Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.904
Поени од реакции
14.596
За пајак НЕ се поднесува кривична пријава.
Ако е точно дека има кривична (а не прекршочна), тогаш се работи за поголемо и посериозно дело
Krivična po čl.297 se podnesuva ako e napravena golema materijalna šteta ili ima povredeni ili poginati vo sudarot

PS. za neupatenite.....vo slučaj na soob.nezgoda...ne povikuvajte bezpotrebno brza pomos. Sekoe izleguvanje na brzata pomoš na nesreka povlekuva krivicna namesto prekršočna prijava....durini da nema nikakvi povredi na učesnicite
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Мајка не родила подобар од Господинот Зајеф до сега.
Со него си на чисто: Што ќе каже (вети), обратно ќе биде. Имавме проблем додека разбравме како делува, сега е лесно.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Dude, моментално единствен приоритет ми е магистерската. А навистина не ми сте јасни сите кои што гледате да гледате да дојдете до решение гледајќи дали "нашите" или "нивните" се на власт. Туку, јасно ми е како функционира системот и дека единствено место што би можело да ме интересира во државна институција се доаѓа по тој пат како ме спомна. Можеби платите и не се многу високи таму, ама делокругот на работа е она за кое што сум се образувал. Среќа, пак мојата струка допрва е во развој во нашата земја, па имам повеќе можности и во земјава и во странство.
Можеш да кажеш која струка?
Автоматски споено мислење:

Добро а каде е антикорупциска да провери од каде стекнале толку богатство некои ликови од Рекет (додека е актуелна аферава)?

Ај за Катица мање више на позиција е и' добро заработува, чак што више мислам дека не се ни луксузира толку (по стил на облека, превоз. . .) Ама глеј го трансвеститот. Луксуз на сите страни, а замислете работен стаж нема ден, никакво образование и професија, со блокирана трансакциска сметка. Троши и живее како да е син на Рокфелер. Лудо.
Антикорупциска мислам дека има надлежност само за државните функционери. Боки мислам дека не е под нивна ингеренција.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.302
Поени од реакции
7.434
Оффнет ЛЕГЕНДИИИИИ :pos::pos::pos::pos:

Дали свињава што се бламира е Коста Петров бизнисменот и писателот?
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
на времето, Зајко му кажуваше на Груки, оди си на време додека не покренеме правни постапки ...
Од тој момент почна распаѓањето на Македонија. Зоки требаше да биде притворен, па и осуден за уцена. А башка што не покрена правни постапки.
Автоматски споено мислење:

Сега ќе се спојува СЈО со ОЈО а? Па нели ОЈО се некомпетентни корумпирани идиоти и затоа беше формирано СЈО. Свртевме цел круг, се е исто само него го нема работава.
За СЈО стои (во фиока 4 г.) поднесок до Уставен суд за уставноста на законот по кој е формирано.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.710
Поени од реакции
15.581
Krivična po čl.297 se podnesuva ako e napravena golema materijalna šteta ili ima povredeni ili poginati vo sudarot

PS. za neupatenite.....vo slučaj na soob.nezgoda...ne povikuvajte bezpotrebno brza pomos. Sekoe izleguvanje na brzata pomoš na nesreka povlekuva krivicna namesto prekršočna prijava....durini da nema nikakvi povredi na učesnicite
така е, ама може и друг да викне Брза помош... имало случка во Хрватска, порано,кога беа уште кандидати за ЕУ, паднал човек со точак, додека се тресел од прашина и го средувал точакот, дошла Брза Помош и цајкан ( некој џабалебарош од балкон викнал) и го одрапале казна како за сообраќајка ...
е сега не е толку опасно за казнување, Пајак стига за 5 минути а Брза помош за 45 минути ( и тоа за итен случај), проверено, така е во скоро сите ехЈу
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
628
Поени од реакции
1.916
Зоки части 2 леба месечно.Ги качија пензиите денеска за неверојатни,63 денари......
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.710
Поени од реакции
15.581

Добро има ли некој чист што треба да седне на фотелја у државава?
Колку се глупи.Без никакви нај основни проверкии,даваат простор за дополнително ругање и фаќање сеир од страна на опозицијата...
мислам дека Зајко треба да сфати дека ѕвоната му ѕвонат и да го препушти местото на некој сопартиец со навистина чисти раце, ама не како Гошев ..
што фали времено да биде премиер Никола Поповски, ех министер на финансии ??
треба и доста министерски промени, а има и друг чист кадар што има искуство, ( не од Групер) па и од албанците има кадри..
а по влезот во НАТО , нека се прогласи комбинирана техничка влада до избори на пролет
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
мислам дека Зајко треба да сфати дека ѕвоната му ѕвонат и да го препушти местото на некој сопартиец со навистина чисти раце, ама не како Гошев ..
што фали времено да биде премиер Никола Поповски, ех министер на финансии ??
треба и доста министерски промени, а има и друг чист кадар што има искуство, ( не од Групер) па и од албанците има кадри..
а по влезот во НАТО , нека се прогласи комбинирана техничка влада до избори на пролет
Aбе он сфаќа ама денот кога ќе ја предадеш власта си никој и ништо. Неговите хиени ќе го изедат после.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.710
Поени од реакции
15.581
Aбе он сфаќа ама денот кога ќе ја предадеш власта си никој и ништо. Неговите хиени ќе го изедат после.
сепак полесно е сега, може да се тргне како амбасадор некаде или слично, кога ќе дојде нож под грло полошо е ...
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.664
Поени од реакции
12.060
највеќе со гласачите од Пустец, а кој всушност по сите ЗАКОНИ имаат право да гласаат
имаат право според некои твои толкувања.
гласачката од Призрен
И не ги поистоветувај целите на носење албанци и македонци од странство. Албанците ги полнат местата каде треба да се мнозинство, македонците каде веќе се мнозинство. Во вториов случај нема патриотизам туку класични измами.
 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
Од тој момент почна распаѓањето на Македонија. Зоки требаше да биде притворен, па и осуден за уцена. А башка што не покрена правни постапки.
Да, тоа е суштинската грешка која Грујо ја стори па наместо да го смести Зокита на соодветно место, Грујо почна да вергла приказни за странски служби и жолти комбиња, во кои никој не верува(ше).

Таа грешка му се враќа од глава и нему и на сопартијците му негови, кои Зоки ги гони непрекидно...
Автоматски споено мислење:

За СЈО стои (во фиока 4 г.) поднесок до Уставен суд за уставноста на законот по кој е формирано.
Новинарот Дарко Јаневски практично прв ја „провали„ неуставноста од тогаш (пред 4.г) тазе озаконетото СЈО.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom