Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Го забораи блиндираниот џип у време на конфликтот од 2001-ва, коа гореше државава, а резервистите пукаа со пиштолчиња на вода врз учк пошо „немаше“ пари државава за вистинско оружје.[DOUBLEPOST=1499793787][/DOUBLEPOST]
Штета што не ги читаш моите постови, туку рефлексно, телешки реплицираш на моите постови без ангажман на ниедна мозочна ќелија. Јас не сум генијалец, ниту надпросечно интелигентен, ама со тебе разликата е Монт Еверест - Водно...да не речам Зајчев рид.

Искрено да ти кажам, за тебе имам впечаток дека само на форумов уште глумиш кловн, а у реален живот (ако воопшто го имаш, пошо нон-стоп си овде) - г'зот ти гори за да се прешалташ кај „комуњарите“.
Алма Национале, жив ме фати.., ко у фото финиш...:pos: Зајчев Рид хе,хе Зајчев Рид , мора да си астроном со дулбија? Тогаш сигурно знаеш дека на Зајчев Рид имаша опсерваторија со купола ко онаа на Маунт Паломар??
Инаку овде не сум сигурно повеќе време во однос на тебе на пример., или по некоја логика сметаш дека топиков е само за свети крави , забранет за други кои не мукаат како нив???...
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.503
Поени од реакции
11.570
Мене ми удрил кога отидов на Кале за да пробам да го одбранам местото на кое требаше да се гради црква, будала и јас наместо дома да си седам. Тогаш таканаречените багабонти во МВР удираа по Македонци, погоди од еднаш кој дал наредба?
Толку многу се правите побожни, крстови лепите на гради, се тетовирате со крстови ко сељачишта најголеми и верници истовремено, а ваму во позадина тепате свои сонародници кои отишле да простестираат за изградба на иста таква црква во каква се молите. Кого лажете бе Превара? Мислиш ви верува некој на вас неверници ниедни? Тогаш од една страна Албанци од друга наша полиција, оди избегај да те видам. После неколку години сфатив дека уствари Албанците не се проблем, јас лично дури и се каам шо толку време сум протестирал и сум правел галама против нив, вистинскиот кривец е во нашите редови, така убаво 9 години не сскаше едни против други за да се богати. Тоа е тоа Превара, или ќе лежи затвор или државава ќе си потоне во црната темница.
Се согласувам со се`, освен последната реченица.

Бидејќи ако си забележал, токму бидејќи проблемот е во нашите редови, затворот нема да ја спаси државава од потонувањето во црната темница.

Чисто за потсетување, истите тие против кои ти си протестирал и против кои си правел галама, и денес се на власт, но како што велиш ти, не се тие криви, туку овие во нашите редови кои коалицираат со нив, односно кои им дозволуваат да бидат на власт.
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Мене ми удрил кога отидов на Кале за да пробам да го одбранам местото на кое требаше да се гради црква, будала и јас наместо дома да си седам. Тогаш таканаречените багабонти во МВР удираа по Македонци, погоди од еднаш кој дал наредба?
Толку многу се правите побожни, крстови лепите на гради, се тетовирате со крстови ко сељачишта најголеми и верници истовремено, а ваму во позадина тепате свои сонародници кои отишле да простестираат за изградба на иста таква црква во каква се молите. Кого лажете бе Превара? Мислиш ви верува некој на вас неверници ниедни? Тогаш од една страна Албанци од друга наша полиција, оди избегај да те видам. После неколку години сфатив дека уствари Албанците не се проблем, јас лично дури и се каам шо толку време сум протестирал и сум правел галама против нив, вистинскиот кривец е во нашите редови, така убаво 9 години не сскаше едни против други за да се богати. Тоа е тоа Превара, или ќе лежи затвор или државава ќе си потоне во црната темница.
...љубителу на урамени, нема да лежи ништо ,освен можеби лигенштул на некоја плажа ин ладен коктел со чадорче у рука, а државава , ако потоне во црна темница тоа ќе биде заради таквите ко тебе и вашите зецови...:)
 

Limbo

maybe an alien
Член од
26 декември 2007
Мислења
831
Поени од реакции
1.457
Брате Трамп, шо направи бре? Шо ќе речат сега твоите верни антиглобалистички снегулчиња тука во Македонија, некои веќе се во тешка депресија, животот наеднаш им изгуби смисла.
Еве ги реакциите:
http://kurir.mk/magazin/tvitovi/dali-zaev-mu-kazha-na-tramp-deka-navivashe-za-hilari/
Дали Заев му кажа на Трамп дека навиваше за Хилари?
:pos::pos::pos:
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.503
Поени од реакции
11.570
Еве ги реакциите:
http://kurir.mk/magazin/tvitovi/dali-zaev-mu-kazha-na-tramp-deka-navivashe-za-hilari/
Дали Заев му кажа на Трамп дека навиваше за Хилари?
:pos::pos::pos:
А бе дај биди сериозен, овие веќе ни за партиски мегафони не ги бива, живеат во алтернативен универзум.

Јас никогаш не сум ги третирал како медиум, а од 1 јуни 2017 не можам да ги третирам ни како партиски мегафони, бидејќи имаат изгубено секаква поврзаност со реалноста.

А тие пустите плаќале илјадници за да се видат со Хилари. Оф бе.
А после глумеа обожаватели на Доналд Трамп, како да демек типот пие нафта, па нема да знае дека плаќале за да се видат со Хилари Клинтон. :pos:
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
3.139
Поени од реакции
8.236
Собранието премина на точката за разрешување на Зврлевски

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, попладнево ја отвори точката за разрешување на Јавниот обвинител Марко Зврлевски. По повикот од спикерот, Зврлевски веднаш влезе во салата.

Потоа следуваше масовно пријавување за збор од сите пратеници од сите десет пратенички групи на ВМРО-ДПМНЕ. Вкупно за збор се пријавија 73 пратеници (!). :pos::pos:

По ова, Џафери ја прекина седницата и нејзиното продолжение го закажа за утре во 11 часот.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
А бе дај биди сериозен, овие веќе ни за партиски мегафони не ги бива, живеат во алтернативен универзум.

Јас никогаш не сум ги третирал како медиум, а од 1 јуни 2017 не можам да ги третирам ни како партиски мегафони, бидејќи имаат изгубено секаква поврзаност со реалноста.



А после глумеа обожаватели на Доналд Трамп, како да демек типот пие нафта, па нема да знае дека плаќале за да се видат со Хилари Клинтон. :pos:
Тоа е, вморонска машинерија пере мозок кај стигне.
Инаку во врска со претходниот пост. Тоа што Дуи е власт долго време треба да се прашаат Албанците кои ги гласаат зошто не ги казнуваат со тоа што нема да ги гласаат. Кај нас е јасна ситуацијата, собери храброст и не гласај за криминалци, тоа е. Во моментов помало зло беше Сдсм бидејќи другиве 11 години им дадовме да не оправат, ама тие не дотепаа. Затоа сега тие се приоритет, или затвор или не заслужуваме држава.[DOUBLEPOST=1499799172][/DOUBLEPOST]
Собранието премина на точката за разрешување на Зврлевски

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, попладнево ја отвори точката за разрешување на Јавниот обвинител Марко Зврлевски. По повикот од спикерот, Зврлевски веднаш влезе во салата.

Потоа следуваше масовно пријавување за збор од сите пратеници од сите десет пратенички групи на ВМРО-ДПМНЕ. Вкупно за збор се пријавија 73 пратеници (!). :pos::pos:

По ова, Џафери ја прекина седницата и нејзиното продолжение го закажа за утре во 11 часот.
90 има вкупно, ќе им продолжува после 6 командантот.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.268
Како и порано што беше. Сем за изборот на Талат, диво, вон деловник.
може да се побара проверка на потписи и гласови за Талат во секое време[DOUBLEPOST=1499799961][/DOUBLEPOST]
Znaci i predhodno bese taka, mnozinstvo. Demokratija. Sega pak mnozinstvo ama nametnato od kale. Koe e rezim?
Во собрание си има пратеници избрани на фер и демократски избори во Македонија, кои си формирале мнозинство и влада.
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.503
Поени од реакции
11.570
Тоа е, вморонска машинерија пере мозок кај стигне.
Инаку во врска со претходниот пост. Тоа што Дуи е власт долго време треба да се прашаат Албанците кои ги гласаат зошто не ги казнуваат со тоа што нема да ги гласаат. Кај нас е јасна ситуацијата, собери храброст и не гласај за криминалци, тоа е. Во моментов помало зло беше Сдсм бидејќи другиве 11 години им дадовме да не оправат, ама тие не дотепаа. Затоа сега тие се приоритет, или затвор или не заслужуваме држава.
Амнестирани терористи се амнестирани терористи, со или без гласовите на рамковнистите.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.315
Поени од реакции
22.605
може да се побара проверка на потписи и гласови за Талат во секое време[DOUBLEPOST=1499799961][/DOUBLEPOST]
Во собрание си има пратеници избрани на фер и демократски избори во Македонија, кои си формирале мнозинство и влада.
A kako formiraa? Pod cija naredba? Toa tebe ti e normalno? Rezim, kolonija kako sakas odberi si termin, slobodna i nezavisnaa ne e.
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Кое црно ослободување бе другар? Зарем мислиш дека овие би ги ослободил некој? Не оштета, инвалидска пензија треба од грујо да добијат овие. Осакатени се за цел живот.
И да ни дадат пензија ти и таквите како тебе пак ќе имате коска у грло,
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
...ако немало јавно , не се луѓето ко тебе на пример, па да тврдат нешто на основа на рекла-казала, ти реков-ми рече и како бејли каже т.е шарени аферџии.[DOUBLEPOST=1499796726][/DOUBLEPOST]
Ова најозбилно , ти дошол тебе некој да ти зема некаков арач, небитно дал човек, пес, или друго животинче..???Или ти удрил некој ќотек тебе или некому во твое присуство, онаков ќотек каков пробаш да протнеш, за други ќотеци не збориме ????
Стари, јас од свои 18 години имам своја фирма, џаст сејинг. И ќе дискутираш или сакаш ладење до почеток школска година?
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Случаите биле монтирани, немало докази, паторот вика чист сум како солза. Па одете сите што сте осомничени седнете во суд, докажете тоа што го зборите и готово.
Зошто бегаат од судот ако се чисти како солзи и ако се монтирани случаите? Повторно невини бегаат од суд.
Кого лажете бе.
Земаат пример од гоедото од муртино[DOUBLEPOST=1499802292][/DOUBLEPOST]
Германска или наша сакаш?
Македонска и Германска пензија ќе имам а ти од љубомора ќе имаш запек и ќе чекаш некој секретар од партијата да те викне да лепиш плакати по трансформатори
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom