Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.631
Поени од реакции
4.933
Нов збор во македонскиот речник - "удоволени од партијата"
Удоволнички и Удоволници сите заедно за Глас+!
Во нови победи! За парите од ЕУ и трошоците во НАТО напред!
Три пати ура за Маршалот!
УРА! УРА! УРА!
Да живее ЕУ!
Да живее НАТО!
Да живее Република Северна Македонија!
Вашиот Градонача
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.422
Поени од реакции
20.126
Види, да бидеме реални ... бруки брукосани се нивните пулени. Абе не можеш градоначалник на Ѓорче Петров да си, да улеташ камен пијан у Авенју и да ти се стави 20 годишна и да ја драпаш у 3 сабајле (во работен ден). Фала богу што им пратиле ваква покана кој ќе ги гледа како се брукаат, малце треба да се подсоберат.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.198
Поени од реакции
27.503
Под кои дроги си искрено те прашувам?
Не знам како не ти е прво криминалната приватизација, или било каков случај на криминал кои ги има премногу...
Puno aj maftaj si go fljamurot i ne se mesaj kaj sho ne ti e mesto.
Автоматски споено мислење:

Mala digresija
FB_IMG_1579239219736.jpg
 
Последно уредено:
Член од
13 јуни 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
743
Сите се исти шо викат кога се на власт,,рабтата е кој полукав и колку ќе се инфилтрира во власта ,шо вика мето јовановски ,во филмо ,на сталин сликата ,не оти со тебе ќе ни бешеше поарно но ете на зид сум те стаил. :) stalin i meto.jpg
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.501
Поени од реакции
80.598
Што им текнало на сега веќе поранешните BFF, Козарот и Бурекот да се зајадат? Па овие по трипати месечно си гостуваа во емисии во цутот на режимот :icon_mrgr:

Ќе го нема Груевски една година и сите почнуваат да се мразат :'( Груки врати се...
 
Член од
13 јуни 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
743
:)
Што им текнало на сега веќе поранешните BFF, Козарот и Бурекот да се зајадат? Па овие по трипати месечно си гостуваа во емисии во цутот на режимот :icon_mrgr:

Ќе го нема Груевски една година и сите почнуваат да се мразат :'( Груки врати се...
си го имаја шо вика народо муабето 'натиго дајмиги' пресуши изворо ,излезе секирата од медо,
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.665
Поени од реакции
12.061
Што им текнало на сега веќе поранешните BFF, Козарот и Бурекот да се зајадат? Па овие по трипати месечно си гостуваа во емисии во цутот на режимот :icon_mrgr:

Ќе го нема Груевски една година и сите почнуваат да се мразат :'( Груки врати се...
кои се тие БФФ, боди билдинг формер федерејшн? :)
Не озбилно, што е кратенката?
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.501
Поени од реакции
80.598
кои се тие БФФ, боди билдинг формер федерејшн? :)
Не озбилно, што е кратенката?
Best friends forever
Автоматски споено мислење:

Инаку тоа е таа добро позната Саше Аналитико поента... еднаш пишува што ќе ни е УНЕСКО за случаите со дивоградбите во Охрид, другден пишува дека Honeyland не претставува како племиња од Монголија.

Иди најди му НЗС да му ги ебиш тоа цицките на жена му дома што му шета со ножеви. Овој лик на неговиот портал има 54268 реклами од кои лапа пари, и е главен ПР на партијата на Бихачка. Хрррк ПУ, бем ти животот :facepalm:
 
Последно уредено:
Член од
22 февруари 2015
Мислења
192
Поени од реакции
279
Како очекуваш некој да знае за ЕМ, Левица и други кога се цензурирани и од лево и од десно.
(знаеш ли дека парламентарните партии се финансираат со пари од буџет, со тоа на самиот старт новите и малите се дискриминирани и осудени засекогаш да останат мали и маргинални, а медиумите се во сопственост на ....))
Пред Црпе да стане северџанска икона, дали некој слушнал за него (остави го Глобал на страна), пред Груки да стане икона на овие што глумат ... исто беше анонимус, така е тоа денес, медиумите те лансираат и прават од тебе нешто што не си или пак заради нивната моќ не дозволуваат промоција на поинакви политички гледишта.
Ако Љубчо-Балгарчета, Стојанче-Ќерамитка и Павле Кокаиновски треба да влезат во некаков опозиционен блок, тогаш подобро и да го нема тој блок, дури и Црпе1 и Црпе2 се подобри од тие копитари-лопатари.

Ја забораваш моќта на пропагандата (НЛП) или пак не си свесен за неа.
Ако го погледнеш резултатот од анкетата погоре, ќе видиш дека има простор за нов субјект, значи само треба малку поагресивна пропаганда и ете ти субјект кој ќе ги закопа овие сегашниве. Ако се цензурира поинаков политички поглед тогаш не знам како очекуваш некој да преку демократски методи донесе промени (2 два пати ти повторив регуларни избори ама џабе, тебе зборот регуларни ти има друго значење)...

------
едно мало дополнување:
На наредните избори “борбата“ ќе биде помеѓу Македонците и Северџаните (@tcorgat оние што си ги наброил -Љубчо, Стојанче, Павле...- сите се Северџани, зошто ниту еден Македонец не си промовирал?)!!!!
Веќе денес се гледа кој ќе биде во северџанскиооо табор а кој во македонскиот.
Мислев на Павле Трајанов (не дека е поарен), а ги набројав бидејќи тие беа помалите партии на претходните избори и зборот ми беше дека сите мали партии до една да се обединат нема да соберат голем број гласови.

Е како ги цензурираат кога Апасиев колку пати гостуваше на тв во дебатни емисии. И овој Шехтански на таа тмро го даваа. Веројатно излегува и овој Бачев чат пат ама јас не сум го видел. Постои и интернет и фацебоок итн, па ако овој Бачев кажал нешто мудро може да се најде тоа. Ги нема многу по емисиите и слично бидејќи не се никакви фактори, едвај неколку илјади гласови собираат, немаат никакво значење. Небитни се, зошто би ги повикале, тоа е исто како мене да ме повикаат, кој сум јас фактор во македонската политика. Инаку Апасиев не можам ни да го читам ни да го гледам, речникот му е како на скопска шмизла, а ем ја поддржа и Силјановска и толкоу од него. Овој Бачев бил дел од дпмне многу години, после тоа пробал сам па освоил дури 2000 гласови. Абе овие партии и да стигнат некако до некој пратеник (а нема) ќе коалицираат (или ќе се претопат) или со дпмне или со сдсм во зависност од тоа кој би победил. И што фајде од нив? И друга работа, ни Апасиев, ни Бачев ни никој, апсолутно никоја партија не беше против промената на името на референдумот, сите овие си бојкотираа. Така што според мене никоја партија што постои моментално во Македонија не е доволно македонска.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.148
Поени од реакции
21.197
Puno aj maftaj si go fljamurot i ne se mesaj kaj sho ne ti e mesto.
Автоматски споено мислење:

Mala digresija
Прегледај го приврзокот 229490
Abdal neviden. Cela publika, citakji gi kritikite, znae deka ovaa zena vo filmot zivee individualen zivot koj nema vrska so zivotot na drugite lugje vo zemjata. Pokraj toa vo filmot gledaat ubavini od Makedonija i so samo toa ke se interesiraat za drazavata. Inace imidzot na negova Severna ne da e na DNO abe kanter ne go meri. Cela Evropa odnosno nivnite ziteli go velicat Macron sto stavil veto na Severna. E takov e imidzot. Nema vrska so filmot koj e edno nesto od malkute pozitivni raboti koi izlegle od drzavata ovie godini.
Автоматски споено мислење:

Ете ги милијардерите се затрчаа в кино за да одлучат каде да инвестираат. Резонирање лвл Сунѓерот :pos:
Прегледај го приврзокот 229492
Aha. Znaci nekoj sto ima milijardi za investiranje e glup i ne ja istrazuva zemjata pred da investira? Zatoa Ivanovski ne e biznismen tuku partisko kuce.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.288
Поени од реакции
4.664
На вас како никад не вие на прво место тоа, него работи од типот - да ги ослободиме убијцине на деца за Велигден?
Не знам што на НАС ни е на прво место, ниту ме интересира.
Знам мене што ме интересира.
Автоматски споено мислење:

Да е до таму навистина македонското тогаш би било добро ама одамна веќе насекаде е албанското, не само во СК туку и по градови како што се Куманово на пример, каде се пристапот на некој места е забранет за едни а за други е дозволен низ секоја населба.
Кажи на кои места во Куманово е забрането за македонци?
Автоматски споено мислење:

Не беше ни тајна него само не јавнаа. Јасно си рекоа мачедонците до кај им је битно, Групчин. Па тогашната влада со Циле, веројатно и дел од Ману кога заговараа размена на територии :tapp:
И кога беа протести за Монструм пред некоја година, јасно полицијата со хермелините стави до знаење до каде е македонското. До надвозникот Битпазар.
Мене не ми даваа такво до знаење, според мене сакаа да ја држаат под контрола толпата, според мене полицијата го организраа протестот, тоа е мое мислење. Затоа сите медиуми утредента протестот го толкуваа како бранење на убијци, иако уште не беа осудени.
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Може само ако се погоди некој од нив да е сожалив и да не е националшовиниста голем некое мало парче да ни остави за успомена.
Barem Maleševijata da ni ja ostaat ili i taa ke otide kurban pod grejt Albejnija ili grejt Balgerija !
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom