Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.266
Поени од реакции
27.692
Кај може да се купи маица од СЈО, баш е прикладна за моментов?
Абе да ви се мочам у паметот што го немате, со хвалопојки ги донесовте, ќе ја опраеле државава, ќе си лежеле, парите ќе ги врателе.
Кур ќе свиткаа, нема ден а да не ни се изнасмеат у фаца колку сме будали.
Леле еј, со трчање има да го напуштам ќенефов од држава или што и да е ова измисљотинава такозван Северен Испрдок.
Ne be, cekaj, 5miljardi investicii sea ke ima, ke odime u EU i Nato!
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.455
Поени од реакции
20.226
Сега Оки ако бил паметен може да се помоча на цел правосуден систем. Сега е моментот да извади дополнителна снимка каде апла се слуша, се дискутира, се навлага во детали со Прасица (а таа снимка ја нема ОЈО а да тврди дека знаеле). Со тоа може дополнително да го обвини ОЈО дека ја штити Прасица и нејзините криминали (иако знаеле дека е до гуша у ла.на), дека истата е човек и извршител на моменталната власт и дека ја штителе за да не ги открие главните во врвот на СДС умешани во криминалите. Со тоа го дискредитира цел правосуден систем, неговата независност, ја дискредитира оваа влада, а со тоа се иде и на предвремени избори.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Koj e ova? Javna licnost ili klasicen brainlet?
Второто како што знам ама добивам дојави дека е советник во една општина :facepalm: али срчни го на фб, ќе видиш кој е, експерт на сите можни теми на светов.
 
Последно уредено:

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
Oti posledniot pat koga izleze narod na ulica po snimki, se trgna vo prav i vistincki pravec!
Епа што да правиме кога не дупат во здрав мозол? Ако не искажеш револт они ќе си тераат по свое и ќе забегаат дупло. Или па аеродромот и бела чао.
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
Целиот напор е Катица да не иде во Шутка, изгледа е добра певаљка.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.266
Поени од реакции
27.692
Епа што да правиме кога не дупат во здрав мозол? Ако не искажеш револт они ќе си тераат по свое и ќе забегаат дупло. Или па аеродромот и бела чао.
Veke protesti kako sho gledashe nema da ima. Ova sho se slucuva sega e poetsko, poetic justice ili karma kako sakas nareci go. Ne treba nikoj da se mesha, koga imame sreka da gledame vakov teatar.
Zosto jas da protestiram, koga ova povekje ne e moja drzava?
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.098
Поени од реакции
5.741
Можеби вагата не ми е баш прецизна (мери со прецизност 0,01 грам) ама банкнота од 50€ тежи малку под 1 грам. Значи милион ипол евра тежат малку под 30 килограми. А дали можат да се сместат во две чанти допрва ќе пресметувам.
Зошто? Што сакаш да докажеш ако пресметаш дали ќе ги собере во 2 чанти?
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
3.684
Поени од реакции
4.344
Зошто? Што сакаш да докажеш ако пресметаш дали ќе ги собере во 2 чанти?
не му расипвај задоволството!
------------

Глеам се заигравте.
Колку лесно било да се мафтосува(манипулира) тоа чудо едно.
Доволно било да се објават неколку аудио записи од второкласна продукција и сите ахххххх уууууух. Па веднага некои, лично големиот и најголем водач на нашите мили ем мудри Северџани господин господин “голем“ Зоки и Заев бил мозокот на ваква претстава за деца. Човекот кој цела една држава продаде ќе се за*бава со некој ситен криминалец од калибарот на ОК, човек кој една цела гарнитура на чело со Груки ја набута во 3пм вие така го клеветите дека ќе се за*бава со ОК или некои слични криминални босови, бателете политичко подземје тоа е само маска за да ве одвлече на друга страна.

Друг па немало народ да протестира!
А против кого тоа да протестира и зошто, кое фајде од тоа, со која цел, да го замени Курто со Мурто ????
Вакви типови се вистински садисти, не им е доволно “терористи“ со 250 години во затвор туку сакаат уште да се ситат на бедата на народот, ништо освен човеколики ....!

Никој не сака да види дека операцијава е пред се со политичка агенда и нема врска криминалот на сегашнава екипа (видете само како започнува прилогот).
Многу ве интересира криминалот на сегашната каста на власт, зошто да не сакате и вие дел од кољачот, а ве интересира ли името на државата и што е со тоа, зошто и колку лапнале овие со шиткање на име, устав и држава со се робови во неа???
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom