Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
Па не е баш цар, дрва и камења по сите ОТКАКО му удрија клоци од алфа. Текстов може држи вода али писателов е пристрасен во поголем дел од творештвата.
Автоматски споено мислење:

“МЕХМЕТИ: Држава која ја има ДУИ, не треба да се грижи за својата иднина – оти ја нема”
 

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.357
Поени од реакции
3.132
Па не е баш цар, дрва и камења по сите ОТКАКО му удрија клоци од алфа. Текстов може држи вода али писателов е пристрасен во поголем дел од творештвата.
Е, што фала ли треба да им каже....

P.S. Погледај му ги емисиите и ќе видиш дека тој е единствен кој ги има пердашено сите "политичари" т.е. паразити кои го цицаат народот....
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
Е, што фала ли треба да им каже....

P.S. Погледај му ги емисиите и ќе видиш дека тој е единствен кој ги има пердашено сите "политичари" т.е. паразити кои го цицаат народот....
Му ги гледам сите освен со Југослав Петрушиќ, Грујо не го испердаши.
 

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.357
Поени од реакции
3.132
Му ги гледам сите освен со Југослав Петрушиќ, Грујо не го испердаши.
Грујо беше "наш човек":свиркам:, нема смисла пред сите, на само пуздер го има правено, повеќе пати.:свиркам:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Другар, јас живеам на таа улица.
Автоматски споено мислење:



А со вирчињата?
Т.е. "реките" што "се правеа" таму...
Па да не не се прават кај пешачкиот кај школото и кај трите шахти пред кружниот што ги рамнат сега или пак не си идел пешки никад па лом да те направат? Само ти чим не си го приметил она што ти објасни @Peja989 ова тешко
 
Последно уредено:
D

Deleted member 12196

Гостин
Мене ми нудеа да бидам на чело на КПД Идризово пошто имам искуство со казнени поени и банирање, ама не прифатив.
Да си на чело на КПД, сите ќе ги банираш (ќе ги испратиш дома). :)
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.641
Поени од реакции
27.891
Абре луѓенца,Берикот или паднал робија со Катица или го држат заложник у некоја просторија без компјутер.Нема друго објаснување
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
Тешко беше да се добие висока оценка за оние што учеа само колку да добијат диплома. Оние што учеа за да научат без проблеми добиваа високи оценки.
Еве го примеерот со Катица. Завршила некако (самата си знае како, дали со минимално учење или со плаќање во пари или натура) и сега на распит во ОЈО како СВЕДОК мора да оди во придружба на друг правник. Бруки невидени.
НА ПРАВНИК (поставен на многу одговорна функција) МУ Е ПОТРЕБНА ПОМОШ ОД АДВОКАТ!
Тие што сакаа високи оцени, мораа да бидат редовни на сите предавања, да одат на консултации и да изигруваат заинтересирани. Значи нема журки, нема киснење у бифето, нема играње јамб до ситни саати, нема читање книги за забава. Еднаш полагав со групата колешки кои има десетки и деветки. Да бев јас професор, немаше да пројдат, ама не само што положија, туку добија и осмици и деветки. Високиот преосек беше исклучеок, не како сега, сите со сите петки и десетки.
Имаше и талентирани студенти кои без големи проблеми имаа десетки, во мојата група немав такви.

Од сегашните политичари Никола Димитров бил студент за десет!
Да се вратиме на Катица - нејзе татко и бил претседател на судот во Гевгелија. Па така кажете. Шо ќе и е просек на Катица, кога после фио лепо ќе си се вработи во судот.
 
Последно уредено:

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
Абре луѓенца,Берикот или паднал робија со Катица или го држат заложник у некоја просторија без компјутер.Нема друго објаснување
Може на одмор е, се сонча некаде.
Автоматски споено мислење:

Тие што сакаа високи оцени, мораа да бидат редовни на сите предавања, да одат на консултации и да изигруваат заинтересирани. Значи нема журки, нема киснење у бифето, нема играње јамб до ситни саати, нема читање книги за забава. Еднаш полагав со групата колешки кои има десетки и деветки. Да бев јас професор, немаше да пројдат, ама не само што положија, туку добија и осмици и деветки. Високиот преосек беше исклучеок, не како сега, сите со сите петки и десетки.
Имаше и талентирани студенти кои без големи проблеми имаа десетки, во мојата група немав такви.

Од сегашните политичари Димитар Димитров бил студент за десет!
Да се вратиме на Катица - нејзе татко и бил претседател на судот во Гевгелија. Па така кажете. Шо ќе и е просек на Катица, кога после фио лепо ќе си се вработи во судот.
Сега какоми се професориве, гз ќе продадат не 10ка.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom