Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.357
Поени од реакции
3.132
Јас мислам дека Мицко е правиот човек. Дека со него Македонија конечно ќе тргне по правиот пат. Верувам дека со искрени и чесни намери човекот се бори за доброто на Македонија.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.964
Поени од реакции
14.714
Ednaš prozvav za podrškata za Prasica i com....pa za dogovorot so Grcija(za datum)....sega eve gi prozivam podrzuvačite na dogovorot so Bugarija....koi od petni žili go branea...

Do kade sme sega?????
 
Член од
3 септември 2010
Мислења
5.733
Поени од реакции
7.878
Ednaš prozvav za podrškata za Prasica i com....pa za dogovorot so Grcija(za datum)....sega eve gi prozivam podrzuvačite na dogovorot so Bugarija....koi od petni žili go branea...

Do kade sme sega?????
Доколку LDSM Veriut ја формираат и следната Влада, очекувам да биде како во Молдавија:

1576274091728.png

Oдносно, Северџаните да тргнат по стапките на Молдавскиот Уставен Суд и ваквата нивна Одлука:

 
Последно уредено:
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.964
Поени од реакции
14.714
Доколку LDSM Veriut ја формираат и следната Влада, очекувам да биде како во Молдавија:

Прегледај го приврзокот 225210

Oдносно, Северџаните да тргнат по стапките на Молдавскиот Уставен Суд и ваквата нивна Одлука:

Moži nakratko vo edna rečenica....pošto voopšto ne gi pratam tamu sostojbite(y)
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.634
Поени од реакции
4.936
На прав пат сме. Ама... Чекориме во погрешен правец. Наместо кон излезот ние одиме кон амбисот.
Што мислиш дека е амбисот? Опиши бидејќи сите зборуваат за катастрофа,малку да позборуваме за тоа.
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Доколку LDSM Veriut ја формираат и следната Влада, очекувам да биде како во Молдавија:

Прегледај го приврзокот 225210

Oдносно, Северџаните да тргнат по стапките на Молдавскиот Уставен Суд и ваквата нивна Одлука:

Колку што прочитав јазикот им останува ист само називот се менува, затоа што претходно кога биле со Русија се сменил од романски во молдавски.
Исто си зборуваат, пишуваат само името на јазикот е друго, како што било порано.
Таму си зборуват на молдавски дијалект на романскиот јазик, како што се зборува и во дел од Романија.

Е сега ако бугарите им текне да направат нешто бугарски да ни се вика јазикот, оти за нив нашиот јазик е само бугарски дијалект.
Грците името го земаа, бугарите јазикот ако го земат, албанците претпоставувам територија ќе сакаат. А за србите?
 
Член од
5 август 2017
Мислења
697
Поени од реакции
855
Е сега ако бугарите им текне да направат нешто бугарски да ни се вика јазикот, оти за нив нашиот јазик е само бугарски дијалект.
Грците името го земаа, бугарите јазикот ако го земат, албанците претпоставувам територија ќе сакаат. А за србите?
и за сето тоа да се оствари му давате бланко подршка на зелениот од муртино, блазе си ви на умот што го имате во црпките.
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
и за сето тоа да се оствари му давате бланко подршка на зелениот од муртино, блазе си ви на умот што го имате во црпките.
Кој тоа му дава нека му дава, ама јас мислам дека ни сдс членството многу не го подржува врвот на партијата. А ни на избори сдс ништо не прави.
Ама пак затоа ти и остали дпмне-овци одма се лутите што некој дпмне, а посебно Грујо, го критикува и одма у сдс табор ги сместувате таквите. Толку ви е умот, арно ве издресирале.
 
Член од
5 август 2017
Мислења
697
Поени од реакции
855
Кој тоа му дава нека му дава, ама јас мислам дека ни сдс членството многу не го подржува врвот на партијата. А ни на избори сдс ништо не прави.
Ама пак затоа ти и остали дпмне-овци одма се лутите што некој дпмне, а посебно Грујо, го критикува и одма у сдс табор ги сместувате таквите. Толку ви е умот, арно ве издресирале.

како бе не му даваат подршка, па покрај сите глупости во една таква партија со над 200к редовни гласачи еден да не се најде да му се спротистави? Читам овде се просерава Мицко не направил ништо, да и јас не сум задоволен од тоа како изигра опозицијата ама тоа е нивни проблем а не мој, мегуутоа тоа што сакам да кажам е дека Зајко пред све требаше да биде кренат наклоци од неговите и сите тие што го донесоа на власт а не тие истите да го плашат народот дека ке се вратело ВМРО на власт ако падне црепон.
Автоматски споено мислење:

Slab e kvalitetot na slikata...no sepak mozi da se vidi dovolno......,,za bugarskiot koren na makedonskiot jazik,,....de....

Прегледај го приврзокот 225220
јас ова ги имам повеќе од 10 години, гледам некој сега го постираат.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.251
Поени од реакции
27.641
-Што ќар имам јас, или албанците што по администрација се напикани колку што не треба и неадекватни?
-Што ќар имам што некоја таму си фирма не плаќа данок или струја?
-Што ќар имам јас што се толерира криминалот кај албанците?
-Што ќар имам јас што нема полиција каде живеат албанците?
-Што ќар имам јас од политчките пазарења на ДУИ со македонските партии?
Овие прашања би сакал некој да ги одговори.
Pa sho si se fatil ko slep za stap za taa dvojazicnost, koga imate pobitni problemi? Eve i samiot si gi nabroja.
Izglea prioritetite vi se izmesteni. Za taa ilirida i bure sol ke izedete.
Автоматски споено мислење:

Куманово
јеби га
A ne, kumanovo, pola skopje polog i debar se taksani za dobrososedstvo so kosovo, za mir vo regionot.
Treba da sme prijateli i da se dvizime so sidroto napred, a ne vo izolacija ko porano.
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom