Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.421
Поени од реакции
20.125
Како беше вашиот муабет дека кај албанците нема самокритика...
Иначе и јас се сложувам делумно со овој, албанците навистина не заслужуваат во европа со овој менталитет. Ама и вие немате менталитет за европа, и да немаше албанци во Македонија пак немаше да има датум.
 
Член од
16 декември 2009
Мислења
1.317
Поени од реакции
1.159
Апасиев беше тој кој одработуваше со протестите.
Ако тогаш не знаел што се случува и што и се спрема на Македонија тогаш тој е доста приглуп човек и единствено што може е да продава демагогија а пак ако знаел што се случува тогаш и сето тоа го правел раководен од еден антимакедонски центар тогаш знае што прави и сега исто така раководен од истиот тој антимакедонски центар.
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.631
Поени од реакции
4.931
Апасиев беше тој кој одработуваше со протестите.
Ако тогаш не знаел што се случува и што и се спрема на Македонија тогаш тој е доста приглуп човек и единствено што може е да продава демагогија а пак ако знаел што се случува тогаш и сето тоа го правел раководен од еден антимакедонски центар тогаш знае што прави и сега исто така раководен од истиот тој антимакедонски центар.
Море ко ќе опне минимална плата од 1000 евра и доход за чешање вошки...ќе ги бараме назад и Грујо и Заев да крадат зошто штетата ќе биде помала. Антимакедонски промакедонски економски харикири се тие.
 
Член од
16 декември 2009
Мислења
1.317
Поени од реакции
1.159
Море ко ќе опне минимална плата од 1000 евра и доход за чешање вошки...ќе ги бараме назад и Грујо и Заев да крадат зошто штетата ќе биде помала. Антимакедонски промакедонски економски харикири се тие.
Баш така.Неверојатно е како таквите луѓе имаат храброст да излезат медиски.Тоа покажува дека во него нема ни тронка част и достоинство.
 
Член од
5 август 2017
Мислења
697
Поени од реакции
855
Не ми е јасно од кај па до кај зема да се закача со Полска и Унгарија? Ко пред некоја година кога почна русите да ги рчка, па и дипломат им протера. Нешто советници има ли? Да не лупа пред да даде изјава, ебате ајваните ебате.
нема, советничките места служат за вработување на партиски џаболебари кој за ништо не ги бива па мора некаде да ги напикаат.
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
Јас прекинав да го перцепирам Грујо кога почна Бванко, Буанко, Бхранко. Незнам кој им дава пиар совети ама најдолно и најиритирачки е да критикуваш нешто што било и што подолг период не е никаков фактор. Така да неможам да ги поднесам моментално 24 тв, цела вечер гњавеа со Грујо како било ништо не спомнаа за сегашноства 18,10,2019. И почнав само 3 мин да гледам да видам кои се гости ете вчера со Апасиев цело го изгледав со задоволство. А го изгледав со задоволство затоа што и Пеџа и водителката не пуштија глас еден сат, ќутеа како мисироци а тоа е така бидејќи човекот е политички чист, некорумпиран сеуште и со јасни ставови. Иначе таа истата водителка а нешто скрцка и одма се пушта ама во време паторско вака беше, онака беше.
И Бране Героски напиша добра колумна пред некој сат.
https://plusinfo.mk/шупрајме-сега-без-датум-другарчиња/
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.711
Поени од реакции
15.581
....И Бране Героски напиша добра колумна пред некој сат.
https://plusinfo.mk/шупрајме-сега-без-датум-другарчиња/
11 години опозиција ги изгладнеа партиските подлизурковци и сега настана патолошки непотизам и крадење... освен тоа се крмеа и пребези од дпмне, а се тоа се гледа од далеку и нормално дојде заушка :mad:...
 
Ф

Флеш

Гостин
Кога Македонец ќе прави вакви бунтувања?! Грциве дури и во авион му се сипаа на Ципрас ....Ние пусиња,ќути и трај ....

 
  • Ми се допаѓа
Reactions: A__
Член од
28 август 2013
Мислења
3.919
Поени од реакции
11.593
Каква луда држава сме, сите зборуваат за тој фамозен датум, мислиш утре ќе влезевме во ЕУ, а се работи за почнување на преговори коишто можат да траат и со децении.
Европска Македонија, всушност повеќето шо гласаа, гласаа за...



Поради нив постојат партии како сегашните :)
 
Член од
13 јуни 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
743
Европска Македонија, всушност повеќето шо гласаа, гласаа за...



Поради нив постојат партии како сегашните :)
Nesposbni.sme.ne ucime.ne napreduvame.kako pred nekoj den vo saudiska arabija putin ko mu ja sfirea himnata.ne znaje da ja isfirat.zosto oti se nesposobni ne ja izvezbale ne ja naucile.a zamisli vojska da organizirat.kade.samo tie so se si nafta imat. pa drug mu ja brka rabotata.nie sme nesposobni i bez nafta.zosti Aleksandar Makedonski go osfou svetot.zatoa sto bese sposoben .vojskata isto obucena dobro navezbana i postigna uspeh.nie bez nisto da naprajme vo evropa e nema.ili germanskata vojska na hitler visoko sposobna competentna .a bugarrskite italjanskite nisto ne mozea da naprat .
Ova se vika negativna selekcija .namerni se stavat nekomoetentni luge za da podolgo se odrzat bna vlast i da ne mu ja zemi pozicijata .https://en.m.wikipedia.org/wiki/Negative_selection_(politics)
 
Последно уредено:

Казаки

Атаманот - Army of Christ
Член од
2 септември 2011
Мислења
1.525
Поени од реакции
1.963
Ве молам за помош... сакам да пријавам лажни вести за лажни пријатели, а не знам каде?

 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.664
Поени од реакции
12.060
Кога Македонец ќе прави вакви бунтувања?! Грциве дури и во авион му се сипаа на Ципрас ....Ние пусиња,ќути и трај ....

не знам зашто го караат него (јао што разумем грчки), ја би ја искарал жена му, та да не...
 
Член од
5 август 2017
Мислења
697
Поени од реакции
855
Кога Македонец ќе прави вакви бунтувања?! Грциве дури и во авион му се сипаа на Ципрас ....Ние пусиња,ќути и трај ....

како кога ? па кај нас канцеларијата (што знам што беше) на претседателот му ја искршија, пола град го ишараа со боја и куртони, ако тоа не беше бунт јас не знам што беше, ова со ципрас во авионов е заебанција во однос со тоа што кај нас се случуваше, јас не знам каде ти си спиел па да ги пропуштиш ти борбени моменти.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.664
Поени од реакции
12.060
Ајде де без секирации, све живо од услови исполнивме Име, историја, ефтина дневна, радиодифузна, мој дедеве...уште бегалците и федерализацијата останаа само она што нам ни требаше не. Ама ќе биде
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom