Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.556
Поени од реакции
26.068
Лично за мене такви како тебе ја ебаа цела работа. Ја поистоветивте Македонија со вмро, патриотизмот со груевизам и направивте пола од народот да го боли кур за што и да се случува тука. Се што правеа они беше безгрешно, се праевте слепи на тоа што одредени функционери се понашаа како господ и на крај истите тие ни го начукаа во собрание. Луѓе што лепеа графити со мијаков, на браникот на татковината ќе објаснуваат кој бил патриот сеа(y)
Абе да, се поистоветуваше , ама не бев јас кој патриотизмот му го накалеми на дпмне... Сите патриоти сами ги пикнавте во исти кош со ДПМНЕ... Секој кој ќе кажеше нешто против Заев беше небањат..... Впрочем тоа е позната комуњарска тактика „ко друкчије каже, клевече и лаже“...

Како го поистоветувате дпмне со патриоти е пример војводата... Сам јасно и гласно кажа, а и ти го потврди дека единствената пречка на тоа што денеска се случува бил Груевски....


А на крајот на краиштата и да е така како што збориш, и да ја поистоветивме Македонија со ВМРО, а патриотизмот со груевизмот, на крај испадна дека е така....И вие тоа го потврдувате секој ден...
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.747
Поени од реакции
17.453
Абе да, се поистоветуваше , ама не бев јас кој патриотизмот му го накалеми на дпмне... Сите патриоти сами ги пикнавте во исти кош со ДПМНЕ... Секој кој ќе кажеше нешто против Заев беше небањат..... Впрочем тоа е позната комуњарска тактика „ко друкчије каже, клевече и лаже“...

Како го поистоветувате дпмне со патриоти е пример војводата... Сам јасно и гласно кажа, а и ти го потврди дека единствената пречка на тоа што денеска се случува бил Груевски....
Како да не ве пикнеме во ист кош кога мијалков, јанкуловска и тн. ви беа патриоти. На што дрога треба да си у тоа да веруваш:icon_lol:?
Никаква пречка не бил груевски, пречката ти е на одмор во будимпешта.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.556
Поени од реакции
26.068
Како да не ве пикнеме во ист кош кога мијалков, јанкуловска и тн. ви беа патриоти. На што дрога треба да си у тоа да веруваш:icon_lol:?
Никаква пречка не бил груевски, пречката ти е на одмор во будимпешта.
на што дроги?
Да видиме само колку пати сум бил наречен небањат и сендвич, кога сум го кажувал тоа што според вас „е во главата на вмровците“, а што испадна на крај вистина....

Не не, ова што ви го направија е тешко понижување... ебење у здрав памет...
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Абе да, се поистоветуваше , ама не бев јас кој патриотизмот му го накалеми на дпмне... Сите патриоти сами ги пикнавте во исти кош со ДПМНЕ... Секој кој ќе кажеше нешто против Заев беше небањат..... Впрочем тоа е позната комуњарска тактика „ко друкчије каже, клевече и лаже“...

Како го поистоветувате дпмне со патриоти е пример војводата... Сам јасно и гласно кажа, а и ти го потврди дека единствената пречка на тоа што денеска се случува бил Груевски....


А на крајот на краиштата и да е така како што збориш, и да ја поистоветивме Македонија со ВМРО, а патриотизмот со груевизмот, на крај испадна дека е така....И вие тоа го потврдувате секој ден...
што е тоа што се случува денес, а не се случуваше за време на груевизмот? да го оставиме името на страна, иако и во тоа време се работеше на договор/ компромис.
тендери вртат, трпаат пари властодрците, гради кој каде стигне, даноци и казни за „обичниот“ граѓанин, албанците добиваат што посакаат, новинарите одработуваат за власта...
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.556
Поени од реакции
26.068
што е тоа што се случува денес, а не се случуваше за време на груевизмот? да го оставиме името на страна, иако и во тоа време се работеше на договор/ компромис.
тендери вртат, трпаат пари властодрците, гради кој каде стигне, даноци и казни за „обичниот“ граѓанин, албанците добиваат што посакаат...
Јас не сум тој што вика дека единствен начин да се тргне Груевски бил, да се инсталира оваа предавничка хунта на власт.... Они сами викаат дека Груевски бил пречка за ова што се случува.... Тоа не е мој став.
 
Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.171
што е тоа што се случува денес, а не се случуваше за време на груевизмот? да го оставиме името на страна, иако и во тоа време се работеше на договор/ компромис.
тендери вртат, трпаат пари властодрците, гради кој каде стигне, даноци и казни за „обичниот“ граѓанин, албанците добиваат што посакаат...
Овие дибециве се продолжена приказна .. без точка или запирка. Дури можам да кажам и дека од кога пратам политика т.е колку толку ги разбирам работите, мислам дека волку лошо менаџирање и водење на држава немало.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.223
Поени од реакции
78.806
Јас не сум тој што вика дека единствен начин да се тргне Груевски бил, да се инсталира оваа предавничка хунта на власт.... Они сами викаат дека Груевски бил пречка за ова што се случува.... Тоа не е мој став.
Еве плачеме здружно за него.
Златни времиња беа тоа....
:tapp:
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Овие дибециве се продолжена приказна .. без точка или запирка. Дури можам да кажам и дека од кога пратам политика т.е колку толку ги разбирам работите, мислам дека волку лошо менаџирање и водење на држава немало.
Овие уствари и ништо не ни прават затоа што се гледа од нивниот водач колку ментален капацитет имаат. Затоа си продолжија по добро проверени методи со местење тендери и некој закон ако може да протнат од кој они најмногу ќе профитираат и тоа е се.
Што се доврши некој историски проект почнат од претходните, што се влечи со години, се пофалија со тоа и друго ништо не знаат ни да направат.
Како навиени продолжуваат со нато и еу и 500евра плата, ама не превземаа ниту еден чекор за било што од тоа да се оствари.
Овие се арогантни идиоти што тераат по инерција од претходните.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.223
Поени од реакции
78.806
Знаеш, ќе им се повраќа на луѓето кога ќе им раскажуваат што ви направија...
Не знам како не си приметил до сега дека не ме тангира баш многу што мислат куртоните и останатите повраќаници кои зад себе ги остаи газдата пред да ви збрише.
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Унеско постои за да градоначалниците имаат усул во правење штета. Исти мустри се сите, и новиот не е поарен од Бакрачевски со изјавите е како „Третиот камен од сонцето“. Туку да не постоеше Унеско некаде во позадина до сега пред Објектив во зеленилоно ќе имаше две вили со поглед на езеро.
Еј за што бил унеското…
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.765
Поени од реакции
21.161
Исто како и тогаш, ако некоја власт не ми се свиѓа ја мењам.
I sto te pravi tebe nesto posebno za da ne pripagjas na gragjanite koi gi klasificira prethodno. Deka imase najdobri nameri? Ti mozes i utre da ja smenis vlasta ama za zal stetata koja ja napravivte vo megjuvreme duri ja menuvavte a posebno od koga ja smenivte za zal e nepopravliva. E toa druze cim nemozese da go uvidis pred nekoja godina dodeka imase ajde da recam najdobri nameri te pravi politicki nepismen sto e ako neznaese diplomatski izraz za aj da ne recam sto.
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Коалиција СДСМ+ВМРО ДПМНЕ. Или едната да даде поддршка при избор на влада на другата, да не зависи од ДУИ и Амдиевци...[DOUBLEPOST=1562578832][/DOUBLEPOST]
Добар пост.
Неможе според договорот од 2001
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.556
Поени од реакции
26.068
Не знам како не си приметил до сега дека не ме тангира баш многу што мислат куртоните и останатите повраќаници кои зад себе ги остаи газдата пред да ви збрише.
Да, гледам... Обично не те тангира кога некој ќе ти се посере у уста и после ти направи букаке, и на крај да можеш на раат гарагара да напраиш.... Е ова сега му доаѓа гаргарата...

Потечно е малце, дури осеќаш подобрување....
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.747
Поени од реакции
17.453
I sto te pravi tebe nesto posebno za da ne pripagjas na gragjanite koi gi klasificira prethodno. Deka imase najdobri nameri? Ti mozes i utre da ja smenis vlasta ama za zal stetata koja ja napravivte vo megjuvreme duri ja menuvavte a posebno od koga ja smenivte za zal e nepopravliva. E toa druze cim nemozese da go uvidis pred nekoja godina dodeka imase ajde da recam najdobri nameri te pravi politicki nepismen sto e ako neznaese diplomatski izraz za aj da ne recam sto.
Тоа е твое мислење, за мене штетата која ја напраивте вие со сите години гласање за грујо е поголема.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom