Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.572
Поени од реакции
26.094
Мене ми нудеа да бидам на чело на КПД Идризово пошто имам искуство со казнени поени и банирање, ама не прифатив.
Не е само до казните... не ни има дојдено памет нас.. кај ти е делот ПОПРАВЕН..
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.961
Поени од реакции
14.714
на заменичката министер за финансии(албанката) треба да и се честита за ,,надпартиските,, заложби за обезбедување на потребните кадри во финансии:bravobe:
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
628
Поени од реакции
1.916
Ви се мешаат поимите, тоа шо претходно го кажуваше Најчевска, не ви одговараше на партиската агенда, па беше глупаво, сега ви оди во прилог критиката па кажаното е паметно. Проѕирни сте до немај каде.
Ако си ме прател,го знаеш мојот став како за едните,така и за другите, а ставот е дека и двете партии се за расход.Не туку лепи етикет од ракав!
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.397
Поени од реакции
7.845
Ако си ме прател,го знаеш мојот став како за едните,така и за другите, а ставот е дека и двете партии се за расход.Не туку лепи етикет од ракав!
Ем габор, ем глупава ја направи Најчевска, барем објасни зошто, ако не е партиската определеност причина за таквиот став?

Наместила тендер, изнудила нешто од некој...шо е причината за такво етикетирање т.е жигосување?
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.689
Абре луѓенца,Берикот или паднал робија со Катица или го држат заложник у некоја просторија без компјутер.Нема друго објаснување
Или Берикот уствари е Катица!:shook:
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.605
Поени од реакции
81.272
Мај 2019: СДС ги разрешува Оливер Спасовски, Дамјан Манчевски и Мухамед Зекири од функцијата потпретседатели на партијата (демек почнала Метлата да мети после изборите)

Август 2019: Нови потпретседатели на СДС - Мила Царовска, Коста Петров, Оливер Спасовски, Дамјан Манчевски и Мухамед Зекири

:icon_lol:
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.251
Поени од реакции
27.640
4. Кој според тебе треба да води министерство? Не дека ја бранам, ама стварно жената има искуство, огромно искуство, школувана е, доктор е т.е, член на асоцијација на е-трговија... Па Тевдовски да не е боље министер? Од професор, министер стана не ме јеби. Не значи дека ако си добар по учебник, ќе бидеш добар и во пракса.

До сега, голем број што застанале на некаква позиција, имале 0% искуство, партиски послушници со завршен факултет и некои сертификати што врска си немаат
So se sho si napisal se soglasuvam osven so ova.
Nina treba da si go gleda biznisot, da se drzi ponastrana od politika ako saka da ne i go ocrnat obrazot mubeti kako zloupotrebuva pozicija.
Nina tehnicki e skoluvana za se osven finansii so edna drzava. Ne e edinstvena, poveketo ministri ne se skoluvani za pozicijata shto ja imaat. Edna drzava ne e sitna roba, ducancina. Plus, vo korumpirana kuka nikoj ne e cist.
Ke vidime kolku ke doprinese koga ke se raboti na godisniot budzet, i kolku finansii ke dodeli na mkd kulturni nastani a kolku na drugi. Odgovorot uste sega se znae, Nina e samo slika.
Preambiciozna e za svoe dobro.
Ova go kazuvam kako nekoj sho ima pochit za zenata.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.174
Поени од реакции
17.968
Јас не знам зошто Ла верита (ако има уште) не ги пушти топтан сите наеднаш снимки.
Затоа што така нема да биде интересно, ако се пушти се топтан Заев ќе може да направи проценка и да делува соодветно.

Вака малце по малце, се билда незадоволството, практично на Заев му се врзани рацете цело време, што и да направи, пензии и плати да покачи за 200%, цело време ќе се зборува за скандалот и ќе треба да прави demage control.

Сега од септември сите викаат дека ќе биде уште појако, така да целта е да се предизвикаат масовни протести.

Мислам и Заев го правеше истото од 2015/2016.
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
Јас не знам зошто Ла верита (ако има уште) не ги пушти топтан сите наеднаш снимки.
Шах се игра или е завршен.
Автоматски споено мислење:

Мај 2019: СДС ги разрешува Оливер Спасовски, Дамјан Манчевски и Мухамед Зекири од функцијата потпретседатели на партијата (демек почнала Метлата да мети после изборите)

Август 2019: Нови потпретседатели на СДС - Мила Царовска, Коста Петров, Оливер Спасовски, Дамјан Манчевски и Мухамед Зекири

:icon_lol:
Исто и со разрешените претседатели на општински, истите се пријавиа повторно и пак се сега.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.752
Поени од реакции
9.558
што и да направи, пензии и плати да покачи за 200%,

Е не биди толку сигурен!

На овој народ да му покачиш плата за 100 проценти има уста да сошие и се да заборави...а тек за 200 посто има да му се клањаме на зајко:)
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
So se sho si napisal se soglasuvam osven so ova.
Nina treba da si go gleda biznisot, da se drzi ponastrana od politika ako saka da ne i go ocrnat obrazot mubeti kako zloupotrebuva pozicija.
Nina tehnicki e skoluvana za se osven finansii so edna drzava. Ne e edinstvena, poveketo ministri ne se skoluvani za pozicijata shto ja imaat. Edna drzava ne e sitna roba, ducancina. Plus, vo korumpirana kuka nikoj ne e cist.
Ke vidime kolku ke doprinese koga ke se raboti na godisniot budzet, i kolku finansii ke dodeli na mkd kulturni nastani a kolku na drugi. Odgovorot uste sega se znae, Nina e samo slika.
Preambiciozna e za svoe dobro.
Ova go kazuvam kako nekoj sho ima pochit za zenata.
Зборите шо сакате ама дрвојчето е сигурно попаметно и потрудољубиво од сите министри во влада. За Самка или некој команданти не скокате за првенец нс генерација фрлате дрва и камења. Јас сецплашам само де на ја командаат хиениве иначе за капацитет има докажан. Нино поарен да не беше, во која институција влезе и еба матер, Фросина порна дане е? Амди? Вентили? Рашко? Диме Спасов? Сите овие по мое никогаш не се докажале во ништо, дрвојчево е успешно па да го оставиме да видиме. Бурно вреѓе тешко ќе и биде, таа си знае.
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.055
Поени од реакции
19.733
Мај 2019: СДС ги разрешува Оливер Спасовски, Дамјан Манчевски и Мухамед Зекири од функцијата потпретседатели на партијата (демек почнала Метлата да мети после изборите)

Август 2019: Нови потпретседатели на СДС - Мила Царовска, Коста Петров, Оливер Спасовски, Дамјан Манчевски и Мухамед Зекири

:icon_lol:
Ех, кога ќе ми текне какви драми се правеа на тоа секташките сеанси т.н трибини, кога сосема "спонтано" Дац му даде метла на Заев за некаква си чистка, па околу нив тоа чипираните идиоти се смеат и ракоплескаат како зелени на прекрасниот паланечки хумор на Дац и премиерот. Лудило!

Важно да се работи нешто, да се мачка очи на народот.

 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
Ех, кога ќе ми текне какви драми се правеа на тоа секташките сеанси т.н трибини, кога сосема "спонтано" Дац му даде метла на Заев за некаква си чистка, па околу нив тоа чипираните идиоти се смеат и ракоплескаат како зелени на прекрасниот паланечки хумор на Дац и премиерот. Лудило!

Важно да се работи нешто, да се мачка очи на народот.

Сега со оние моторизиранине метли од комуналец да влета Дац, ама на Брако да се.
Автоматски споено мислење:

Само да не е пијан, ќе ја смете цела трибина.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.141
Поени од реакции
35.141
Има државава по милиони евра за разни паркови, цвеќиња, жални врби и зеленила, ама кога ќе дојде време некоја уличка да се асфалтира, тротоар да се стави, болница да се реновира се чекаат европските фондови да префрлат пари. Тогаш се нема, празен е буџетот. Еее граѓани на северна македонија, не дупат разно разни селски корупки, тендераши, локални шерифи и педери, ама битно името е проблемот и уште шахтите да ги избрусиме ќе не примат во ЕУ. ХК ПУ !
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom