Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Зависи од кој агол и како ги гледаш работите ... еве на пр. Мицковски и неговата партија отворено кажуваат дека лицата кои се за бојкот на изборите се инструменти и колаборационисти на Заев и власта ... јас тука не се согласувам и како вистински опозиционер кој не се согласува со политиките на оваа власт се залагам за опцијата бојкот и сум цврсто уверен дека не се никакви колаборационисти на Заев и инструменти на власта оние кои се за бојкот, туку баш напротив оние граѓани кои ќе одат да гласаат за Мицкоски т.е. за неговата кандидатка Гога потполно исто како својот глас да го дале за власта т.е. на контото на З.Заев !
Мене искрено токму Мицковски ми изгледа како најголем колаборационист на Заевата хунта на власт и нивните политики, не се заебавам, најозбилно ова го кажувам и затоа сум за тоа дополнително да се казни ДПМНЕ на овие избори со тоа што опозициски ориентираните граѓани не треба да го даваат гласот за оваа партија, туку треба воопшто да не излегуваат на избори и да не даваат легитимитет никому !
Па зависи каков став имаш и другите ставови, но јас не мислам така како што опшиувате инаку зошто го инсталираат штетниците таканаречени ВМРО Реформатори и знаете ли кое му е целта и згора на тоа баш тие се колаборационисти и фракции не една туку повеќето . Е ајде приспитај малку нашироко . Бојкот не е препорачливо барем не на првиот круг туку понатака почесто бојкоти


Sent from my iPhone 8 Plus using Tapatalk
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Добро, кој не шитна како на бувљак пазар лани?
Кој спроведува двојазичност(федерализација) на Македонија?
Кој не направи дека сме бугари во договор со Бугарија?
Добар ли си со паметот младичу?????
Треба ли да се црта за да разберете?[DOUBLEPOST=1554800481][/DOUBLEPOST]
Ама не се ни Никола ни Бранко веќе во политиката......ти направи како СДС и ВМРО да биле приватни фирми на Бранко и Никола. :eek:
Ти се губиш во време и во простор...
Па Грујо ја спроведе двојазичноста пред 10 години бе. Каде живееш ти што не знаеш...
Овие само на папир го ставаат тоа.
 
Член од
29 декември 2007
Мислења
556
Поени од реакции
1.282
Добро, кој не шитна како на бувљак пазар лани?
Кој спроведува двојазичност(федерализација) на Македонија?
Кој не направи дека сме бугари во договор со Бугарија?
Добар ли си со паметот младичу?????
Треба ли да се црта за да разберете?[DOUBLEPOST=1554800481][/DOUBLEPOST]
Ама не се ни Никола ни Бранко веќе во политиката......ти направи како СДС и ВМРО да биле приватни фирми на Бранко и Никола. :eek:
Ти се губиш во време и во простор...
Тоа што е СДСМ невидено дно не ги правда. Што направи ВМРО додека се шиткаше државата минатата година? Едно ... големо.... ништо. Освен празни муабети. И асистенција во постигнување на 2/3 уставно мнозинство.

Можеби ВМРО и СДСМ не се приватни фирми на два поединци, ама сигурно се акционерски друштва каде целта е пред се комерцијалните интереси на најкрупните акционари.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Па Грујо ја спроведе двојазичноста пред 10 години бе. Каде живееш ти што не знаеш...
Овие само на папир го ставаат тоа.
Она што не е на „папирус“ не е закон.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Она што не е на „папирус“ не е закон.
Закон е и тоа. За Албанците толку да се силни, најзаслужен е Грујо и Мијалков. Дпне се им даде. Им ја даде цела западна Македонија.
Дури и фискалните сметки се на Албански јазик во Тетово и Гостивар, а да не зборам за другите градови во западна Македонија.

Грујче и Мијалче се им дадоа. Со нивни амин.
 
D

Deleted member 12196

Гостин
Закон е и тоа. За Албанците толку да се силни, најзаслужен е Грујо и Мијалков. Дпне се им даде. Им ја даде цела западна Македонија.
Дури и фискалните сметки се на Албански јазик во Тетово и Гостивар, а да не зборам за другите градови во западна Македонија.

Грујче и Мијалче се им дадоа. Со нивни амин.
Да бидеме реални...
Кој ги направи Кичево и Струга доминантно албански општини?
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Закон е и тоа. За Албанците толку да се силни, најзаслужен е Грујо и Мијалков. Дпне се им даде. Им ја даде цела западна Македонија.
Дури и фискалните сметки се на Албански јазик во Тетово и Гостивар, а да не зборам за другите градови во западна Македонија.

Грујче и Мијалче се им дадоа. Со нивни амин.
Смешки.
Да не имаш уплав од гујо
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Закон е и тоа. За Албанците толку да се силни, најзаслужен е Грујо и Мијалков. Дпне се им даде. Им ја даде цела западна Македонија.
Дури и фискалните сметки се на Албански јазик во Тетово и Гостивар, а да не зборам за другите градови во западна Македонија.

Грујче и Мијалче се им дадоа. Со нивни амин.
Е фискалните сега ќе бидат. Не беа.
А како им ја даде цела Западна Македонија? Таа си беше нивна. По население. Македонците им ги продадоа становите и си заминаа во Скопје, Охрид, Битола...
А ако се' им било дадено, што носеа нови закони, па се караа (Македонците) со Иванов зошто не ги потпишува.
Бреее....
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.452
Поени од реакции
20.210
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Да бидеме реални...
Кој ги направи Кичево и Струга доминантно албански општини?
Не реков дека другиве не се, но немојте да ги штитите дпне кога повеќе права им дадоа на Албанците.
 
Член од
25 декември 2018
Мислења
541
Поени од реакции
559
Јас како што памтам Кичево со помош на ВРМО-ДМПНЕ победи кандидатот од ДУИ за градоначалник? или грешка сум?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.968
Поени од реакции
14.720
Јас како што памтам Кичево со помош на ВРМО-ДМПНЕ победи кандидатот од ДУИ за градоначалник? или грешка сум?
Greška....vmrovecot Despotoski izgubi od Fatmir vo 2013 godina koga bea Sds i Vmro zaedno....a poslednite izbori vo 2017 Fatmir Dehari pobedi vo koalicija so Sds. Mu dadoa okolu 3500 glasovi.
Fatmir so glasovite na Sds pobedi i vo najpartizanskite sela kako Karbunica...Judovo....Midinci...i normalno i vo gradot
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom