Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.904
Поени од реакции
14.596
Тоа е реален и вистинит муабет,не знам Васиљ и Павле што просераваат,ама при Груевски во станот има и некои видни фаци од Дпмне Ваљево.

Немој мене басниве за Павле и Васиљ,и врапчињата на гранките знаат зошто е Мицко поставен на тронот во мермерната палата,а тоа сигурно не е да го врати Дпмне на власт,туку да осигура слобода за Груевски и соработниците.
Исто како и небесната цел на Катица да го сузбие и осуди криминалот во серевнава ни....


ако се лажиме.... :vozbud:
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Исто како и небесната цел на Катица да го сузбие и осуди криминалот во серевнава ни....


ако се лажиме.... :vozbud:

За Катица не знам,ама за примадоните кои се кријат позади буквите ВМРО попрлично сум запознаен добро.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.904
Поени од реакции
14.596
За Катица не знам,ама за примадоните кои се кријат позади буквите ВМРО попрлично сум запознаен добро.
И јас исто за некои од нив....и проблемот е што за некои се пишуваат бајки за нивниот капитал за кој знам подобро и од нив што поседуваат( мал дел...сосема случајно)...но уште повеќе ме нервира што за некои други воопшто не се пишува ни зборува, а се полни коо брод. сосема случајно тие ,,вмро-овци,, по некои линии се поврзани со старо-удбашки линии
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
Незнам кој што како само осеќам се заташкува работава а опозицијава не делува ни од далеку како што треба.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.904
Поени од реакции
14.596
Незнам кој што како само осеќам се заташкува работава а опозицијава не делува ни од далеку како што треба.
Опозицијата засега нема +1 пратеник од евентуалната заедничка листа на СДС+ДУИ+Беса ...таа на Заев
 
Ф

Флеш

Гостин
Љуми ти е темпларот од Монти Пајтон ....Burn the witch,burn her(2x) ,can we burn her ?!





 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
Се шегуваш?
Таа по три месеци за испит се спремаше и одвај успеваше мизерна 6,24 да извади, сега за еден викенд ќе научела нешто.
Факултетите едно време не се завршуваа како денес. Беше многу тешко да добиеш висока оценка, така што просекот не ми игра којзнае каква улога. Катица не ја биваше уште на почетокот со чипката и со тремата, ама тимот и беше ОК. Речиси ист број мажи и жени, со изборот на Ленче и Фатиме ми остави впечаток дека знае да направи тим, ама во заблуда сум била.
А пак кога почнаа да ја бранат дека е залепен нејзиниот глас на снимката, се јави како последна глупача да ја потврди автентичноста со неверојатно неписмено соопштение.
 
Член од
10 август 2011
Мислења
1.928
Поени од реакции
7.780
Незнам кој што како само осеќам се заташкува работава а опозицијава не делува ни од далеку како што треба.
Што очекуваше дека ќе се случи? Политичка одговорност? Кривична одговорност? Овие работи не излегоа во јавност за да паѓа влада поради нив, излегоа зошто се предмет на дил и средство за внатрепартиски борби.
Македонија од 2015 е и официјално нефункционална држава, институционалниот систем не постои. Претходно се одржуваше некаква про-форма маска, меѓутоа не е дека некој имаше корист од нејзе. Се одржуваше ради некаква цивилизациска куртоазија према самите себе.
Суверенитетот кај нас припаѓа на бинационалната двојка на лидери на политички партии кои се на власт во моментот. Тие не паѓаат ради неколку снимки од, да ми извини лгбт заедницата, педери.
Луѓето забораваат дека, и покрај се што се случи, пастирот пак победи на претходните избори. :)
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
Хм, не сум знаел дека е срамно и за Арнаутите!
Зошто е срамно, затоа што со 17,5% од вкупната популација имаат 50% учество во власта?
И што има срамно тука, ако не им се даде веднага активираат проект Иљирид v-3.0.0
Автоматски споено мислење:


па не е инквизиција, што се буните -ТИРАНИЈА е!
Се сеќавам на првиот состав на АХмети. Имаше еден комндант Хоџа или како се викаше, со брада и со униформа влезе во парламентот, уште калашников му фалеше. Не верувам дека постои нормален Албанец што сака таков некој да го застапува во законодавниот дом.
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
Изгледа сите во државава се полни со бомби, има да се пука уште 10 години. Кради кради - пазарисе, кради кради - пазарисе, битно да врти парата.
 
Член од
6 мај 2019
Мислења
61
Поени од реакции
26
Не смее и не треба да се заташкаслучајот бидејки сега е битно да се види колку е самостојно судството да открие и да работи според закон.Сега е ставена на тест правната држава.
Нема како порано кога во времето на Вмро рекетот ровеше и никој ништо не им можеше.
Мисловна именка беше Обвинител да отвори некакво незаконско работенје.
Ама сега пошто бараме преговори треба да покажеме ажурност, а дали ке покажат ке видиме.Не може векје да се крие сега и народот повеке прати и реагира.
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
Ако Катица утре не заврши во притвор (а мислам дека нема) тогаш одново таман ќе речеш ДНО и оп ново.
Автоматски споено мислење:

Не смее и не треба да се заташкаслучајот бидејки сега е битно да се види колку е самостојно судството да открие и да работи според закон.Сега е ставена на тест правната држава.
Нема како порано кога во времето на Вмро рекетот ровеше и никој ништо не им можеше.
Мисловна именка беше Обвинител да отвори некакво незаконско работенје.
Ама сега пошто бараме преговори треба да покажеме ажурност, а дали ке покажат ке видиме.Не може векје да се крие сега и народот повеке прати и реагира.
Веќе се заташкува тука е проблемот.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.124
Поени од реакции
17.913
Не смее и не треба да се заташкаслучајот бидејки сега е битно да се види колку е самостојно судството да открие и да работи според закон.Сега е ставена на тест правната држава.
Нема како порано кога во времето на Вмро рекетот ровеше и никој ништо не им можеше.
Мисловна именка беше Обвинител да отвори некакво незаконско работенје.
Ама сега пошто бараме преговори треба да покажеме ажурност, а дали ке покажат ке видиме.Не може векје да се крие сега и народот повеке прати и реагира.
 
Член од
6 мај 2019
Мислења
61
Поени од реакции
26
Па треба да бидат свесни дека не треба да се заташкува и да работат обвинителите и највише заради тоа што чекаме за преговори се тоа ке зависи на крај.Така да сега сме на посматрач.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom