Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.357
Поени од реакции
3.132
Карма...Он нас не заеба...Они него го заебаа...хехех...сеа избори, пак ќе има хиперлажење...и така се у круг со овие 2 никакви партии....
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.634
Поени од реакции
4.936
Јас мислам Зајко сега ќе оди со 400 евра минимална и 700 евра просечна.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.654
Поени од реакции
9.235
Него сега како ќе ги лаже у арачинова. Место пилоти, астронаути ќе ги прави :ROFLMAO:
Изгледа го пуштија по вода...Кампањава на прав пат не видов никаде на албански да ја промовираат како досега сите останати (освен ако сум грешка и сум промашил нешто во меѓувреме).
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.606
Поени од реакции
5.117
Не знам што е посмешно, тоа што Заев нуди избори или тоа што ВМРО е преплашено од понудата...
Незнам зашто би биле преплашени... реално пенал им е ова. Ова телево од кога дојде ништо не напраи, освен името шо го смени...
Па и СЈО му се распадна, нема заканувања :pos:
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.634
Поени од реакции
4.936
Незнам зашто би биле преплашени... реално пенал им е ова. Ова телево од кога дојде ништо не напраи, освен името шо го смени...
Па и СЈО му се распадна, нема заканувања :pos:
Значи сега испаѓа да имаа муда 10 вмровци да лежат година дена затвор ништо немаше од Северна да биде.
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
3.684
Поени од реакции
4.340
Црпе наш си го знаеме “наш“ е и нема конкуренција, оној Митето од Кавадарци се труди ама има лоша карма!
Тики овие кои мислат дека Црпе сега ке давал оставка па ќе имало предвременски избори не ми се јасни..
Со што размислуваат кога доаѓаат до таков резултат, па Црпе ако е луд не е глуп, си знае тој добро дека оставката му е гаранција за Идризово и сега некој очекува дека Црпе не сака да биде прајмминистер на Северџистан туку сака да оди во затвор, јака “логика“ нема што!
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.626
Поени од реакции
14.401
Не знам што е посмешно, тоа што Заев нуди избори или тоа што ВМРО е преплашено од понудата...
Не гледам никаква преплашеност, само мора да форсираат техничка влада и да не прифатат избори до нова година.
 
M

Macedon1um

Гостин
Да се потсетиме

Во 15 градови, со 40 музичари, со автентичен домашен звук, граѓаните ширум Македонија го прославија историскиот успех на земјава, добивањето покана за членство во НАТО и датумот за преговори со ЕУ.

Не знам што е посмешно, тоа што Заев нуди избори или тоа што ВМРО е преплашено од понудата...
И јас би се плашел ако ударна тупаница во партијата ми се ликови како Николовски, Јанушев, Ѓорчев итн
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
3.684
Поени од реакции
4.340
Не гледам никаква преплашеност, само мора да форсираат техничка влада и да не прифатат избори до нова година.
На која “нова година“ мислиш?
Ако ги погледнеш резултатите од анкетата погоре (а кои не се ништо поразлични и за цела Македонија) ќе видиш дека и 10 нови години нема да им бидат доволни за да го сменат јавното мислење!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom