Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 јуни 2015
Мислења
193
Поени од реакции
342
Кај се сега борците за правда од шарена револуција да гаѓаат со јајцата во судот на прасица и фатиме
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
3.684
Поени од реакции
4.344
LoL, каков е овој сајт бре, Народен Глас. Првпат го глеам.
Infomax за сдсмовци.
На лица навикнати и товени во педеролиберален амбиент глас на разумот е нешто недостижно.
основачот Рубинчо е гаранција за квалитет!
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
@Таксист Mene me interesira samo da si zaminam, ti poveli interesiraj se i opravuvaj ja situacijava.
ПА кај не ќе си заминеш новинарон објавува криминал на фб читам коментари против него од типот кај ќе ти оди душата платенику на Грујо. Не за џабе шимпанзото Коко спобудале у золошка Скопје по цел ден со едноклеточни организми се расправаше. Шимпанза да бевме ќе имавме осет малце, не сме ни до тука еволуциски стигнати.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.965
Поени од реакции
35.578
500 евра немат видено на купче, а мерат димензии на милион ипол во инчи и грамажи и дали можело да се спакува во некое фенси скапо ташниче. :pos:

Феноменален потег на Заев мора да се признае. Додека он распродава се национално, јавноста ја замајува со двајца криминалци како рекетираат трет криминалец, а четвртиот криминалец во опозиција објавува на фб начини за намалување на загадувањето. Нормално северно македонскиот хомо сапиенс ова го голта како ништо.
Абе не 30, уште 300 години да харат со државата вакви криминалци а вие да си вадите очи за 300 денари, неостварени сперматозоиди од народ. :kuracc:
 
Член од
18 јули 2018
Мислења
1.068
Поени од реакции
4.260
Го имаме победникот во гзолижење и бекпедалинг
Доста е голема конкуренцијата деновиве во натпреварот по професионално релативизирање. Еве Најческа што има да каже:
Screenshot_20190809-112432~2.png
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Стварно не ми е јасно овие што релативизираат дали имаат грам самопочит, па у јавност браниш криминал на обивнителка и педер демек тоа било нормално со аргументи оние подобри да не беа, кога ке ми каже некој таков оние подобри да не беа ми се повраќа, демек ајде тие не крадеа па нема везе и овие што крадат навикнати сме, многу глуп и дегенерисан народ живее во оваа држава.
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
Стварно не ми е јасно овие што релативизираат дали имаат грам самопочит, па у јавност браниш криминал на обивнителка и педер демек тоа било нормално со аргументи оние подобри да не беа, кога ке ми каже некој таков оние подобри да не беа ми се повраќа, демек ајде тие не крадеа па нема везе и овие што крадат навикнати сме, многу глуп и дегенерисан народ живее во оваа држава.
Итоа замисли професор на факс. И после катастрофа образование, па јас на ваквите како Најчевска овци не би и дал да ми чува ќе ги разболи не па студенти да учи.
Автоматски споено мислење:

СЕ ЈАВИ КАТИЦА МУВА НЕ ЈА ЛАЗИ

"Ја слушнав снимката, објавена на порталите поврзана со случувањата за случајот „Рекет“. Фрапирана сум како моите постапки како Специјален јавен обвинител се донесуваат во каква била корелација со случајот „Рекет“. Како Специјален јавен обвинител моја обврска е да контактирам со сите осомничени како и со други лица во врска со кривичните постапки кои се водат во ова Јавно обвинителство и од сите нив да се обидам да извлечам што поголем број на инфорамции како би ја подобрила позицијата во контекст на осомничените за секоја истрага/предмет поединечно.Сум разговарала за зголемување на степенот на соработка со осомничените, за откривање на нови сознанија во корист на истрагата, поточно, за подобрување на нашите позиции како јавни обвинители, но во никој случај и во ниеден момент не сум тргувала со никакво влијание, не сум ја злоупотребила својата функција и не сум постапувала спротивно на законот. Обвинител е секогаш обвинител, па и кога разговара со осомничени по телефон, а за ваква изјава во тој момент имаше оправдана причина.
Ги повикувам истражните органи што е можно побргу да ја завршат истрагата, да ги приберат сите докази и да ги завршат сите форензички вештачења поврзани со случајот „Рекет“, за целосно расчистување на овој случај и обелување на моето име.
Откако ќе бидат презентирани десетината истраги подготвени за брзо процесирање, од страна на СЈО многу нешта ќе бидат појасни за јавноста.Во тие истраги се осомничени и се надевам дека ќе бидат обвинети многу поранешни и сегашни функционери во власта и значајни личности во партиите, па од таму е јасно зошто некој со сите сили и со невидена медиумска хајка се обидува да го загрози мојот и кредибилитетот на СЈО како и на сите други обвинители, а со тоа се обидува да ги уништи кривичните предмети кои се водат во обвинителството. Се надевам дека тоа нема да се случи.
Очекувам пратениците на седница на Собранието на РСМ, во најбрз можен рок да го донесат Законот за ЈО на РСМ."
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
629
Поени од реакции
1.916
Местење судски процеси,ослободување криминалци,убијци на слобода исто така ослободени,терористи како Морина се колебаат дали да ги ослободат итн...
Во период од една година, државава полека еволуира во Готам:)
 
Член од
18 јули 2018
Мислења
1.068
Поени од реакции
4.260
Феноменален потег на Заев мора да се признае. Додека он распродава се национално, јавноста ја замајува со двајца криминалци како рекетираат трет криминалец, а четвртиот криминалец во опозиција објавува на фб начини за намалување на загадувањето. Нормално северно македонскиот хомо сапиенс ова го голта како ништо.
Сакаш да кажеш дека загадениот воздух и корупцијата од најголеми размери не се проблем во нашево општество? А објективно ако збориме, не треба (и не требало до сега) ден да помине без протести, ама тоа доколку мнозинството луѓе беа нормални, а не штабски гзолижачи за работа на рампа на паркинг и слично.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.628
Поени од реакции
81.513
Неее, ич не се глупи... од една страна го имаш овој што побегнал од Бардовци, велејќи дека е монтиран гласот на Јанева, од друга страна се јавува главната свиња од СЈО со соопштение преку кое се дава дознаење дека овие разговори се релевантни.
За оние штабскине пацови од Твитер не сакам ни да знам...

Има ли пилот во авионот?

П.С. Се јави и Лиле Стефанова, ја демантира цела снимка
 
D

Deleted member 12196

Гостин
Зошто? Што сакаш да докажеш ако пресметаш дали ќе ги собере во 2 чанти?
Ако не ги собира во две чанти значи дека сè е лага...
LoL, каков е овој сајт бре, Народен Глас. Првпат го глеам.
Infomax за сдсмовци.
Некогаш јако пукаше против ВМРО. Одамна на го следам.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.654
Поени од реакции
9.235
Добро бе, овие кои релативизираат ова што се случува овие 2 дена не примеќаат дека сите од страна им се потсмеваат :pos: .

Инаку снимкиве што се пуштаат во етер единствено се пуштаат затоа што тој што ги прибирал како доказ сметал дека ОЈО би потегнало и кон Катица, ама од тоа што е видливо дека со сите сили и ОЈО и од власта се обидуваат неа да ја куртулат затоа што можеби ако таа отвори уста ќе ги вовлече и нив за други работи. 81 пратеник за промена на Устав сигурно не се обезбедуваа со тезата ЕУ и Нато...

И после се чудат зошто младите се иселувале или размислуваат за тоа...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom