Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Прегледај го приврзокот 215015


Кој ли е овој јазик што ќе се изучува.:свиркам:
Малце ни е зошто проблемот не е до нив, да ме веруваш. Имаше викендов во оние женскине групи на ФБ, некоја отишла во нивни маркет и на обука биле од Косово и не знаел да и врати на македонски. Постот веќе го нема така што ќе мораш да ми веруваш дека имаше едно 5-6 што и кажаа - научи си албански ако сакаш да си одиш таму, да ги респектирала луѓето.

Ај ако не и скроз да се исклучи македонскиов, ебати антивакс тикварките со 3 реда школо.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
:pos: :pos:

Хелсиншки ја умараа и ја тужеа Ирена Ристиќ зш ги обвини Ромите за коњот, као расизам. Ќе го замараат ли неписмениов за слични работи?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.217
Поени од реакции
78.780
Прегледај го приврзокот 215015


Кој ли е овој јазик што ќе се изучува.:свиркам:
влашки...


Само, тоа изборен предмет, функционира вака: Родителите (во едно одделение) гласаат година унапред кој да биде изборниот за другата година. Кој највеќе гласови ќе добие - тој ќе биде.
 
Член од
13 јуни 2009
Мислења
1.272
Поени од реакции
779
Тој педерон ќе ни ја руши владата баму куќата,Није ти лако бити фин и од Финска.и глумење финоќа поќе.Зоки со тебе сне Напрет. :)
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.118
Поени од реакции
35.029
Изгледа летнало чавчето од нервози. После оваа изјава овој нема да даде избори до Декември 2020
За иронијата да биде уште поголема, овој беше гласан од "интелектуалците", бањатите и педерите...
:ROFLMAO:
 
Член од
18 јули 2018
Мислења
1.068
Поени од реакции
4.260
:pos: :pos:

Хелсиншки ја умараа и ја тужеа Ирена Ристиќ зш ги обвини Ромите за коњот, као расизам. Ќе го замараат ли неписмениов за слични работи?
Тешка работа. Штета што дупло ќе треба да се препотува Васиљ на топлово, ама ќе му смислат нешто. А гледам и сдсмовциве некако ептен прогресивно реагираат за изјавава, ги тераат у три лепе ЛГБТ, ептен се изгубија периодов. :icon_lol:
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.579
Поени од реакции
81.144
"Нема да дозволам неколку криминалци, еден суетен новинар, и да ми прости ЛГБТ заедницата, еден ПЕДЕР да ја симнат оваа влада од власт...НЕ"

*Баш тие ќе го паднат :kafence:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Тешка работа. Штета што дупло ќе треба да се препотува Васиљ на топлово, ама ќе му смислат нешто. А гледам и сдсмовциве некако ептен прогресивно реагираат за изјавава, ги тераат у три лепе ЛГБТ, ептен се изгубија периодов. :icon_lol:
Мислам дека од гомната во кои заплива овие десетина дена, 10 ПР компании не го вадат, не па твитер кловн ко Васиљ. А сдсмовците зафатени се со шерување на таму некоја забава во Карпош што ќе се дешавала, локален вашар, не ги замарај сега ти со вакви глупости.
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
Се јави “Суетниов”

ШОКАНТНА, ДИСКРИМИНИРАЧКА, ЗАКАНУВАЧКА И СРАМНА ИЗЈАВА НА ПРЕМИЕРОТ ЗОРАН ЗАЕВ

Шокиран сум од изјавата на премиерот Зоран Заев. Особено што тој со половина од "криминалците" што ги спомнува бил во директна или посредна комуникација. "Педерот" што го спомнува го крунисаа тој и неговите министри и градоначалници.

Дали кога вели "еден суетен новинар" мисли на мене? Ако мисли, нека собере храброст тоа јавно да го каже. И прашувам јавно - дали тоа Зоран Заев мене ми се заканува?

Како и да е, барам премиерот Зоран Заев веднаш јавно да се извини за оваа срамна, крајно безобразна и дискриминирачка изјава, од која извираат нетрпеливост, закани и говор на омраза.

Очекувам јавноста, институциите што се овластени да ги штитат граѓаните од дискриминација, новинарските здруженија и претставниците на меѓународната заедница да ја осудат оваа скандалозна изјава на премиерот Заев.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom