Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Онда е фејк њувс. Али вака некако може да испадне.
Така мислам и јас дека ќе испадне ама сеа нема такво нешто твитнато. Ваков твит значи предвремено признавање пораз.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Така мислам и јас дека ќе испадне ама сеа нема такво нешто твитнато. Ваков твит значи предвремено признавање пораз.
А иначе ако не признае, ќе смени нешто. Сеа ќе му дадат од калето продужетци до 23:49 да се гласа :icon_lol::icon_lol:
Име проба да мења, абе тикво една.. Сериозно, дали за момент се понадева на цензус или некоја излезност над 45%. Се гледа дека е отиден дечкото, ама до толку не верував.

Поарно ќе му беше директно у Собрание без Референдум, ќе се вадеше дека народот дал доверба на пратениците, и они се гласот на народот, и така одлучиле.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Не прв пат ЕУ инвестира во погрешна багра во државава. Му даваше ветар у грб на паторот, па го тргна "со молење". Ги донесе овие неспособни, антипатични копуци на грб на незадоволството од претходните и создаде фејк проевропски амбиент.

Дојде пак избори со пунење и со купување цигани да биде "свечен чин за влез у ЕУ"....на тие шо стварно сакаат у Европа им е преку кур од вакви сељачки работи.
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.066
Поени од реакции
3.212
22,7% до 15 часот, значи сега можеме да очекуваме околу 32% што излегло излегло и после од 17-19ч би требало да нема повеќе од 5%, освен ако почнува масовната операција на полнење кутии
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Не прв пат ЕУ инвестира во погрешна багра во државава. Му даваше ветар у грб на паторот, па го тргна "со молење". Ги донесе овие неспособни, антипатични копуци на грб на незадоволството од претходните и создаде фејк проевропски амбиент.
И ти со поддршката инвестираше во нив. Дали финансиски, дали бројчано.
Знам дека те боли ама тоа е, памет за друг пат. Од грешки се учи, е сеа некој од свои некој од туѓи.
 
Член од
29 ноември 2010
Мислења
773
Поени од реакции
334
Сега ми дојдоа на врата. Ми викаат ние сме неопределени активисти за европска Македонија:facepalm: Излезете на гласање ми викаат.

Да ти се плукнам на европскава влада. Ова у време на Грујо го немаше
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.196
Поени од реакции
35.745
Така мислам и јас дека ќе испадне ама сеа нема такво нешто твитнато. Ваков твит значи предвремено признавање пораз.
Наводно твитнат и избришан.

Очај.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Јес да сум правник и не ми иде математика ама... дик не покажува точни податоци...

П.С. до пред некоја минута на дик стоеше 22.7% сега стои 22.68%... just sayin'


Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
И

Име И Презиме

Гостин
Јас отворив и не го видов, затоа така и пишав. Мислам дека АМ фејка со неговиов твит.
Сепак не е било кој од твитер.Не би си дозволил таков блам Милошевски.ПР от на заеф заебале работа, да не се лажеме.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom