Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
Јебига, појако беше од мене, морав да отворам да видам што има да каже бардот на македонското новинарство.

Сашеее, Сашеее, Сааашеее. Барем оригинален е нема копи пејст.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.895
Поени од реакции
17.520


:ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:

Па дали е нормален?
Колку и да не ги сакам, не иде ова да искочи од уста на премиер на држава јавно на телевизија...
Не е за тоа дали ги сакаме или не овој човек единствено нешто што заслужува е да останел во Муртино да си ја обработувал земјата а политика да води пред селската коперација.За жал еден таков профил денеска е премиер на државата.
Не сакам никого да навредам кој живее во село и се занимава со земјоделие со ова,но некој човек едноставно е за да си живее на село и да си обработува земја.Јас лично тоа занимање го сметам за добро и едно од најлесните денеска и тие луѓе ја имаат мојата почит.
Со оваа изјава денеска Заев уште еднаш докажа неговата глупавост и провидност.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.144
Поени од реакции
25.570
Не е за тоа дали ги сакаме или не овој човек единствено нешто што заслужува е да останел во Муртино да си ја обработувал земјата а политика да води пред селската коперација.За жал еден таков профил денеска е премиер на државата.
Не сакам никого да навредам кој живее во село и се занимава со земјоделие со ова,но некој човек едноставно е за да си живее на село и да си обработува земја.Јас лично тоа занимање го сметам за добро и едно од најлесните денеска и тие луѓе ја имаат мојата почит.
Со оваа изјава денеска Заев уште еднаш докажа неговата глупавост и провидност.
Ај ова либераливе што му се гласачко тело ги разбирам што се потресени. Ама што па тебе толку те погоди изјавата?
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.895
Поени од реакции
17.520
Ај ова либераливе што му се гласачко тело ги разбирам што се потресени. Ама што па тебе толку те погоди изјавата?
Мене не погоди само оваа изјава,глупа ми е како и сите останати изјави на Заев досега.Тажно е што таков човек ја води државава.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.144
Поени од реакции
25.570
Мене не погоди само оваа изјава,глупа ми е како и сите останати изјави на Заев досега.Тажно е што таков човек ја води државава.
Замисли да те уапсиле пред 15 години, и тоа јавно, понижувачки. Од затвор те спасил некој што лично те презира и те смета за мрсул, па си приморан да работиш со години за него за да му се раздолжиш.

После тоа прифаќаш да направиш незамисливи работи, буквално ставаш живот на коцка за да станеш власт. Откако стануваш власт, наместо да можеш да се одмаздиш за тоа пред 15 години, повторно си приморан да му направиш свечен испраќај на тој што те затворал.

И после си заспал некое време, те буди врева и гледаш Боки 13 те праќа во политичка пензија. Мене ми е чудно да не го рокне со зоља, не тоа што го нарекува педер.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.274
Поени од реакции
45.673
Кажа педер во изјава за новинари човечеееее. Се преобрнав од смеење:pos:
Мислам дека вака изгледа тоа што по америкине го викаат meltdown.
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
Замисли да те уапсиле пред 15 години, и тоа јавно, понижувачки. Од затвор те спасил некој што лично те презира и те смета за мрсул, па си приморан да работиш со години за него за да му се раздолжиш.

После тоа прифаќаш да направиш незамисливи работи, буквално ставаш живот на коцка за да станеш власт. Откако стануваш власт, наместо да можеш да се одмаздиш за тоа пред 15 години, повторно си приморан да му направиш свечен испраќај на тој што те затворал.

И после си заспал некое време, те буди врева и гледаш Боки 13 те праќа во политичка пензија. Мене ми е чудно да не го рокне со зоља, не тоа што го нарекува педер.
жртва на генг бенг :(
Автоматски споено мислење:

Геро на Алфа во 22:00, врло увреџен.
Автоматски споено мислење:

И сеа ЛЏБТ останаа без партија.
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom