Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 ноември 2012
Мислења
1.174
Поени од реакции
744
Пред да се распуштат
Броевте ливчиња или само математички броевте? - Matematicki #Карбонизирано
 
Член од
29 февруари 2016
Мислења
569
Поени од реакции
641
Не, но ти имаш прочитано.
Некои тоа го толкуваа како рекет, а на опозицијата тоа и одеше секогаш во прилог - Младенов секогаш пишуваше критички и опозиционо, само настрада во време на „најголемата демократија“, заедно со А1, К-15.
Спомнување на четникот латас, хермафродитот мирко и сл. квази-новинари во контекст на Младенов е благо кажано наивно - тие од секогаш биле седачи во скут, ширачи на пропаганда - како што и самиот четник си се нарече - куртон вести.
Ne samo procitano, tuku uste gi cuvam.
Mladenov bese opozicija na sekoja vlast, i kako takov bese pozitiven lik kaj sekoja vlast od 90 godina navamu. Prikaznata deka vlasta go ubila e povekje od smesna. Ako za Smilkovsko ezero ima politicki implikacii, mada jas mislam deka tuka Zaev nema nisto, za smrtta na Mladenov toa ne postoi. Zosto Zaev ne objavi nesto? Toa ke ja dotolcese vlasta, a ne prikaznite za cokolada i leb, zgradata na Fijat itn. Ne gi omalovazuvam jas tie razgovori, imase tamu i seriozni raboti, no zboram za vistinski bombi. Razlicno reagira narodot na smrt, a razlicno na kriminal. Otrpnati sme nie na kriminal od vlasta. Toa nikogas nema da zavrsi. Zarem mislis deka ako Zaev dojde na vlast kriminalot ke prestane. Toa e teska naiva.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Другари што мислите, ќе има ли немири? Многу вжештени глави има во ВМРО (ќосевци), некако ми се роботски настроени и само чекаат наредба. Многу не хумани фаци гледам наоколу. Што мислите ќе се прелее ли гневот врз народот?
Можно е. Мое мислење.[DOUBLEPOST=1481885324][/DOUBLEPOST]
Што убаво беше додека немаше политика на форумов
... и плурализам, избори, партии...
 
Последно уредено:
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
Интересно е да се гледа како ДУИ и ДПА со здружени сили се борат против федерализацијата на СДСМ!

Кога простото мнозинство одлучува, правично или не, исходот е очигледен. Се’ се одбива, затоа што победата вака е крадена! А тие 66 приговири за Центар!? Жерновски 3-от круг го започна со позитива за Тодоровиќ, а во 2-от тепаше со неколку илјади разлика! Тоа е обид за крадење, а ова плачењето што беше пред ДИК од рано сабајлево е нешто меѓу патетика и жалост. Патетика затоа што не знаеа зошто се таму, а жалост затоа што кутрите смрзнаа. Разликата е во тоа што Ѓорчев ќе седне во својот прескап автомобил и ќе ја преспие ноќта дома, а кутрите души или по автобуси, или по болници, барем патриотиштата. Оние што му ја дувнаа и не останаа до крај се предавници!

Секој има право на приговор. Тоа не е нешто ново и на секој избори од сите страни летаат приговири. Не знам зошто толку загриженост. Или се спремаат за опозиција со овие протестиве, или касно им текна на механизмот “контра“, како контра- протест, контра- камп и најново контра- победа, па сакаа сега контра- приговор! Такво нешто не постои, па сега со притици кон ДИК.

И битно е да не се заборави, ДИК не е последната станица за приговорите. Постојат и други можности и начин како да им бидат уважени (дел или сите) приговорите. :)
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.197
Поени од реакции
35.747
Меѓу другите вести, денеска Груевски се појави на судење како обвинет со Миле, во кривичен.
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.633
Поени од реакции
4.934
Меѓу другите вести, денеска Груевски се појави на судење како обвинет со Миле, во кривичен.
Како што тргнале со сјо повеќе на суд ќе биде отколку во влада. Жал ми е што поминаа толку влади а може на најчесната релативно кажано и се суди. Треба и сега се да се снима за пак глупости да не се прават.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Ако не поминат тука приговорите, толку ќе биде. Управен е целосно „обезбеден“, одлуките се веќе напишани.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.862
Поени од реакции
11.484
Ако не поминат тука приговорите, толку ќе биде. Управен е целосно „обезбеден“, одлуките се веќе напишани.
И тука се знаеше дека ДУИ и ДПА се верни до гроП!
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.223
Поени од реакции
78.805
Што рекол Груевски денес на суд? Дека само се заебавал, не било тоа за озбилно?
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Илија Димовски може не знае за Ноќ на долгите ножеви ама затоа за Ноќ на долгите курови може има да каже збор два пред крусејдерите собрани пред ДИК :icon_mrgr:
Аман со тие курови, цела опозиција од уста не ги извади месец дена.[DOUBLEPOST=1481888469][/DOUBLEPOST]
Што рекол Груевски дене на суд? Дека само се заебавал, не било тоа за озбилно?
Не може да се вади на таа финта, сите видоа дека Жерновски беше претепан.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Меѓу другите вести, денеска Груевски се појави на судење како обвинет со Миле, во кривичен.
Уште поголеми траги-комедии тоа е од ДИК.

Адвокатот на Груевски бара да се отстранат сите сведоци и да се отфрлат доказите на СЈО, сваровски судијката сака да ја казни и исклучи Фетаи од процесот. :pos:

Kаква смејуриа од држава сме човече. Ај рајава што ја влечат за уши да мрзне пред дикови настрана, финтата е што и вработениве во институциите се неписмени со штанцани дипломи. Овие у ДИК не знаат да бројат и губат, то ест им крадат записници на седница....

Аман со тие курови, цела опозиција од уста не ги извади месец дена.
Што се месец дена, твоите идоли и наредбодавачи курови не ваделе од уста 3 години :icon_lol:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom