Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.492
Поени од реакции
80.551
Сеа кога ќе му влезе со клизач на Макрон... "Ви чејнџ ар контри нејм, ви дезерв датум фор негошиејшнс!!1!"
Еве му влегол со отворен ѓон :icon_lol:

 
Последно уредено:

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
Еве му влегол со отворен ѓон :icon_lol:

Не е проблем, се‘а Зоки ќе му дај на Макрон „..понуда која не ќе може да ја одбие...„.

За почеток, 100 тисуча Еура. Кој дава појќе?...
 
Последно уредено:
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.630
Поени од реакции
4.929
Не е проблем, се‘а Зоки ќе му дај на Макрон „..понуда која не ќе може да ја одбие...„.

За почеток, 100 тисуча Еура. Кој дава појќе?...
Гарант му ја понудил историјата од 1944 до 2016та на Макрон!
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Еј говориве на крелево кој ги пишува дај жити се дружи олабави со дрогиве, ко песна на Бритни Спирс е целиот
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.784
Поени од реакции
15.396
Фалеше и Арадинај да држеше говор, балканска мафијашка тројка Хан, Зец и шипото.....ќе им пропаднат бизнисите јеботе, ако падне зајко.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.697
Поени од реакции
20.952
Не користи се за дневно партиски политики.Не е се во партиската работа која ти ја дала ДПМНЕ.Има нешто и посвето од тоа,работата е пролазна размислете малку каква иднина им оставате на своите деца.Денес вие сте најдобриот другар на Лазо Асијата кој го убива македонскиот народ полека но сигурно.
Da da jas go ubivam. Ex dete dete uste kolku furni leb imas ti za jadenje ne si ni svesen.
Автоматски споено мислење:

глеам 102,3% си сигурен дека Лазо Мистријата бил Болгарин, само не разбрав дали е роден како Болгарин или како овие Северџаниве со балгарске пасоше морал со години да се влечка куде вајсипрезидентумот и да докажува дека дедото и бабата се Болгари од Бугаристан!?
Prasaj vo komisijata za dobrososedstvo i ke ti objasnat. Sega dodusa se zafateni so pointeresni likovi od nasata zaednicka istorija koja ustvari e nasa od 1945 pa navamu, prethodno e nivna ama aj da ne ja pravat gjupskata pa kao zaednicka. Do kaj se so Goceta stignati? Ke odi kurban vo interes na dobrososedstvoto ili.....
 
Последно уредено:
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.792
Поени од реакции
17.151
Da da jas go ubivam. Ex dete dete uste kolku furni leb imas ti za jadenje ne si ni svesen.
Нека е и така нема да се налутам зошто си повозрасен па треба и нормално е да знаеш повеќе од мене.Ама јас си стојам на претходниот пост.Сите знаат овде која партија ја подржуваш на форумот па еве напиши овде јавно дека таа твоја партија не е убиец на овој народ,дека твоите лидери не се убијци на овој народ ама надополни го со факти.А со самото тоа што ја подржуваш таа политика и како што гледам не си се откажал никогаш стануваш дел он истата и автоматски те прави ист како нив.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.697
Поени од реакции
20.952
Нека е и така нема да се налутам зошто си повозрасен па треба и нормално е да знаеш повеќе од мене.Ама јас си стојам на претходниот пост.Сите знаат овде која партија ја подржуваш на форумот па еве напиши овде јавно дека таа твоја партија не е убиец на овој народ,дека твоите лидери не се убијци на овој народ ама надополни го со факти.А со самото тоа што ја подржуваш таа политика и како што гледам не си се откажал никогаш стануваш дел он истата и автоматски те прави ист како нив.
A koja jas toa partija ja poddrzuvam ziti se. Ti velam jas mlado si, uste se razvivas, ti ne mi vervas i kapace na se se izbacuvas so uste poglup zaklucok. Da ne se sfatime pogresno no ocigledno nemas kapacitet da sfatis nekoi raboti i da ti gi nacrtam ne pak samostojno da donesis nekoj zaklucok.
 
Член од
6 мај 2019
Мислења
61
Поени од реакции
26
Во суштина ова е кратко сиже од она што го прави ова влада со сите нејзини твитер советници.
По патетично не може да биди.
Типичен неинтелигентен коментар не вреден за понатамошно објаснувањње.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom