Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.044
Поени од реакции
19.642
Црепчево имало уште една простачка изјава вчера, не била само таа со педерот. :icon_lol:

Реално, ваков простачки речник може да си дозволи само пред жена му и пред штаб додека товараат автобуси со стока за на митинг, а не во јавност и пред камери. Не дека не го личи така да се изразува, али сепак, премиер е, треба осет малку. Ми изгледа како скроз да забегало малово диктаторче од Муртино. Бааѓи налутено делува. Изгледа му скурчи кој ќе стигне да си ја брише потта од јајцата со него.

Заплашувањата и тужбите кон новинари, акциските планови за цензура и контрола на медиуми и социјални мрежи, местењето судии, тврдоглавоста и арогантниот однос кон секој кој не мисли како нив, само наговестуваат дека ништо чудно наредниов период да го видиме во целосен Ердоган мод и отворена пресметка со неистомисленици и луѓе кои му стојат на патот.

Мало куре глуми кур и пол.

 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.334
Поени од реакции
4.923
Така така "идиотски" не беше Заев тука да сврти два телефони да ја советува со спин изјави да се покрие вистината.
Него оваа простичка пушти Изјави на своја рака....Ене ги дремат Изјавите на официјален сајт. https://www.jonsk.mk/
Утре тие ќе бидат валиден доказ...
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.223
Поени од реакции
78.806
Поранешниот припадник на ОВК, Томор Морина се врати на Косово

Поранешниот припадник на ОВК Томор Морина по излегувањето од притвор, вечерва се вратил во Косово. Косовската Коханет, објави видео и информација дека Морина влегол на Косово околу 19 часот на граничниот премин Блаце. Според Коханет, Морина не сакал да даде изјава за медиумите, додека членови на неговото семејство кажале дека е во добра здравствена состојба и бил добро третиран од властите во Северна Македонија.



Kаква прекрасна вест за сите неалбанци-криминалци во Македонија. Србија колку од нив би испорачала кога би киднале сега таму?
 

Mundell

тој со бројките
Член од
24 септември 2014
Мислења
622
Поени од реакции
1.059
Е добро де, комонвелтот не млател. (UK и SA)
@bijons
Не. Грците со помош на Комонвелтот истребија илјадници луѓе од Егејска Македонија. И што е потрагично, тие преживеаните, со тешки трауми завршуваат по жолтите институции и домови за посебни потреби. Додека децата нивни (жив сведок) уживаа во промена на името и ветените лаги на агентон.
И' самите не се свесни какво харикири си извршија. Просто иронично. :kajgana::facepalm:
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.223
Поени од реакции
78.806
@bijons
Не. Грците со помош на Комонвелтот истребија илјадници луѓе од Егејска Македонија. И што е потрагично, тие преживеаните, со тешки трауми завршуваат по жолтите институции и домови за посебни потреби. Додека децата нивни (жив сведок) уживаа во промена на името и ветените лаги на агентон.
И' самите не се свесни какво харикири си извршија. Просто иронично. :kajgana::facepalm:
Ма јок. Баш британски и јужно-афрички авиони и пилоти биле. Не Грци.
 

Mundell

тој со бројките
Член од
24 септември 2014
Мислења
622
Поени од реакции
1.059
Мислам дека децата во училиште треба предмет да имаат за ЕМ. Зашто комплетно нè избришаа.
 
Член од
19 февруари 2009
Мислења
1.374
Поени од реакции
1.948
Еве Колозова има логично објаснување за сонцето oд Кутлеш:facepalm:
Оваа па, кокошкава умрена :facepalm:. Типичен претставник на НВО куропушачки сектор, кој живее од плукање по "својот народ", и пушење на сите други. Ако доволно исплукаат, и доволно длабоко го лапнат, ќе им капне и по некој бонус, затоа оваа и толку се труди.

Еден поглед на организацијата, фирмата, НВО-то, кајшто дотичнава директорува, и се е јасно.
- Институтот за општествени и хуманистички науки – Скопје (ИОХН-С) е непрофитна истражувачка организација за применети општествени и хуманистички науки посветена на повеќе-тематските студии на политиките.

Да им ебам тоа амебите мазохистички.
 

Mundell

тој со бројките
Член од
24 септември 2014
Мислења
622
Поени од реакции
1.059
До толку ли сме слаба нација бе??!:notworthy:
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
sto e razlika megu pederski novinar i novinarski peder :D
,,, b.t.w, Boki trendici ne e peder, toj e GAY, nosi torbici polni so 1000... ci eur:cool:
Да имав тие пари, и минич ќе ставев па викај ме и Перо педеро
Автоматски споено мислење:

Лелее муци Арна боичка си фатила...
Таман егзотична за у шутка
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Оваа па, кокошкава умрена :facepalm:. Типичен претставник на НВО куропушачки сектор, кој живее од плукање по "својот народ", и пушење на сите други. Ако доволно исплукаат, и доволно длабоко го лапнат, ќе им капне и по некој бонус, затоа оваа и толку се труди.

Еден поглед на организацијата, фирмата, НВО-то, кајшто дотичнава директорува, и се е јасно.
- Институтот за општествени и хуманистички науки – Скопје (ИОХН-С) е непрофитна истражувачка организација за применети општествени и хуманистички науки посветена на повеќе-тематските студии на политиките.

Да им ебам тоа амебите мазохистички.
Колозова е арогантен популист. Нема познавање ама баш од ништо, кога ќе се почувствува надвладеана во некоја тема, постепено го повикува гласот, и се вреѓа, со цел да испровоцира конфликт за да има шанса да излезе од муабетот
Најчевска е полоша, бевме на некаков симпозиум, на кој таа беше предавач, од понизок ранг. Кроз муабет еден од гостите ја праша, доколку вемерофците се толку гнасна и неписмена маса зошто ги добија изборите, нејзин одговор беше дека Македонците се племе со менталитет на црви и може да се најдат во најквалитетен измет.
Не издржав и ја прашав што е по националност, ми вели европјанка и кој сум јас да и се обраќам, започна со агресивна гестикулација на неколку сантиметри од мојот нос, и да разговара со ароганција и агресивност. Јас се насмеав, и и реков дека вакви европјанки може да се најдат во најзатуцаните села во Македонија, и сум горд Балканец. Тогаш увидов дека некои луѓе може да сменат боја по брзо од камелеон.
Сакам да кажам, дека овие две се политички писмени но без манири, џабе имаш диплома кога не знаеш да ја користиш. Не е вредно ниедно изјаснување од нивна страна
Автоматски споено мислење:

Т
С,те Егејци С,те Комунисти ,Bye Bye Вергина Кутлеш со песнната од Стилњан од Овчарани
https://www.youtube.com/watch?v=CZT0fdFbXf8
И што си?
 

Mundell

тој со бројките
Член од
24 септември 2014
Мислења
622
Поени од реакции
1.059
Колозова е арогантен популист. Нема познавање ама баш од ништо, кога ќе се почувствува надвладеана во некоја тема, постепено го повикува гласот, и се вреѓа, со цел да испровоцира конфликт за да има шанса да излезе од муабетот
Најчевска е полоша, бевме на некаков симпозиум, на кој таа беше предавач, од понизок ранг. Кроз муабет еден од гостите ја праша, доколку вемерофците се толку гнасна и неписмена маса зошто ги добија изборите, нејзин одговор беше дека Македонците се племе со менталитет на црви и може да се најдат во најквалитетен измет.
Не издржав и ја прашав што е по националност, ми вели европјанка и кој сум јас да и се обраќам, започна со агресивна гестикулација на неколку сантиметри од мојот нос, и да разговара со ароганција и агресивност. Јас се насмеав, и и реков дека вакви европјанки може да се најдат во најзатуцаните села во Македонија, и сум горд Балканец. Тогаш увидов дека некои луѓе може да сменат боја по брзо од камелеон.
Сакам да кажам, дека овие две се политички писмени но без манири, џабе имаш диплома кога не знаеш да ја користиш. Не е вредно ниедно изјаснување од нивна страна
Автоматски споено мислење:

@zmija1
ТИ што си?
Затоа што им даваат терапија секој ден за да бидат така добро испрани "3вропски" мозоци. Тек тие да знаеш во колкава заблуда живеат.
 
Член од
13 јуни 2009
Мислења
1.273
Поени од реакции
781
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom