Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Му сметало северџан, требало да се забрани. :pos:
Тоа е тоа ултимејт оружје на секој батхрт форумски член.
Вмроња твојот пастир промовираше ЛАЖНА античка историја, дури ни најде и крал, принцеза или што и да беше на некоја планина.

Ваков вокабулар одговара?

Абе доста плачеш. Шо кур има врска двајца без тројца лицемерни ретарди што зборат? Што кур сакаат ќе зборат. Денес ќе зборат едно, утре друго. Голема работа што и да рекле. Ко да има некое значење и тежина.

Размисли само, откога ќе го земеш в предвид фактот, дека поише од пола од овие се Бугари по род.
Не плачам, ама неможе бе за некои све да поминува а за некои ништо.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Па јас сега сакам него да го прашам, ако чита...како ќе го вратиме името?
Па, ќе јо известиме ОН дека си го променивме името и да не заведат под новото име. Името сами си го бираме, нели?
 

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.356
Поени од реакции
3.130
Абе доста плачеш. Шо кур има врска двајца без тројца лицемерни ретарди што зборат? Што кур сакаат ќе зборат. Денес ќе зборат едно, утре друго. Голема работа што и да рекле. Ко да има некое значење и тежина.

Размисли само, откога ќе го земеш в предвид фактот, дека поише од пола од овие се Бугари по род.
Иначе бугарите со грците и албанците се твои најдобри пријатели....:confused:
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.225
Поени од реакции
78.820
Иначе бугарите со грците и албанците се твои најдобри пријатели....:confused:
А Србите не ми се. Они се за Македонија. Ја само се дружам со непријателите на Македонија.[DOUBLEPOST=1551356339][/DOUBLEPOST]
Тоа е тоа ултимејт оружје на секој батхрт форумски член.
Ебати оружјето.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Зошто ДМПНЕ не ги бојкотира претседателските избори? Нели бојкотираа референдум бидејки власта ќе го фалсификувала. Зарем таа истата власт нема да ги фалсификува и претседателските избори? Што се смени?
Секој делува за да извлече поволен резултат. За референдумот наједноставно беше да се бојкотира, за да не биде надгласана опцијата Против со немакедонски гласови. Оваа работа Македонците најмногу ги засега(ше).
И сега не значи дека и понатаму мора да се бојкотира. Има уште еден случај на бојкот, во 2004 г. на тој референдум. И тоа со билборди, со реклами се пропагираше дека некои прашања не заслужуваат одговор.
Името не заслужува ни помисла за одговор.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Со нив може за црквата да им ја вратиме под нивно да биде.
Да, да го „решиме“ и тоа прашање. Заев така ги решава проблемите, им дава се на „непријателите“ и тие стануваат наши „пријатели“. Мудро. Што ли јаде за мудроста?
Само, нешто гледам дека црквата преку бугарската ќе ја „решава“. Изгледа нив ќе им ја даде. Србите ќе се бунат, ама „демократскиот“ запад ќе ги замолчи.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.145
Поени од реакции
25.574
Тоа е тоа ултимејт оружје на секој батхрт форумски член.
Вмроња твојот пастир промовираше ЛАЖНА античка историја, дури ни најде и крал, принцеза или што и да беше на некоја планина.

Ваков вокабулар одговара?



Не плачам, ама неможе бе за некои све да поминува а за некои ништо.
Ме заболе кур со какви зборови ме ословува и како ме перципира северџан.

Не ме болеше ни само кога бевте само испрани комуњари, сега кога сте апдејдирани мислиш дека би променило нешто?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.225
Поени од реакции
78.820
Помирите се со тоа дека го сменивме името и влегуваме во НАТО. Прекините со бесполезно плачење и спремајте се за избори.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom