Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.225
Поени од реакции
78.817
Берик чоек досаден си со твоите асоцијации на Грујо... дај олади малце Грујо не е ин одамна.... во меѓувреме се смени името, двојазичност, смкнавме гаќи на Вулгарите.... и башка тоа место еу/нато ...
рекет....
Ајде важи, ќе се праиме на удрени. Нема да му кажеме на Заев каде е проверено место за бегање откоа ќе напраиш срања. Нека се заебе и нека отиде на лошо место.
Автоматски споено мислење:

Ima li nekoj kurton spremen da bara pravda? A da, i poleka da si ja izvadite secenata to est montiranata snimka za Neskovski od anusot i da si ja izedete za rucek.
Извини, ама точниот израз е монтирана, сечена, лепена и прелепувана.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.247
Поени од реакции
27.611
Ајде важи, ќе се праиме на удрени. Нема да му кажеме на Заев каде е проверено место за бегање откоа ќе напраиш срања. Нека се заебе и нека отиде на лошо место.
Batali reketot, ti kazi so rudnicive do kaj e dojdena rabotava.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.598
Поени од реакции
18.021
Боки се заљубил во орце па почнал да му се доверува хахаха
:pos:
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.225
Поени од реакции
78.817
Batali reketot, ti kazi so rudnicive do kaj e dojdena rabotava.
?
Нигде у мојот пост не зборам за рекетот.
Автоматски споено мислење:

сега не само досаден туку и глуп ...
оххх, cute.
:love:

се возбуди јамајчо и неговата фрагилна емотивна состојба се наруши :(


А сега сериозно. Не ти го спомињам дечко ти повеќе. Знам дека се емоции у прашање, али престани да хистеришеш на секое спомињање и иди више еднаш посети го. Имајте романтична вечера на Дунав.(y)
 
Последно уредено:

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.395
Поени од реакции
7.840
Друже Заев, што си зборел со Боки Тредичи за Камчев?


Во третата серија разговори за аферата „Рекет“, што ги открива „Ла верита“, Боки Тредичи на Орце Камчев му кажува дека ќе се види со премиерот Зоран Заев и му дообјаснува:
„Знам јас што збори он, знам што сум зборел со него за тебе, што не знае никој“.
Бреееееј!

Ако добро разбирам – а не сфаќам како поинаку може да се разбере – сега осомничениот Бојан Јовановски вели дека зборувал со Заев за Орче Камчев нешто „што никој не знае“.
Освен тоа, Боки Тредичи на Камчев му вели:
„Една позитивна работа што јас не ја соопштувам сега. Менаџирањето околу Заев и целата таа игра. Јас таа конструкција веќе ја имам смислено, направено.“
Премиере Заев, за разлика од тебе – кој, како што гледаме, еве фино друштво си фатил – јас ни со овој Боки, ни со Катица, ни со Камчев, а секако ни со тебе, не сум разговарал за никаква „конструкција“ или „менаџирање“ од ваков тип. Но љубопитен сум, како и целата македонска јавност.
Македонија има право да знае, друже Зоки, за што зборува другарчето Боки Тредичи. Тебе те спомнува.
Дали навистина сте разговарале за Камчев?
Што е тоа „што никој не знае“?
Каква е таа „конструкција“ и тоа „менаџирање“?
Колку пати сте се сретнале со Боки Тредичи?
Со какви овластувања сте разговарале за Камчев, ако воопшто сте разговарале на таа тема?
Дали со друг сте разговарале на оваа тема, ако сте разговарале? Со Катица, на пример?
Ајде сега, храбро и транспарентно, друже Заев. Да слушнеме што е оваа работа со Боки Тредичи.
И секако, да ве потсетам, само искрено, зборот си е збор, нели.
Оти Боки Тредичи на другарчињата од српски „Курир“ им кажал дека доказите се кај мајка му. Да не испадне после да се извинуваме до небо…
Коа ги има Боки Тредичи, Кики и Фрики и пред и над се Дона Рада покрај себе Дон Муртичи, шо има да прави муабет со Геро :icon_lol:

Само како на мнозина пред него и тоа баеги попаметни, шефицата, ама онаа вистинската, му ја скрои јамката и него :tapp:

Колку сакам да ги седнат Дон Муртичи и Хидрожмицко и да им се нацрта дека истражители од Германија, Франција, САД и антимафиа магистрати од Италија ќе ги преземат обвиненијата од СЈО и сега за Рекет и сите коруцписки истраги од висок профил...а тие тоа во јавноста ќе го пласираат како нивна идеја :pos:
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.764
Поени од реакции
21.163
Sega e onaka dobar moment da se napravi edna retrospektiva sto republikata dobi i sto izgubi so sarenata revolucija. Po moznost od nekoj prosareno nastroen na vremeto.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.225
Поени од реакции
78.817
Колку сакам да ги седнат Дон Муртичи и Хидрожмицко и да им се нацрта дека истражители од Германија, Франција, САД и антимафиа магистрати од Италија ќе ги преземат обвиненијата од СЈО и сега за Рекет и сите коруцписки истраги од висок профил...а тие тоа во јавноста ќе го пласираат како нивна идеја :pos:
in your dreams
Има тоа "да се решава" преку трипати корумпирани административци од судството, како и секогаш.
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.602
Поени од реакции
5.108
Оваа Јанева ем што е глупа, па и ко малине деца е кога ќе изгубат или ќе ги фатат за нешто нејќе да признае и иде до крај со глава у ѕид. Тие куртоните ја бранат не е она на снимките, лепени, сечени, а оваа искача секој ден со соопштенија и тресе зелени зборев ама за постапката беше, "ќе биде се Ок" ќе лежиш у затвор, ваљда тоа сакала да му каже... поглупи сме од нејзе па ќе и поверуеме сега, готово.

И толку ли е тешко бе за сите овци со предзнак ВМРО или СДСМ да ги разбијат тие партиски, пештерски граници у мозокот и да се помират со бомбите што искочија за тие претходните со Гоца, Миле, Грујо, Саше и остала багра, и сеа на овие со Рашко, пранкерине, Катица и СЈО. Она да им олесни на душата, да не се мучат и брукаат пред луѓено.
Ко Пандов на дебата кога беше пред некој месец за она со Рашковски, со мерак збореше, она се лигавеше од среќа како Рашко требало да одговара за тендерите па да си поднесе морална оставка за тоа што ги рекол цигани италијаните, и одма контра го прашуваат за бомбите на Гоца и МВРО и за влечење на циганите за уши да гласаат, и онака одеднаш ко изненаден не сум ги слушал вика, па му се смеат, па вика монтирани се.... абе луда работа

Еве ги и овие сеа исто праат со Катицава . Де бре
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
Јанева: Со Камчев преговарав да стане соработник на СЈО во нова предистрага

Ок значи вака, кој сака да биде заштитен сведок... треба да плати во кеш необележани пари на 4 рати по еден милион...

Фино, фино... добро е вака што потврдува дека се е у реду
Автоматски споено мислење:


Да сум јас на негово место.... пуст остров само..
Koлку е мутава господе. Ај преговарала а кој фактор е Боки да преговара во име на СЈО, нешо обвинител е таму или што?
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
Торте пишува -"тоа што Катица Јанева слободно се сунча на море значи само едно. Некого сериозно уценува"


Кој може да биде што мислите?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.953
Поени од реакции
14.709
Mi padna kamen od srceto.....jas celo vreme mislev deka zboruvale za subvenciite za kompiri...kako za tie od Smilkovsko:tapp:

Заев: Не сум поврзан со „Рекет“, со Боки 13 не сум зборел за Камчев
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
На кумот му честитаме Со аирлија да е трговскиот во Швајцарија, ресторанот во Малта и хотелот во јужна Македонија...
На деверот станот во Амстердам и количето за керкичето од 100к
На сваќата кога ќе се врати од Калитеа да си се всели во новиот стан од трите во Скопје
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom