Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 јули 2011
Мислења
1.010
Поени од реакции
1.129
Prasanje za milion dolari e sto e poocaj vo cela desavka. Toa sto gi struzime sahtite ili deka nekoj ocajno se trudi da dokazi deka nekoja slika e fejk deka ne dupat za toa sto gi struzime sahtite.


Ниту едното ниту другото од тоа што си напишал.

Очај е што сите ние даваме внимание на тривијалности, додека се наоколу е хаос, распад на системот.
Очај е што ги дигаме во небо некакви ликови кои само крадат народни пари а после немаме квалитет во здравство, образование и ред други области на животот.

Очај е што за брзо време тие што се притворени за Рекет ќе излезат од затвор, првин на домашен притвор а после и ќе се шетаат кај сакаат по светот на патувања нормално со парите криминално стекнати.

Е тоа е очајот, а и оние од опозиција ако се вратат следна 2020 на власт што ќе сменат? И тогаш "нивни" луѓе ќе оперираат со народни пари.
 
D

Deleted member 12196

Гостин
Се ближи 8-ми септември. Ќе го празнуваме ли?
Мислам дека наместо тој ден треба да си избереме друг датум на државноста. На пример 17-ти јуни.:tapp: Или 30-ти септември.:tapp: Или 11 јануари.:tapp: А најдобро е сите три датуми да ги прогласиме за државни празници. Сите се значајни за северномакедонската историја.:uzi::uzi:
 
Член од
28 август 2013
Мислења
3.984
Поени од реакции
11.902
Се ближи 8-ми септември. Ќе го празнуваме ли?
Мислам дека наместо тој ден треба да си избереме друг датум на државноста. На пример 17-ти јуни.:tapp: Или 30-ти септември.:tapp: Или 11 јануари.:tapp: А најдобро е сите три датуми да ги прогласиме за државни празници. Сите се значајни за северномакедонската историја.:uzi::uzi:
Може скромно да се обележи со 3 годишен помен (1991-2016)...
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.977
Поени од реакции
14.745
сам го праеше ова?
Da zanev vaka na PC da rabotam....nemaše so vas da se drapam na forumov.... :vozbud:

Ne bi se izenadil i da ne e fejk slikata......vo krajna linija grcite ke ni se izmočaat taka što nema da gi menuvaat patokazite kaj niv. Do posledno ke ne ucenuvaat so nešto za da ne gi smenat
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.628
Поени од реакции
81.515
Тоа што се гордеете на тоа. :Д

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Еј види кој излегол од пештерата, фала богу на фејк њузов на Експрес, инаку уште долго ќе те немаше да направиш :pos: на темава.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Ве чекам само на фејкови кои ги лапате како циган мрсул :Д :pos:

И не сум во ПМС секој ден да кмишам овде и да плачам.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.274
Поени од реакции
78.922
Еј види кој излегол од пештерата, фала богу на фејк њузов на Експрес, инаку уште долго ќе те немаше да направиш :pos: на темава.
a kae sea stvrogin i led3 ?????????/???
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.310
Поени од реакции
7.445
Еј види кој излегол од пештерата, фала богу на фејк њузов на Експрес, инаку уште долго ќе те немаше да направиш :pos: на темава.
Од брусењето егото ти е повредено? Како да им вратиме на Грците у пм... Гојко и Владе МКД веќе и гаќите ги соблекле се натртиле.

Абе Гоце и Даме не се бореле за оваа држава сега да има некоја додавка или да брусат симболи, они животот го положиле за Грујо и Заки да ве стрижат како овци! Грујо беше и полош ем ве стрижеше ем ве воспалуваше со симболи и антика.
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.689
Ве чекам само на фејкови кои ги лапате како циган мрсул :Д :pos:

И не сум во ПМС секој ден да кмишам овде и да плачам.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Мислиш на фејковите на Муртињо?:cautious:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom