Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.547
Поени од реакции
26.051
Земјата не е рамна и господ не ги создал македонците на првиот ден, прифати го тоа и престани да бидеш прост.[DOUBLEPOST=1562840236][/DOUBLEPOST]

Исти кур.
Да бе,

Бугарите и балистите не биле фашисти, Гоце бил Бугарин, прифати го тоа не биди прост....

Тоа што покушаваш како мислење да ми го наметнеш на мене, важи за тебе и за твоите мили професори.

Твоето пенавење и обид за дискредитација, нема да го смени тој факт.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Да бе,

Бугарите и балистите не биле фашисти, Гоце бил Бугарин, прифати го тоа не биди прост....

Тоа што покушаваш како мислење да ми го наметнеш на мене, важи за тебе и за твоите мили професори
Да, контролирани сме од страна на илуминатите и ја криеме вистинската историја дека kospod bok ki sozdae makedoncite prfiot den!
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.547
Поени од реакции
26.051
Да, контролирани сме од страна на илуминатите и ја криеме вистинската историја дека kospod bok ki sozdae makedoncite prfiot den!
Очаен си со ова што го пишуваш, се надевам дека има тука и други администратори да видат кое ниво им е модераторот....
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Продавал стока на фашистички окупатор што сакаш, споменик?
Никој не бара(л) споменик. Прочитај што е муабетот. За насилното одземање на приватна сопственост, стекната легално. Пред да постојат и фашисти, и комунисти..
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.735
Поени од реакции
17.431
Дали за Тентов зборите:icon_lol:? Само у македонија може тој лик да биде релевантен за било што, не е ни чудо што ни се смеат после сите.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Moже у Струмица тоа. У остатокот од светот тие две работи се прилично различни.
Човек кој ја зема Библијата здраво за готово неможе да има талент за историја поготово не некој како MIKI кој мисли дека земјата е рамна да биде ревизионист на многу добро евидентирана историја т.е. имаме примарнен извор т.е. резултатот од првите општински извори. (наративот му е дека комунизмот бил насилно наметнат, тоа не е точно. напротив таа партија после тоа е забранета)

Незнам која ти е потребата да го браниш MIKI, скопски шоп :P

Дали за Тентов зборите:icon_lol:? Само у македонија може тој лик да биде релевантен за било што, не е ни чудо што ни се смеат после сите.
Да за него.
Цел антагонизам со јамајка е поради него уште од форумот историја па после се префли тука па ме стал во потпис.

Обично не реагирам кога се работи за вакви небулози но лепо друштво се собрале.[DOUBLEPOST=1562841790][/DOUBLEPOST]
Никој не бара(л) споменик. Прочитај што е муабетот. За насилното одземање на приватна сопственост, стекната легално. Пред да постојат и фашисти, и комунисти..
Јас читав бе Хорхе, после ето зимал и комунистичка пензија :ROFLMAO:
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Дали за Тентов зборите:icon_lol:? Само у македонија може тој лик да биде релевантен за било што, не е ни чудо што ни се смеат после сите.
Колку што знам, не е релевантен официјално.[DOUBLEPOST=1562841862][/DOUBLEPOST]
Јас читав бе Хорхе, после ето зимал и комунистичка пензија :ROFLMAO:
Не зИмал.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.735
Поени од реакции
17.431
10 секунди се доволни за да приметиш дека типот има психички проблеми и треба да се лечи, а не откритието на вести да му го промовираш. И не знам кој е тој меѓународно признат кадар што го создал, можда пред 20 години ама сега не знае кај тера ни у своја струка.[DOUBLEPOST=1562842021][/DOUBLEPOST]
Го промовораа на вести дур студирав јас, тоа со каменот од розета.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.547
Поени од реакции
26.051
Дали за Тентов зборите:icon_lol:? Само у македонија може тој лик да биде релевантен за било што, не е ни чудо што ни се смеат после сите.
Ако се мерат професорите според квалитетот на кадарот што го даваат, сигурно Тентов е многу понапред од сите професори на Лордов, заедно....[DOUBLEPOST=1562842119][/DOUBLEPOST]
10 секунди се доволни за да приметиш дека типот има психички проблеми и треба да се лечи, а не откритието на вести да му го промовираш. И не знам кој е тој меѓународно признат кадар што го создал, можда пред 20 години ама сега не знае кај тера ни у своја струка.[DOUBLEPOST=1562842021][/DOUBLEPOST] Го промовораа на вести дур студирав јас, тоа со каменот од розета.
Иначе има некакви проблеми и зема лекарства
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Го промовораа на вести дур студирав јас, тоа со каменот од розета.
Знам, ама тоа не е официјална наука. Како што има стотици вести, дека „тој и тој тврди вака“, „тој и тој направил тоа“... Никој не го официјализира во науката.
 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
Човек кој ја зема Библијата здраво за готово неможе да има талент за историја поготово не некој како MIKI кој мисли дека земјата е рамна да биде ревизионист на многу добро евидентирана историја т.е. имаме примарнен извор т.е. резултатот од првите општински извори. (наративот му е дека комунизмот бил насилно наметнат, тоа не е точно. напротив таа партија после тоа е забранета)
Прво, МИКИ1 никаде нема напишано дека Земјата е рамна.

Втото, немаш никакво познавање од Светото Писмо, а тврдиш дека не треба(ло) да се зема „здраво за готово„, но затоа токму историјата (редовно ја нарекуваат „к***а„ од разбирлива причина) треба да се земе за непобитна вистина.

Трето, дали некој има или нема талент, има кој да оцени, а Писмото и историјата (како што наведе еден член...) се исти само по некое твое (до денес) непознато мерило за вреднување...

Четврто, комунизмот Е насило наметнуван, причината веќе ја наведов и истата не е непозната, туку позната, со сите нејзини последици.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Прво, МИКИ1 никаде нема напишано дека Земјата е рамна.

Втото, немаш никакво познавање од Светото Писмо, а тврдиш дека не треба(ло) да се зема „здраво за готово„, но затоа токму историјата (редовно ја нарекуваат „к***а„ од разбирлива причина) треба да се земе за непобитна вистина.

Трето, дали некој има или нема талент, има кој да оцени, а Писмото и историјата (како што наведе еден член...) се исти само по некое твое (до денес) непознато мерило за вреднување...
MIKI мисли дека земјата е рамна со се фирмаменти тоа е добро евидентирано во Религија.

Имам и те како познавање од светото писмо, тоа е само една книга а историските извори се далеку покомплексни и побројни така да неможе да ги споредуваме.

Јас можам да оценам дека ти немаш талент.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.547
Поени од реакции
26.051
MIKI мисли дека земјата е рамна со се фирмаменти тоа е добро евидентирано во Религија.

Имам и те како познавање од светото писмо, тоа е само една книга а историските извори се далеку покомплексни и побројни така да неможе да ги споредуваме.

Јас можам да оценам дека ти немаш талент.
Твоите аргументи и контрааргументи се рами на аргументацијата на инквизицијата...
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Твоите аргументи и контрааргументи се рами на аргументацијата на инквизицијата...
Мантрај цело време инквизиција, мејнстрим/официјална наука, елита, скриени вистини, масони илуминати можеби магично ќе се претвори во вистина.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom