Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
D

deli

Гостин
Прозивка за собирот во штабот на ВМРО-ДПМНЕ и потписи за присуство

На само неколку стотина метри од владата, каде што се одржува „непартискиот собир“, против платформата на Албанските партии, неколку десетици граѓани потпрени на ѕидот пред партискиот штаб на ВМРО-ДПМНЕ кој се наоѓа во близина на зградата на владата се потпишуваа на листови на кои се напишани имиња и презимиња.

 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
Демек Шарените не беа партиски ? Демек немало списоци кај Шарените ? Ако се смени власта допрва ќе следи реализација на тие списоци со работни места. Така иде тоа во партија кога си потрчко. Да не се лажеме, криминална позиција иде во опозиција а криминална опозиција иде во позиција. За доброто на Македонија, да се докраде она што останало, ќе се ,,даде'' ЕУ и сите ќе си живееме среќни и весели до крајот на следните избори и нови барања за рамноправност од Албанската структура. И после @Ilumious ќе шета по клиники на празно :D додека партиските кадри обработуваат агенди на партиите.
prviot protest ne bese na sdsm. vprocem se vide i vo panikata na mvro so tepanje studenti po citalni.
posle toa vo `koordinacijata` zaev poleka go popolni vakuumot sto postoese vo vrvot na protestite. pa imase `filmani` probivanja na kordoni i slicno.
dobro pocna, i loso se zavrsi so trojancite pavle i ivana koi go dotepaa i onaka slaboto gragjansko dvizenje.[DOUBLEPOST=1488252972][/DOUBLEPOST]
Фринџот праи 8 бона месечно...толку.
pics or it never happened.
ne ja potcenuvaj sposobnosta za zalazuvanje na nekoi licnosti. da se zalazuvaat samite sebe.[DOUBLEPOST=1488253023][/DOUBLEPOST]
Ќе видиме што ќе биде ако и побараат да ја признае независноста на Косово.[DOUBLEPOST=1488218580][/DOUBLEPOST]
Сум погрешил, мене ме учеле дека 51 е поголемо од 49.
a ne ti kazale deka esapot doma,vo SJO ne ispagja?
 
Член од
21 ноември 2012
Мислења
1.174
Поени од реакции
744
Прозивка за собирот во штабот на ВМРО-ДПМНЕ и потписи за присуство

На само неколку стотина метри од владата, каде што се одржува „непартискиот собир“, против платформата на Албанските партии, неколку десетици граѓани потпрени на ѕидот пред партискиот штаб на ВМРО-ДПМНЕ кој се наоѓа во близина на зградата на владата се потпишуваа на листови на кои се напишани имиња и презимиња.

Соросовците газот си го продадоа, ти му се фати на сите по список
 

Казаки

Атаманот - Army of Christ
Член од
2 септември 2011
Мислења
1.526
Поени од реакции
1.967
Дркајте уште на Русија и Путин или како како му ја плеснале една на Хан преку фб од Груевски или Димовски ебаве имбецилите.

Ќе останеме последен чмар во Европа заедно со Косово и уште ќе ве лажат како ја бранеле државата од странски служби дур дробите леб и сол по дома.

Тиквари едни.
Северен ФИРОМ, Косово и В. Британија... последните чмарови на Европа! Мене не ми звучи толку трагично зошто барем и Крим и Донбас ќе не дружат, а се повеќе и повеќе ќе стануваат последни чмарови!
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
СДС сакаше Груевски да оди во затвор,
Груевски се нуди на тацна, овие одбиваат и ја прифаќаат Платформата.

Ќе испадне како што викав, не е Груевски ниту Дпмне таргетот, туку нешто друго.
Можеш ли да сфатиш дека таа влада која би ја прифатил Заев со Грујо ќе трае колку снег во Африка, уште следниот ден ќе ја бутнат. И после? Значи не само ти, сите разберете, нема ништо да и биде на државата таргет се само криминалците.
prviot protest ne bese na sdsm. vprocem se vide i vo panikata na mvro so tepanje studenti po citalni.
posle toa vo `koordinacijata` zaev poleka go popolni vakuumot sto postoese vo vrvot na protestite. pa imase `filmani` probivanja na kordoni i slicno.
dobro pocna, i loso se zavrsi so trojancite pavle i ivana koi go dotepaa i onaka slaboto gragjansko dvizenje.
Така е, не само првиот и вториот и третиот протест не беа партиски, требаше Заев да не остави сами, владата ќе паднеше уште пред декември. Тие ќе тепаа, бам уште толку народ.
 
S

silmarillion

Гостин
Искачаш пред некоја година со архибригада да протестираш против црква на плоштад. Доаѓаат вмровци и веритас ти маваат шамари те праат од гомно подоле.- подле неколку години рамо до рамо со нив на протест.

Ја имаш најдобрара анимирана сатира и страшно интелигентна критика на власта. Доаѓаат те апсат за Шпиун, те пејат у станица, искачаш прв и наредната епизода идеш контра се што си зборел до вчера.

Ете тоа се у главном ликовите што треба да ме измотивираат да излезам на протест. Па Недај боже да го сачекаат едноокииот шошони у темница одма наредната епизода ќе биде двојазична, а Брус Вејн ќе им "испроектира" една џамија во дворот на св. Софија.

Седете бе полека.
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
Можеш ли да сфатиш дека таа влада која би ја прифатил Заев со Грујо ќе трае колку снег во Африка, уште следниот ден ќе ја бутнат. И после? Значи не само ти, сите разберете, нема ништо да и биде на државата таргет се само криминалците.

Така е, не само првиот и вториот и третиот протест не беа партиски, требаше Заев да не остави сами, владата ќе паднеше уште пред декември. Тие ќе тепаа, бам уште толку народ.
Aj 100 pati da ne ja trubime istata rabota, a Zaev sto e ako ne e dokazan i veke ednas osuden i aboliciran kriminalec? Sucajot so potkupot i snimkata se skecovi za fcerasni ili kako? Alo ?
Rabotava na vas ispranite tikvi vi e laki lucijano ke go brka i sudi al kapone za kriminal.
Znaci na kratko ZZ e kriminalec ili ne?
LOL
 
S

silmarillion

Гостин
Криминалец е бе брат тоа го лапрдаме веќе 100 страни. Зашто државата 10 години не го гони? Зашто за него може да има процес а обичниот граѓанин без процес иде у Шутка за ситно?
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
Криминалец е бе брат тоа го лапрдаме веќе 100 страни. Зашто државата 10 години не го гони? Зашто за него може да има процес а обичниот граѓанин без процес иде у Шутка за ситно?
Target bile kriminalcite neli, taka napisa doticniot pogore, ZZ sam sebe ke se brka ili kako, i na DUI isto naednas im se ispraa racete...
 
S

silmarillion

Гостин
Target bile kriminalcite neli, taka napisa doticniot pogore, ZZ sam sebe ke se brka ili kako, i na DUI isto naednas im se ispraa racete...
Нормално дека нема, и за ДУИ важи истото. А кое е твоето ценето мислење зашто не процесиран овие 10 години? Под претпоставка дека е криминалец одамна.
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
Нормално дека нема, и за ДУИ важи истото. А кое е твоето ценето мислење зашто не процесиран овие 10 години? Под претпоставка дека е криминалец одамна.
Go stitat stranski sluzbi, ako go uapsea celoto toa ke se naduvase kako politicki montiran proces. A bogami i mnogu isprani tikvi vo drzavata ima na koi edinstvena cel i religija vo zivotot im e plukanje po grujo na koi ZZ im e alfa plukacot i zatoa sudskiot sistem ne go stegnal do zid za da nema nemiri vo drzavata, sto e golema greska.
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
Go stitat stranski sluzbi, ako go uapsea celoto toa ke se naduvase kako politicki montiran proces. A bogami i mnogu isprani tikvi vo drzavata ima na koi edinstvena cel i religija vo zivotot im e plukanje po grujo na koi ZZ im e alfa plukacot i zatoa sudskiot sistem ne go stegnal do zid za da nema nemiri vo drzavata, sto e golema greska.
stranski sluzbi
stranski sluzbi
stranski sluzbi
stranski sluzbi
 
S

silmarillion

Гостин
Ебати власта предавничка што дозволува странци да и штитат криминалци. Нели ке се гинело за Македонија, нели се бацува библија кама и кубур секое сабајле, нели ќосето, нели долгата рака?

Абе кого фолираш другар?:) Сам не си веруваш на глупостиве не па некој друг.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom