Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
D

Deleted member 12196

Гостин
Пази брале ќе добиеш кривична
Тоа јас онака „фигуративно“...
Автоматски споено мислење:

Не гледам како може да се верува во вест која ја има само на Press24, кој е еквивалент на Инфомакс, Народен Глас и слични.
Еве сега и радио Скопје ја објави оваа вест. Се повикува на некој српски портал.
 
Последно уредено од модератор:

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.198
Поени од реакции
27.503
Dokažano e deka Zaev ja mrazi makedonštinata...vo bilo koj oblik i da e.

Koga sestra Ljube mu baral na Zajko nekoi uslugi za negovi lugje kako protiv usluga za podrškata na koalicijata....Zajko.mu rekol-"ti dobi....drugite nemoži....vie vo dušata ste vmrovci"

I toa Ljube orvoreno go kazuva vo sredbi so negovi prijateli
Do krajot na mandatot samo ke raboti na uništuvanje na makedonizmot....i toa ke mu bidi glavna preokupacija.
Opravduvanje -Nato i EU....
Toa e glavna karakteristika na sekoj komunist/socijal-demokrat/levichar

Vo zapad, se turka propagandata deka belcite se zlo, nemaat pravo na sopstvena zemja oti bile imperii nekogas, im dolzat na novite migranti brda i planini.

Nie posto sme bile ugnetuvani i nemame takvi imperijalisticki podvizi, se obiduva da te posramoti so sopstvenata istorija. Sonceto i lavot ne bile simboli, grci ste, bugari ste, sloveni ste, srbi ste izmisleni od tito, sramota bilo da si patriot, nacionalizam bilo.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Грешка у чекори....Нејсе, сите така доаѓаат на власт....пред неколку дена го гледав на Васко Ефтов...тоа, контраверзното интервју со ЉуБчо(б' лгарскиот корен)искрено ми се згади...значи сите се исти....
А со оваа изјавата ЗЗ ги собра сите мои симпатии...приземна изјава - par excellence.
Не сите така доаѓаат на власт. Обично победникот составувал влада (сем првата која е посебна приказна), обично амбасадорите не давале отворени поддршки на партии, обично амбасадорите јавно не се мешале во државниве институции, со барање на оставки, итн, итн...
ОК, јасно ни е и зошто, беше јасно и пред, а особено сега, по практикување на власта.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
628
Поени од реакции
1.916
И официјално.80% е завршена задачата.Сега на ред е и Гоце,Јане,Питу да кажат дека се бугари и крај.
Овие ако добијат уште еден мандат и краците од знамето ќе ги тргнат.Само со кругчето ќе останеме.
 
Последно уредено:

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.273
Dokažano e deka Zaev ja mrazi makedonštinata...vo bilo koj oblik i da e.

Koga sestra Ljube mu baral na Zajko nekoi uslugi za negovi lugje kako protiv usluga za podrškata na koalicijata....Zajko.mu rekol-"ti dobi....drugite nemoži....vie vo dušata ste vmrovci"

I toa Ljube orvoreno go kazuva vo sredbi so negovi prijateli
Do krajot na mandatot samo ke raboti na uništuvanje na makedonizmot....i toa ke mu bidi glavna preokupacija.
Opravduvanje -Nato i EU....
Глупости.
Ги боли уво за македонштината политичарите.
Автоматски споено мислење:

Toa e glavna karakteristika na sekoj komunist/socijal-demokrat/levichar

Vo zapad, se turka propagandata deka belcite se zlo, nemaat pravo na sopstvena zemja oti bile imperii nekogas, im dolzat na novite migranti brda i planini.
Не е точно.
Белци има педери - тие не се зло.
Белци има sjw активисти и тие не се зло.
Белци има мулимани - тие никако не се зло (според таа ретардирана перспектива).


Христијанството е зло.


(у филмовите не е репер за зло средовечен бел закоравен хипик, туку средовечен бел закоравен христијанин)
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Итиот што го симна од власт пастирот и фамилијата :)
? Koj?
Автоматски споено мислење:

Сакам да кажам, дека овие две се политички писмени но без манири, џабе имаш диплома кога не знаеш да ја користиш.
За што би ги користеле нивните дипломи? Тоа се виртуелни науки кои се користат за „јадење гомна“ (со извинение, кога може Заев, можам и јас) и речиси неприменливи и речиси небитни за реалниот живот. Се од тие дипломи може да е релевантно и секој да е во право, а и во криво.
Автоматски споено мислење:

Ај барем ја укинаа РДТ :kafence:
А екстерното? А евтина струја од 14 до 16 часот? Малку ли е?
Автоматски споено мислење:

И официјално.80% е завршена задачата.Сега на ред е и Гоце,Јане,Питу да кажат дека се бугари и крај.
Овие ако добијат уште еден мандат и краците од знамето ќе ги тргнат.Само со кругчето ќе останеме.
Питу бил Влав. Не знам што барал во бугарска фирма да работи?
 
Последно уредено:

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
За што би ги користеле нивните дипломи? Тоа се виртуелни науки кои се користат за „јадење гомна“ (со извинение, кога може Заев, можам и јас) и речиси неприменливи и речиси небитни за реалниот живот. Се од тие дипломи може да е релевантно и секој да е во право, а и во криво.
Е де, немој таќе...

Сега ќе треба да излезе гре‘отата Коста(дин) пред објектот од ве-ме-ре-то и да ни истолкува што сакал да каже писателот со болдуваните зборови...
 
Последно уредено:
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Е де, немој таќе...

Сега ќе треба да излезе грео‘тата Коста(дин) пред објектот од ве-ме-ре-то и да ни истолкува што сакал да каже писателот со болдуваните зборови...
Се извинив, како што е редот. Користам секојдневен јазик, жаргон.
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
3.511
Поени од реакции
4.136
Заев до дијаспората: Инвестирајте во земјата


Za koja dijaspora misli? Onaa od Svicarska? (vidi slika).

(не ме “бендиса“ сликата па ја тргнав)

(Ovoj levo (Samir Asani - vo rodinska vrska so Faton Asani (desno) inace ima dobieno 100.000 Denari od RSM za pravenje internetportal vo Germanija http://mkdnews.de/ i sirenje agendata na ZZ).
нема врска, не верувам во тоа, па сите знаат дека само Груевски плаќал медиуми, само се заебал па легално им ги уплатувал, овие покажаа инвентивност на тоа поле.
Автоматски споено мислење:

За што би ги користеле нивните дипломи? Тоа се виртуелни науки кои се користат за „јадење гомна“ (со извинение, кога може Заев, можам и јас) и речиси неприменливи и речиси небитни за реалниот живот. Се од тие дипломи може да е релевантно и секој да е во право, а и во криво.
НЕ МОЖЕ!
да не цитирам зошто сигурно знаеш, онаа што му е дозволено на Јупитер....
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Колозова глумеше во серијал на МРТ (тогаш РТС). Училишна серија за ученици со серии од 15-на минути, каде се прикажуваа случки од 4-члено семејство + бабата. Ќерката беше Катерина Колозова. Еве линк, таа е со црната, малку долга коса.

 
Член од
23 мај 2019
Мислења
3.511
Поени од реакции
4.136
Глупости.
Ги боли уво за македонштината политичарите.

Не е точно.
Белци има педери - тие не се зло.
Белци има sjw активисти и тие не се зло.
Белци има мулимани - тие никако не се зло (според таа ретардирана перспектива).

Христијанството е зло.

(у филмовите не е репер за зло средовечен бел закоравен хипик, туку средовечен бел закоравен христијанин)
Точно!
Се работи за психопати!

...види мајката и второто е точно!
Како потврда на твоето, запрашајте се кога последен пат сте гледале филм од западна (Х)Оливудска продукција а во него на прво место да не се во главна улога овие од ЛГБТ или во истиот да нема педер-бал или лезби-парти сцени!
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.904
Поени од реакции
14.596
So izvinuvanje do ženskiot rod......,, da im naebam sve zivo i na taa Kolozovata i na slični koo nea,, :vozbud:

Mislam deka nekoj od nejzinata familija učestvuvaše vo vladinite spotovi za promenata na imeto

I da....ona za ,,peder,, što go reče Crpko...go podrzuvam. No ne go podrzuvam što im kupuva lubrikanti i sto.menuva zakoni za da im dade nekoi prava što mislam ne im sleduvaat( posvojuvanje i slično)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom