипс слушалки кои ги купував од нептун, вториот пар мислам дека и им беше последен во Македонија, па ги чекав пар дена за да им стигнат од друг град (Гевгелија) :) . Беа околу 400 денари со гумиран кабел, бели со друга боја комбинација ама за тие пари немам подобар звук чуено, значи бас, чистина на звук, гласност, висока фрекфенција... милина.

Кога ми се скинаа, бидејќи веќе ги немаше од поодоамна Филипсот, зедов Сони за околу 600 (исто Earphones), ама сум тотално разочаран од звукот, незнам како Сони можеше да пушти ваков продукт на пазарот, фрапиран сум, звук како од касетофон...

Од Филипс имам и Headphones, ги купив од АМЦ пред десетина години за околу 600 денари, звук перфекција, бас, чистина, квалитет, презадоволен сум, си ги погодив како кец на десетка.

Конкретен модел неможам да ти кажам сега, но би ти препорачал да избереш Филипс пред Сони, и да не земаш некои со микрофон ако ти е само за музика работава, бидејќи компензираат со звукот производителите во тој случај. И лоша е работата за слушалки што неможеш да знаеш каков звук дават се додека не ги однесеш дома, распакуваш и пробаш.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569

Вакви слушалки имам. Слаба јачина на звук и бас вадат. После неколку месеци осетив ослабнување на јачината на звукот, басот слаб.
Одамна ми се купени. Јас како опседнат од музика секој ден било што и да слушам на Јутјуб мора да ставам слушалки за друг да не слуша околу мене и им ја извадив маста што се вика.
Се расипа левата слушалка, почна да се љупи онаа имитација на кожа кај слушалките на перничињата.
Скоро на сите мобилни до сега што сум ги имал на слушалките ми се расипувала едната слушалка контакт губела.

Овие работи како радипување е се индивидуално колку ќе пазиш на слушалките. А околу добар звук не вредат слушалкиве.
 
Последно уредено:

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.699
Поени од реакции
6.621
Јас се токмев да порачам од Али, сега кога беа попустите пример од оваа марка Bluedio кои важат за топ 1 бренд за аудио опрема во Кина.


Тој моделот на слушалки Li, ми се чинеше како солиден производ, посебно што се со додаток за кабелот кој од еден џек, претвораше во два, за да можеш на компјутер да ги приклучиш посебно за да имаш и аудио и микрофон. $10 беа намалени од 18-20, ама ме кинеше шипингот што беше $5 и не ми се ризикуваше за 600 ден да ги чекам од Кина 30-40 дена плус со ризик да не стигнат или некој да ги чапне на царина кај нас.

Од тука локално, би ти препорачал Панасоник. Колега од работа ги зеде овие
PANASONIC RP-HJE125E-K

од Техномаркет и е презадоволен. А тој се што купува детално чита на нет, бараше нешто не скапо а добро за гејминг и дошол до овие.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.518
Поени од реакции
62.373
Јас се токмев да порачам од Али, сега кога беа попустите пример од оваа марка Bluedio кои важат за топ 1 бренд за аудио опрема во Кина.


Тој моделот на слушалки Li, ми се чинеше како солиден производ, посебно што се со додаток за кабелот кој од еден џек, претвораше во два, за да можеш на компјутер да ги приклучиш посебно за да имаш и аудио и микрофон. $10 беа намалени од 18-20, ама ме кинеше шипингот што беше $5 и не ми се ризикуваше за 600 ден да ги чекам од Кина 30-40 дена плус со ризик да не стигнат или некој да ги чапне на царина кај нас.

Од тука локално, би ти препорачал Панасоник. Колега од работа ги зеде овие
PANASONIC RP-HJE125E-K

од Техномаркет и е презадоволен. А тој се што купува детално чита на нет, бараше нешто не скапо а добро за гејминг и дошол до овие.
Дај линкче за првите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom