Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.024
Поени од реакции
19.503
Си ја оставија месец и пол фино-лепо да ги форматира сите компјутери во СЈО, да ги форматира мобилните, да избрише докази, и на крај, од целиот овој милионски скандал, Катица остварила имотна корист - мебел во вредност од околу 5000 евра. Истата таа Катица на која месечна плата ѝ е 4-5000 евра.

Ја очекував да ја замачкаат работава со оглед на тоа што пола СДСМ се вмешани во рекетов, ама не очекував на олку дебилен и очигледен начин.

Нека имаат осет малку кретениве кога го прават будала народот, не се сите малоумни идиоти како членството нивно.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.148
Поени од реакции
21.197
Na sendvic e nosele?

Tuku sega posle pominati nedeli pa odmori i unistuvanja na dokazi kasno e za da veruvame, deka ke nema mucki. Ke ima, ke se spasat nekoi lica, i toa e. Kamchev ne sakal da go reketiraat ete uspeal vo toa ili ke uspee. Site mozni posledici i mozebi ne mu se tolku bitni, si go spasi gazot pa sto sakaat neka pravat sega.
 
Член од
6 август 2011
Мислења
682
Поени од реакции
1.065
Ок ај сега одмори и налапај се од штабските сендвичи со суџук!
Немаш ти гајле, сендвич и лубрикантче ќе си добиеш, на коњ си. Ако продужиш у ова темпо, па и Костадин ќе го упецаш, па и ќе те вработи ко мајка му у администрација.
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
3.511
Поени од реакции
4.136
Притисок има од сите страни, дури и од Италија, Германија, па ништо чудно да се вклучат и други држави. Ќе биде интересно наесен.
без коментар, кој ли е од овие????
Amb-podddrska-sjo.jpg

Овде лежи зајакот

Досега обезбедените докази потврдуваат дека се работи исклучиво за кривично-правен настан и затоа случајот не треба да се политизира или пак да се поврзува со учество и на лица од други држави. Нагласуваме дека нема ниту една индиција дека незаконски прибавените средства завршиле кај домашни или странски политичари.“, изјави Јавниот обвинител Љубомир Јовески. “
ова треба да се повторува барем по три пати на ден за да им влезе...
 
Член од
6 август 2011
Мислења
682
Поени од реакции
1.065
Си ја оставија месец и пол фино-лепо да ги форматира сите компјутери во СЈО, да ги форматира мобилните, да избрише докази, и на крај, од целиот овој милионски скандал, Катица остварила имотна корист - мебел во вредност од околу 5000 евра. Истата таа Катица на која месечна плата ѝ е 4-5000 евра.

Ја очекував да ја замачкаат работава со оглед на тоа што пола СДСМ се вмешани во рекетов, ама не очекував на олку дебилен и очигледен начин.

Нека имаат осет малку кретениве кога го прават будала народот, не се сите малоумни идиоти како членството нивно.
Абе лепени сечени се од странски служби
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.229
Поени од реакции
45.341

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
Си ја оставија месец и пол фино-лепо да ги форматира сите компјутери во СЈО, да ги форматира мобилните, да избрише докази, и на крај, од целиот овој милионски скандал, Катица остварила имотна корист - мебел во вредност од околу 5000 евра. Истата таа Катица на која месечна плата ѝ е 4-5000 евра.

Ја очекував да ја замачкаат работава со оглед на тоа што пола СДСМ се вмешани во рекетов, ама не очекував на олку дебилен и очигледен начин.

Нека имаат осет малку кретениве кога го прават будала народот, не се сите малоумни идиоти како членството нивно.
Епа нема друг начин како ќе скриеш? Не до нив проблемот туку до народов апатичен и опозицијава невидлива.
Автоматски споено мислење:

Во нормална држава и ојо и сјо и орце и влада се ќе гореше сега.
 
D

Deleted member 12196

Гостин
Слушам сега изјава на вестиве, репортеров вика, апсењето поминало мирно....??? Што очекуваа дека ќе им бега Катица па полицијата ќе трчаа по неа?
Да бега не може. Ама ако се заинаети треба кран да донесат за да ја внесат во ввозилото.
Што се случило со мајката на Прасица денес?
Починала. Пред Катица да биде приведена.
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.022
Поени од реакции
949
Да бега не може. Ама ако се заинаети треба кран да донесат за да ја внесат во ввозилото.
Починала. Пред Катица да биде приведена.
И ова со камионов е лудило, и го земале седмоседот и фотелјата, не бива ништо другари....џабе пуканките, филм нема да има
 
Член од
1 јули 2012
Мислења
2.255
Поени од реакции
6.451

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
А зашто го земале мебелот? доказен материјал?
Ќе го делат по народот - бројчаникот. Него она не земала никаков мебел тоа им дошло во главите на црпнативе, она што го натоварија на камион 500 евра не вреди.
Автоматски споено мислење:

Прв пат гледам осомничен да шетаат по локации каде што вршат заплена.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom