Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 април 2010
Мислења
1.578
Поени од реакции
10.588
Која бедотија е нашиот бизнис сектор, ако може така да се нарече. Пола од фирмите му опстојуваат благодарение на тендер врски со власта, доброволно му исплаќаат рекет. Фамилиите до петто колено му се вработени во сектор администрација додека обичниот работник црнчи за двеста евра плата и после се жалат на непрофесионалност и непродуктивност. Во тоа фирмите не знаат да состават обичен работен план, не се знае ни кој јаде ни кој пие. За одржување на продуктивност му се задолжени шефови со осмо, ликови кои што лечат комплекси на работно место.
Како тој неписмен кадар успева во странство а овде не го бива?
Се жалат оти цела младина им се исели, ќе нема веќе кој да им рмба по тоа гулазите. Во нормална држава фирмата е таа која што инвестира во работникот, му плаќа обуки, а кај нас војни се водат со тие крвопијците кога ќе дојде време за давање на одмори и породилно отсуство.

Па уште во оглас за работа како поволност наведуваат дека плата редовно се исплаќало. Нешто што повторно, во нормални држави е загарантирано со закон и се подразбира, овие го нагласуваат како да е привилегија и нивна отстапка кон работникот за која што треба да им биде благодарен.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Монтирани и сечени снимки?
Не е страшно ако имаш делузионо растројство и побараш професионална помош.
 
Член од
1 ноември 2005
Мислења
2.142
Поени од реакции
1.256
Pa neli, kako bozhem, snimkite bombi bile verificirani kako avtentichni vo nekoja, pazi, germanska laboratorija, kao oni neutralni struchnjaci. Takov beshe narativot od sharenite moroni, SJW, snowflakes(snegulki), LGBTXYZ, nema pravda nema mir pobornicite. Mir dobija pa sega ostana ushte pravdata da ja dobijat. Ama shto ke pravish...rabotata e "malo morgen".
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.452
Поени од реакции
20.210
Монтирани и сечени снимки?
Не е страшно ако имаш делузионо растројство и побараш професионална помош.
Каква е снимката на која Заев зема мито од 1 евро за Вицето?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.251
Поени од реакции
78.880
Ти и пола форум.

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
Ја?
Па што ако сум рекол така. Моја работа.
И ти рече дека се ебеш у газ со црнци па никој не те осуди. Твоја работа.

Сакаш доказ? Имам скриншот. Ќе го објавам кога ти ќе го објавиш/цитираш мојот пост кај што ја негирам автентичноста на таа снимка.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.452
Поени од реакции
20.210
Ја?
Па што ако сум рекол така. Моја работа.
И ти рече дека се ебеш у газ со црнци па никој не те осуди. Твоја работа.

Сакаш доказ? Имам скриншот. Ќе го објавам кога ти ќе го објавиш мојот пост кај што ја негирам автентичноста на таа снимка.
Ај среди си ги мислите па преслушај се пак. Прво викаш не си негирал, а сега и што ако си негирал. Енивеј не е битно што си кажал ти, туку делото кое е направено во случајот. Со релативизирање преку изнесувањр на твои лични фетиш желби за црнци нема потреба да спинуваш надвор од топикот.

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.251
Поени од реакции
78.880
Ај среди си ги мислите па преслушај се пак. Прво викаш не си негирал, а сега и што ако си негирал.

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
:lolzz:

Претпоставував дека некаде ќе ти сопре колата да се тркала. Само не очекував толку брзо, на сам почеток.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.452
Поени од реакции
20.210
zz:

Претпоставував дека некаде ќе ти сопре колата да се тркала. Само не очекував толку брзо, на сам почеток.
Битен ќе бидеш ко лет 3 за пар месеци

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.251
Поени од реакции
78.880
Битен ќе бидеш ко лет 3 за пар месеци

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
Еве најпросто, за да можеш дури и ти да сфатиш:
Дали на сите куртони форумски модус операнди ви е да си измислувате глупости и без било каков доказ да им ги припишувате на други дека ги кажале, или само ти и владемкд тоа го праите?
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.452
Поени од реакции
20.210
Еве најпросто, за да можеш и ти да сфатиш:
Дали на сите куртони форумски модус операнди ви е да си измислувате глупости и без било каков доказ да им ги припишувате на други дека ги кажале, или само ти и владемкд тоа го праите?
Измислуваме исто колку што и ти тука не си со цел да браниш ставови на политичка партија во која членуваш.

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.251
Поени од реакции
78.880
Измислуваме исто колку што и ти тука не си со цел да браниш ставови на политичка партија во која членуваш.

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
Само кога би знаел кај членувам....
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.452
Поени од реакции
20.210
Само кога би знаел кај членувам....
Добро ќе се држиш на темава или ќе дискутираш глупости .. ако не планираш да се држиш до топикот, те молам да не ме цитираш повеќе !!! Те разбирам дека не ти е лесно, но не мора да ги трпиме твоите повраќаници.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom